Forum dyskusyjne


Norwegia autem - kilka pytań

kategoria podróże po świecie

pr1nce7 dołączył
03.02.2019

pr1nce7 10:37 | 01.07.2019

Witam :)
Za jaki czas wybieram się z trójką znajomych do Norwegii autem na trip po fiordach i parkach narodowych, dlatego chciałem się zapytać o kilka rzeczy związanych z podrózą.
1. Czy warto wykupywać jakies dodatkowe podróżnicze ubezpieczenie na auto? Byłem juz raz w Norwegii i wiem że tak wszystko potrafi kosztować kilkukrotnie więcej niż w PL a dodatkowo po drogach jeździ wiele nowych, drogich aut, wiec (odpukać) w razie przypadkowej kolizji lub zarysowania mogłoby mnie to pewnie kosztować krocie, a tego bardzo chciałbym uniknąć :) Nie wiem czy zwykłe Polskie ubezpieczenie pokryje koszty takiego incydentu. Może sama zielona karta wystarczy?

2. Znacie jakies przydatne aplikacje nawigacyjne na telefon, które mogą pomóc podczas podróży po tym kraju? Wiem że google maps sie sprawdza wszędzie, ale przydałoby sie cos co tez działa w trybie offline, albo cos co pokazuje prędkość obowiązującą na danym odcinku drogi (cos a`la yanosik) bo mandaty w tym kraju są ogromne a tego oczywiście chciałbym uniknąć :)

3. Czy polskie sieci komórkowe działają dobrze na terenie Norwegii (w moim przypadku Play), czy warto jednak kupić miejscową kartę sim i jej używać podczas podróży? I jak z zasięgiem sieci w rejonach fiordów, Bergen, Trollunga aż po Alesund?

Dziekuje z góry za pomoc :)


jhet dołączył
10.11.2009

jhet 21:02 | 09.08.2019

2. Google Maps działa też offline :) Korzystaliśmy też z Maps.me, tylko trzeba pamiętać, by pobrać odpowiednie mapy przed wyjazdem.

3. Nam telefony normalnie działały, bez problemów, wszędzie.


AdriG dołączył
13.07.2011

AdriG 18:35 | 12.08.2019

Hej,

1. Nie mieliśmy żadnego dodatkowego ubezpieczenia, oprócz dużych miast nie ma dużego ruchu, ale uważaj na radary i ograniczenia prędkości. Kary są słone.
2. Używaliśmy google maps offline.
3. Wszędzie był dobry zasięg.

Na moim blogu mam mnóstwo informacji na temat podróży dookoła Skandynawii, a tutaj znajdziesz naszą trasę:
www.just-a-travel.com/podroz-dookola-skandynawii/ 

Pozdrawiam
AdriStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl