Galeria zdjęć

Czerwono

SVALBARD / Szpicbergen / Hornsund Westburgerbuchta

Zdjęcia: Hornsund Westburgerbuchta, Szpicbergen, Czerwono, SVALBARD
odsłon: 117 | poleca: 6 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-08-28 20:40
Data wykonania
sierpień 2007

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Widok na Tresskelen

Komentarze do zdjęcia

W Arktyce przez kilka miesięcy trwa wieczny dzień polarny. Światło jest bezpostaciowe, nie ma cieni, słońce krąży po nieboskłonie; w południe na południu, o północy na północy. Nawiasem zupełnym, jest w Tromso pomnik pięknej dziewczyny, do którego słońce dociera tylko latem, na chwilę około drugiej w nocy, Kiedy zbliża się jesień, około drugiej połowy sierpnia słońce zdaje się krążyć tuż nad widnokręgiem, daje to całodobowy spektakl złotej godziny, w której przestrzeń zda się być przesycona czerwienią, krajobraz staje się plastyczny, na wierzch wychodzą wszystkie szczeliny i załamania. Tutaj słońce świeci zza kadru, nisko nad horyzontem, za górami. Zabarwia niebo na pomarańczowo i czarną krechą odcina nieoświetlone elementy krajobrazu, tutaj wysoką na kilkadziesiąt metrów granitową przegrodę półwyspu Treskellen, odzielającego od siebie dwa akweny w fiordzie Hornsund, Burgerbuchtę, skąd zrobiono fotografię, od Brepolen, rozległej zatoki zamkniętej od północy lodowcem Horn.



Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

SAHARA ZACHODNIA / Dakhla-Oued Ed-Dahab / Sebkhet Imlily

ETIOPIA / Lalibela / Kościół

INDIE / Radżastan / Dźajpur

WIETNAM / Południowy Wietnam / Ho Chi Minh

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl