Forum dyskusyjne


przejazd Oaxaca - Palenque

kategoria podróże po świecie

kraj Meksyk

karjost dołączył
19.11.2007

karjost 17:06 | 23.12.2019

Cześć!

Mam mały problem z zaplanowaniem przejazdu Oaxaca - Palenque. Jesteśmy trochę ograniczeni czasowo (i budżetowo), więc zależy nam, żeby ten odcinek przejechać w miarę szybko
Są dwie możliwości:
1. 15 godz w bezpośrednim autobusie z Oaxaca
2. Rozbicie podróży na dwa etapy, z postojem w San Cristobal de las Casas/ Tuxtla Gutierrez

Czy ktoś z Was może robił tę trasę autobusem?
A w szczególności:
- czy San Cristobal i kanion Sumidero są (subiektywnie, rzecz jasna) warte postoju, czy też spokojnie je sobie można odpuścić i pędzić dalej na Jukatan, bo tam ciekawiej?
- czy ktoś korzystał z collectivos, żeby wydostać się z San Cristobal do Palenque krótszą trasą przez Ocosingo (po drodze zwiedzając wodospady Aqua Azul)? Jeśli tak, to jakie wrażenia z punktualności/bezpieczeństwa takiego środka transportu? Pytam, bo ponoć autobusy jeżdżą dookoła ze względu na blokady dróg/napady rabunkowe na tej bezpośredniej trasie - info z forów, ale może ludzie przesadzają... ;)

Będę wdzięczna za ewentualne podpowiedzi
mapak dołączył
17.04.2016

mapak 00:34 | 24.02.2020

Przejeżdżaliśmy przez te góry z Palenque do San Cristobal ok 2 tygodnie temu busem. Bardzo niebezpieczne okolice. Jechalismy w konwoju wielu busów z obstawa policji po ostatnich wydarzeniach napadu na polską wycieczke. Po drodze liczne patrole policji, nawet wojska. Dla lubiacych adrenaline fajna trasa :)Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl