Galeria zdjęć

Truso Travertines

GRUZJA / Kaukaz / Dolina Truso

Zdjęcia: Dolina Truso, Kaukaz, Truso Travertines, GRUZJA
odsłon: 7403 | poleca: 40 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 1 osób
Data dodania
2016-03-20 02:57
Data wykonania
wrzesień 2015
Miejsce
Dodane do galerii
Gruzja

Opis zdjęcia
Szczyt na wprost, to Esikomi 3572 m.

Komentarze do zdjęcia

Dzięki, z takim opisem nie będzie trudno trafić, jeśli się kiedyś wybiorę do Gruzji. Kobi jest tym punktem, o który się pytałem

No tak, na mapach Google, też trudno to znaleźć, bo nazwy zapisane są w "krzaczkach" Najprościej będzie skorzystać z rzeki. Przez Kazbegi przepływa rzeka Tergi (Google - Terek). Idąc na południe przez ca. 20 km. płynie wzdłuż głównej drogi Tbilisi-Kazbegi. W miejscowości (osadzie) Kobi rzeka skręca na zachód opuszczając drogę - i to jest ta dolina. Najpierw idziesz bardzo szeroką doliną do miejsca gdzie do Tergi, z północy, wpada rzeka Mna - wypływająca z jednego z lodowców Kazbeka. Na mojej mapie w tym miejscu jest kilka nazw (nie bardzo wiem co one oznaczają) jest tu kilka domów : Agamaku, Nogkau, Kvema Okrokana - ( Na mapie Google w tym miejscu widnieje jedna nazwa w łacińskim alfabecie: Agatkau. Zaraz za tym miejscem zaczyna się Kasara Canyon, a kawałek dalej rezerwat Truso Travertines - w miejscu gdzie rzeka tworzy "kolano" - to jest to co widać na zdjęciu. Za tym miejscem otwiera się ta fajna dolina - dolina Truso.

Nie mam mapy, na której byłby kanion Casara, jakiś punkt/osada w okolicy będąca na większych mapach...

2 dni na samą dolinę, od kanionu Casara do końca i z powrotem - dolina jest zamknięta: od północy graniczy z Rosją, a od zachodu z Osetią Południową.

Dwa dni z jakiego punktu?

Przypadkowo tam Ania trafiłem. Został mi ostatni dzień i szukałem jakiegoś fajnego łatwo dostępnego miejsca blisko Kazbegi. Dostałem w knajpie mały folderek z opisem kilku ciekawszych miejsc w okolicy. Bardziej zainteresował mnie kanion Kasara - ale to nic ciekawego, te trawertyny szału też nie robią, za to sama dolina - pierwsza klasa! Tylko trzeba poświęcić na nią co najmniej dwa dni.

miało być zobaczyłam a nie zobaczyłąm a to się poplątało bo zapatrzyłam się w Twoje piękne zdjęcie.

A byłam tak blisko......trzeba będzie wrócić i dozobaczyć to czego nie zobaczyłąm ostatnio:)

Dzięki Koledzy za polecenia. Miejmy nadzieję tylko, że "Chłopaki" na Kaukazie nie rozkręcą się ze strzelaniem i będzie można, jak dotychczas, jeździć tam bez kamizelek kuloodpornych.

Gratuluję! Piękny kadr - Super!

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

ISLANDIA / Poludnie wyspy / Jezioro polodowcowe Fjallsárlón

SENEGAL / Casamance / okolice Affiniam

FRANCJA / Lotaryngia / Metz

SENEGAL / Casamance / okolice Affiniam

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl