Galeria zdjęć

Terra incognita

ROSJA / Kamczatka / Na południe od Zatoki Awaczyńskiej

Zdjęcia: Na południe od Zatoki Awaczyńskiej, Kamczatka, Terra incognita, ROSJA
odsłon: 2356 | poleca: 31 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 2 osób
Data dodania
2016-05-22 00:55
Data wykonania
lipiec 2007

Opis zdjęcia
Widok ze zboczy wulkanu Goriełyj (1829m). Na Pierwszym planie wulkan Wiluczyński (2173 m), a na horyzoncie Wulkan Koriacki (3456 m) i wulkan Awaczyński (2751 m)
Foto-informacje:zdjęcie analogowe

Komentarze do zdjęcia

Krajobraz iście "epicki"

Jest Ci ono na samym początku mojej "galerii" - nawet polecałeś (dawne czasy)...

Masz to zdjęcie Kinga na Globie?

Pawle! Stojąc kiedyś na łące między Magurką Wilkowicką a Czuplem oglądałam panoramę Tatr jak na dłoni (zdjęcie zamieściłam kieeeedyś i jest). Na Dalekich Obserwacjach ta właśnie istnieje (tylko nie moja niestety, ale w świetnej jakości - Gigapanorama Tatr z Magurki). Odległość z "mojego miejsca" do Gerlacha potwierdzona 98 km. A zdjęcie (to moje) raczej dokument niż dzieło... mało spektakularne. Właściwie zawsze gdy gdzieś wylezę lubię wiedzieć co widzą oczy i jak daleko toto :)

Skąpa kolorystyka to jeden z największych walorów tej fotografii. Wygląda jak zdjęcie z lądownika :-)

Przed chwila przeczytałem bardzo interesujący artykuł na temat fotografii dalekich obserwacji. CYTAT " W lipcu padł rekord świata. Hiszpanie wykonali zdjęcie stojąc w Pirenejach Francuskich na szczycie Pic de Canigou. Na fotografii uwiecznili Tetes de Chabriere i Puy de la Seche w Alpach Francuskich, które były od nich oddalone o 381 km." dalej "W Polsce dalekie obserwacje w teorii mogą wynieść 260 km. Z Tarnicy w polskich Bieszczadach można dojrzeć wierzchołki gór rumuńskich. Nikomu jednak jeszcze nie udało się tego dokonać (potwierdzić). Obecnie naszym rekordem jest 240 km - obserwacja z czeskiego szczytu Pradziad polskich Tatr." Może mały konkursik na GLOBIE? Na tym zdjęciu odległość pomiędzy wulkanem Goriełyj na którym stoję, a Koriackim wynosi 95 km. Na zdjęciu widać dalsze obiekty, ale nie mam 100% pewności które to są. Prawdopodobnie pomiędzy Koriackim i Awaczyńskim widać wulkan Zupanowski oddalony jeszcze o dodatkowe 30 km. Ale zabawa polega na tym, żeby potwierdzić ze 100% pewnością namierzony obiekt.

"Bardzo przyjemny, surowy krajobraz. Idealny do kontemplacji." D

Super efekt,taka zebra gorska

Trafiłaś w sedno - Pod Tołbaczikiem, czyli dalej na północ, Rosjanie testowali pojazd księżycowy. Ale najważniejsze, że loty ostatnio mocno potaniały, i przelicznik rublowy też korzystniejszy. Kamczatka zrobiła się zdecydowanie dostępniejsza cenowo.

Ascetyczne i trochę kosmiczne. Im dłużej się wpatruję tym bardziej lubię - a tak długo czekało w czeluściach Twojego komputera.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE / - / Dubaj

POLSKA / pomorskie / Malbork

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE / - / Dubaj

GRECJA / Morze Jońskie. / Parga

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl