/ / SłOWENIA > Kanion Pokljuka - Pokljuka Gorge > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne


Kanion Pokljuka - Pokljuka Gorge

kategoria podróże po świecie

linkalinka dołączył
06.09.2011

linkalinka 21:04 | 10.08.2022

Mało znany krasowy wąwóz, dla mnie bez porównania ładniejszy niż przereklamowany Vintgar. Może kto mało widział, nie jest piechurem, temu Vintgar się spodoba. Pokljuka Gorge - wejście od Krnicy (to polecam), drugie od miejscowości Zatrnik. Na początku Krnicy zjeżdża się w prawo niepozorna i słabo oznakowana droga (jadąc od Bledu). Droga do samego parkingu pod koniec jest bardzo wąska. Z parkingu droga po lewo, dobrze wydeptana, słabo oznakowana. Po 10 min przy tablicy informacyjnej jest rozwidlenie w prawo i lewo - można zrobią pętle i wrócić na ten sam parking. Poszłam na prawo w stronę jaskini, ale polecam zrobić pętle od lewa- rozpoczynając od Prawa łatwiej pomylić drogi, cały czas jest info ze idziesz na Zatrnik. Aż do momentu gdy nie będzie dodanego slowa : cirkle. Trzeba wtedy zejść ostro w dół do widocznej z góry jaskini i miejsca z ławkami.
Parking i wejście bezpłatne, Vintgar płatny parking i wejście ści Zatrnik. Na początku Krnicy zjeżdża się w prawo niepozorna i słabo oznakowana droga (jadąc od Błędu). Droga do samego parkingu pod koniec jest bardzo wąska. Z parkingu droga po lewo, dobrze wydeptana, słabo oznakowana. Po 10 min przy tablicy informacyjnej jest rozwidlenie w prawo i lewo - można zrobią pętle i wrócić na ten sam parking. Poszłam na prawo w stronę jaskini, ale polecam zrobić pętle od lewa- rozpoczynając od Orawa łatwiej pomylić drogi, cały czas jest info ze idziesz niż Zatrnik. Aż do momentu gdy nie będzie dodanego slowa : cirkle. Trzeba wtedy zejść ostro w dół do widocznej z góry jaskini i miejsca z ławkami.
Parking i wejście bezpłatne, Vintgar płatny parking i wejścieStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl