Forum dyskusyjne


Wskazówki dojazdu do Czarnogóry

kategoria podróżowanie z dziećmi

Fiafia dołączył
23.04.2019

Fiafia 19:18 | 23.04.2019

Witam
Wybieramy się w tym roku do Czarnogóry. Wyjazd 23.06 z Zakopanego. Planujemy dojechać do miejscowości Tucepi na Chorwacji i spędzić tam 4 dni, następnie jechać do miejscowości Buljarice w Czarnogórze i zostać tam 5 dni. W drodze powrotnej zahaczymy o Balaton na kolejnych kilka dni. Trasa w obie strony przebiega przez Słowację, Węgry i Chorwację. Z tego co wiem chcąc się dostać do Czarnogóry z Tucepi i z powrotem trzeba przejechać przez BIH. O ile temat podróży po Słowacji i Węgrach jest mi znany to nie wiem czego się spodziewać po dalszej części trasy.Mam prosbe o wszelkie wskazówki czego się spodziewać i jak przygotować(opłaty,winiety, przejścia graniczne, zielone karty itp)


rzdrozny dołączył
10.04.2018

rzdrozny 09:50 | 24.04.2019

Hej. Tak, masz rację - jadąc z Tucepi przejedziecie przez Bośnię. Potrzebna będzie Zielona Karta. Polecam tankowanie w Bośni, taniej:) Na granicy chorwacko-czarnogórskiej teoretycznie mogą być korki, ale jako że jedziecie na początku sezonu, wcale to nie jest pewne.

Sama Czarnogóra zacna. Polecam szczególnie Kotor i całą Zatokę Kotorska, plażę Plavi Horizonti oraz wjazd serpentynami z Kotoru na Lovcen - widoki niesamowite! Tu parę słów:

jadziemlecim.wordpress.com/2018/04/03/czarnogora-wakacyjnie/ 


Fiafia dołączył
23.04.2019

Fiafia 16:30 | 27.04.2019

A jak wyglądają odprawy na granicach w Bośni i Czarnogórze? Długo schodzi?


rzdrozny dołączył
10.04.2018

rzdrozny 09:41 | 29.04.2019

Nigdy nie staliśmy dłużej niż kilka minut. Czasami wcale - od razu podjazd pod budkę, szybka kontrola dokumentów, zielonej karty i wio. Czasami nawet nie chcą zielonej.

Tak jak pisałem - zdecydowanie dłużej czeka się na granicy chorwacko-czarnogórskiej. Jeżeli jest możliwość, trzeba wybierać dni pozaszczytowe. A wiadomo, że najgorzej jest w sobotę przy zmianach turnusów:)

Zresztą, ja wychodzę z założenia, że nawet ta godzina w korku to nic w porównaniu z całym urlopem. Po co się denerwować, jak nie można pewnych rzeczy zmienić:)Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl