Galeria zdjęć

ZABYTKOWA KOPALNIA

SZWECJA / DALARNA / FALUN

Zdjęcia: FALUN, DALARNA, ZABYTKOWA KOPALNIA, SZWECJA
odsłon: 3635 | poleca: 9 osób | ocena techniczna: 4.89 | ocen: 10 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2011-08-22 15:54
Data wykonania
sierpień 2011

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

obejrzymy!!!

Akurat o tej farbie wiedziałem od dawna ponieważ parę domów już malowałem tą farbą.Osobiście swojego domu tym bym nie pomalował ale Szwedzi to tradycjonaliści.Dlatego tak dużo domów w tym kraju ma kolor czerwony a wszystkie obwoluty są białe.

No popatrz jakich ciekawych rzeczy się można na globie dowiedzieć! Do głowy mi nie przyszło, że domy w Szwecji zawdzięczają kolor produktowi wydobywanymi w kopalni!!
Fajne zdjęcia!

Produktem ubocznym kopalni był czerwony pigment o nazwie Falunrot.Jest on do dzisiaj głównym składnikiem farby która jest stosowana do malowania domów.Farba która zawiera ten pigment jest praktycznie szwedzką narodową farbą.Przeważająca ilość szwedzkich domów jest pomalowana tą farbą



Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

GRECJA / Wyspy Egejskie / Wyspa Samos

SłOWACJA / Kraj preszowski / Bardejów

AUSTRALIA / Queensland / Cairns

SłOWACJA / Wysokie Tatry, / Szlak na Rysy 2503 m.

SłOWACJA / Kraj preszowski / Bardejów

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2025 Globtroter.pl