Galeria zdjęć

Pierwsza podpowiedz

MYANMAR / BIRMA / BIRMA

Zdjęcia: BIRMA, BIRMA, Pierwsza podpowiedz, MYANMAR
odsłon: 3608 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2011-12-10 10:15
Data wykonania
listopad 2011
Miejsce

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Nitkasko sorry ale nie rozwiązałaś jednoznacznie zagadki.Są to balony unoszone ciepłym powietrzem a impreza odbywa się tylko raz do roku w Myanmar(Birma ) i nazywa się TAUNGGYI BALLOON FESTIVAL
Wujek google śmiesznie przetłumaczył opis imprezy ze strony birmańskiego biura podróży...........
Balloon Festival Taunggyi odbywa się tylko raz w roku po zakończeniu buddyjskiej Wielkiego Postu. Tradycyjnie jest to festiwal, aby oddać hołd Sulamani Pagoda w niebie, wysyłając do balonów urządzone. Balony papieru 15-20 metrów wysokości, urządzone na zewnątrz kolorowe latarnie celofan. Świece latarnia zawierać, tworząc różne wzory.Płomień ogrzewa powietrze w balonie, który szybko wznieść się, niosąc około 10-15 stóp długości ogona, wypełnione różnego rodzaju petardy ogień, który nieustannie światła, balony górę. Obejrzyj co balonów małych dzieci w kształcie różnych zwierząt i stworzeń mitycznych (jeśli nie tam można zobaczyć w każdym mieście w Birmie!) I oczywiście konkurencji między poszczególnymi wiosek najlepiej urządzone i wysokich lotów balonami.

Jest wsród tych propozycji prawidłowa odpowiedz,która??

Są takie dwa festiwale - jeden w Birmie, drugi w Tajlandii: Tajlandczycy wypuszczają w górę tysiące lampionów zwanych "Yee Peng" podczas dorocznego festiwalu w połnocnotajlandzkiej tradycji Loy Kratong w Chiang Mai. Doroczny festiwal odbywa się w czasie pełni księżyca i lampiony wypuszczane w górę nocą mają, według wierzeń, zabierać ze sobą wszelkie niepowodzenia.
W Birmie festiwal odbywa się w Bagan, jest też w drugi w Taunggyi

Nitkaska jesteś bardzo blisko ale proszę o więcej szczegółów.

widzimy balon, inaczej lampion szczęścia, a zdjęcie zapewne robione w trakcie festiwalu

Smoku masz rację fajerwerki też tutaj widać ale odpowiedz musi brzmieć inaczej.Co jeszcze tutaj widzimy oprócz sztucznych ogni??

Mario, to Ty sztuczne ognie pokazałeś ....

Podpowiem że wcześniejsze fotki z zagadki powinny być pokazane w ten sposób tzn.pionowo a nie poziomo.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Beskid Niski / Ożenna

SAHARA ZACHODNIA / Al-Ujun-As-Sakija al-Hamra / Haoui en Naam

BELGIA / - / Bruksela

HISZPANIA / Andaluzja / Cabo de Gata

SłOWENIA / Alpy Julijskie / pod Mangart

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl