Galeria zdjęć

Myanmar (Birma), fontanna z wioski Nam Hu...

MYANMAR / Taunggyi District / Inle Lake

Zdjęcia: Inle Lake, Taunggyi District, Myanmar (Birma), fontanna z wioski Nam Hu..., MYANMAR
odsłon: 192 | poleca: 5 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2020-07-14 21:43
Data wykonania
styczeń 2017

Opis zdjęcia
Co ja się na nią naczekałem na drugim brzegu kanału... A było to tak, powyżej tego miejsca w wodzie szalały dzieci a jakieś 100 metrów wyżej znajdowała się chata z ubikacją na... palach.

Komentarze do zdjęcia

Dziękuję Jaśku...

Tak,zdjęcie z opisem,świetne!

Dziękuję Menhir.

Fajnie, że dajesz komentarze do zdjęć :)) Dużo lepiej się je odbiera.

Co ja się na nią naczekałem na drugim brzegu kanału... A było to tak, powyżej tego miejsca w wodzie szalały dzieci a jakieś 100 metrów wyżej znajdowała się chata z ubikacją na... palach. Ot, taka ichnia sławojka. Z tą różnicą, że tu nie było tzw dołu chłonnego czyli wykopanego szamba tylko płynący powoli do jeziora kanał do którego robiło się chlup lub chlup-chlup-chlup i nawet spłukiwać nie było trzeba. A, że niżej kąpały się dzieci, myto naczynia, płukano mięso, warzywa, brano wodę do picia to i tak na to nikt nie zwracał uwagi... Zresztą i tak w przypadku tego miejsca można śmiało mówić o praktycznym wykorzystaniu obiegu materii w ekosystemie... Czyli w skrócie... człowiek łapie rybę, którą następnie zjada, resztki wydala do jeziora a tam ... zresztą co będę tłumaczył, każdy wie na czym to polega...   Dzięki czemu teraz parafrazując wieszcza mogę śmiało powiedzieć, I ja tam w gości byłem, wodę i inne dziwa piłem. A com widział ,słyszał, pił i jadł teraz na swej stronie mogę pokazać... 
ps by było jasne, żadnych sensacji żołądkowo-jelitowych nie było za wyjątkiem udaru cieplnego ale to już inna historia... chociaż... W czasie moje wędrówki w okolicach Monywy (100 km w lini prostej na zachód od Mandalaj) przejeżdżaliśmy między uroczymy jeziorkami i oczkami wodnymi ukwieconymi lotosam. Wtedy mój przewodnik zwrócił mnie uwagę bym nigdy nie wchodził a tym bardziej nie szukał w nich ochłody. Niebezpieczeństwo polega na tym, że jeziorka te są bezodpływowe przez co są siedliskiem bakterii niebezpiecznych dla życia człowieka i zwięrząt hodowlanych...

Inne zdjęcia tego użytkownikaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

GRUZJA / - / Dolina Truso

GRUZJA / - / Dolina Truso.

GRUZJA / - / Kazbegi.

GRUZJA / - / Dolina Truso

GRUZJA / - / Dolina Truso

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl