Forum dyskusyjne

SAMOCHODEM CZY SAMOLOTEM

kategoria podróże po świecie

cccneti dołączył
06.03.2011

cccneti 15:45 | 07.03.2011

Pochodzę z Gdańska i razem z moją najlepszą koleżanką zamierzamy się wybrać od Chorwacji do Dubrownika na wakacje. Sęk w tym, że nie wiemy ile wyniosłaby nas podróż jednym samochodem. Może Państwo wiedzą ?. Chcemy jechać na zmianę raz ona raz ja. Tydzień, bądź dwa tygodnie wypoczywać nad Adriatykiem, a następnie wrócić.
Interesuje mnie to ile wyniosłoby nas paliwo w jedną stronę z Gdańska do Dubrovnika jak najszybszą trasą.
Może państwo się w tym orientują ??

Z góry dziękujemy :)

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 16:36 | 07.03.2011

via michelin-kilometry i koszty policzy, najlepiej przez niemcy austrie słowenię autostrada prawie do końca, myślę, że dwa dni wam zejdzie ciężko z Gdańska w jeden dzień

Wonskixl dołączył
07.03.2011

Wonskixl 18:25 | 07.03.2011

Cześć. Tu na forum jestem nowy ale jeśli o Chorwację to jest takie forum cro.pl i tam jest skarbnica wiedzy o tym kraju. Ale do rzeczy. Samochodem co cała przyjemność podróżowania w tamte strony (nie mówię o polskim odcinku bo to jest usiłowanie zabójstwa, zawsze jek wracam to dostaje k....cy jak tylko przekraczam granicę czesko-polską.) Ja z Poznania jeżdżę tak Poznań-Wrocław-Boboszów-Czerwena Voda-na Brno przez Olomoc-Brno-Wiedeń-Graz-Maribor-Zagreb-Split-i na sam dół w 2010 autostradą dojechać można było do Ploce a potem Jadranką do Dubrownika. Ludziska jeżdżą przez Słowację Węgry Serbię ale ja tej trasy nie znam. Moją się zasówa i widoki przepiękne. W tym roku wybieram się na istrię na tydzień a potem nad jezioro Garda do Włoch. Chorwację gorąco polecam jeżdżę tam od 1997 roku.

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 11:31 | 08.03.2011

jeśli z Poznania to lepiej przez Niemcy trochę więcej kilometrów ale ładnych parę godzin szybciej i bezpieczniej autostradami - no i mijasz polską beznadzieję drogową, oraz czeskie ograniczenia prędkości i vinietki -

STYGI84 dołączył
21.03.2011

STYGI84 12:27 | 23.03.2011

A ile km. wychodzi tak z Wrocławia do Chorwacji? Ile trzeba kasy na paliwo i ile na opłaty drogowe? Polecasz rezerwować coś wcześniej czy w ciemno i na miejscu szukać?

dandom dołączył
22.12.2010

dandom 20:32 | 07.03.2011

Jechaliśmy do chorwacji samochodem. Ciężko było ale przeżyliśmy .Ok. 1100 km Jeden dzień i noc to Wasz czas . Dwa dni jeżeli z noclegiem na trasie. Zdecydowanie polecam samolot.

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 11:32 | 08.03.2011

z zielonej góry ok 9 h do Sieniji, lub 12 do Primosten

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 18:51 | 09.03.2011

Do Chorwacji raczej nie praktykuje się latania samolotem. No ale faktem jest, że Gdańsk od Dubrownika dzieli blisko 1900km. To sporo. Droga tam i z powrotem, czyli paliwo o opłaty drogowe, będzie kosztowała około 1500zł. Głównym kryterium jest spalanie samochodu, którym pojedziecie i radzenie sobie na trasie. Dla mnie jazda samochodem to przyjemność ale Wy możecie mieć inne zdanie na ten temat. Trzeba rozważyć wszystkie ZA i PRZECIW i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 11:38 | 28.03.2011

tylko autem , Jadrańska to jedna z atrakcji przecież ;)

JacJac dołączył
27.02.2013

JacJac 21:38 | 27.02.2013

Widzę że dopiero co raczkujesz w temacie jakichkolwiek wyjazdów, nie mówiąc już o podróży.
Ale do rzeczy. Po pierwsze odpal sobie maps.google.pl/  i tam po kliknięciu ikony "pokaż trasę" wpisujesz sobie skąd i dokąd. Masz już pierwszy zarys twojej trasy i ilość km. Prawdopodobnie będziesz mieć do wyboru kilka alternatywnych tras, jak i możesz po przeciągnięciu myszą zazanaczonej trasy skorygować ją pod siebie.
Możesz skorzystać też z wspomnienych VIAMICHELIN.
jak juz wiesz ile km macie do przejechania to przydałoby sie wiedzieć ile spala wasze auto, ile kosztuje paliwo w każdym tranzytowym kraju plus koszt autostrad i potem to tylko matematyka. Więc koszty podróży mamy za sobą, pozostaje kwestia wyboru trasy. Ja jężdże z Wroclawia przez Boboszów, Czechy, Austrię i przez Słowenię , ale z Gdańska chyba wybrałbym trasę przez niemcy, przynajmniej droga jest.
Zgaduję że wasze doświadczenie w jeździe autem słabe więc przy tej ilości km ZDECYDOWANIE rozłożyłbym podróż na dwa etapy z międzynoclegiem, wież mi że pasażer/zmiennik jest taką podróżą równie wyczerpany co pierwszy kierowca i nie ma mowy o wypoczynku.
Kompendium wiedzy o cenach paliw, opłatach autostradowych, trasach, itp najlepiej czytaj na www.cro.pl/forum/. 
I nie pękaj, dacie radę tylko wystarczy trochę poczytać a zawędrujecie nawet na koniec świata bez złotówki przy duszy.

wyprawyturystyczne dołączył
27.02.2013

wyprawyturystyczne 21:54 | 28.02.2013

ja do Chorwacji myślałem aby dostać się przez Węgry bądź Austrię

Heyerdal dołączył
25.03.2012

Heyerdal 16:09 | 03.03.2013

Ahoj!
Naprawdę ogrom info znajdziecie na:
www.cro.pl 
i np. takie coś:
www.cro.pl/policz-zanim-pojedziesz-t36745.html 

Z Gdańska to faktycznie macie kawałeczek, ale zależy jak lubicie podróżować. Samolotem może i wygodniej, ale co dalej na miejscu? Jak głółwnie leżakowanie na plaży to i owszem ale jak chcecie się trochę ruszyć to albo wypożyczyć autko, albo własnym. jakby nie patrzeć kaska poleci. Ale jak samochodem to może się dogadacie i znajdziecie kogoś do podziału kosztów. wtedy to i wyjdzie optymalnie. I bagaży możecie zabrać "deko" więcej, i prowiant, i jesteście NIEZALEŻNE! Jak Wam sie nie spodoba jedna miejscowość to zwijacie manatki i dalej w drogę:)
W sumie z Gdańska do Rijeki ( np) to tylko około 1450 - do 1600 km , w zależności od trasy. Ja pojechałbym przez Warszawę, Kraków, Budapest i na Zagrzeb. Po drodze zaliczacie jeszcze Plitwickie Jeziora.(1500 km)
Jedno ale - jak macie dwa tygodnie wolnego to z tego wypada Wam 4 dni jazdy, chyba że kierowcy sie zmieniają to tylko 3 dni...
pozdrawiam i powodzenia
Lech

aga.aga24 dołączył
19.07.2013

aga.aga24 14:55 | 22.08.2013

Samolotem z serwisem eloty.pl tanie bilety łatwa przejrzysta stronka , wiele ofert przewoźników, profesjonalna obsługa call center .

sp9hzx dołączył
12.02.2006

sp9hzx 13:37 | 11.09.2013

Do Chorwacji tylko autem.
:)
=====================
[url]spearo.republika.pl[/url] 
[url]www.qsl.net/sp9hzx[/url] 

selfer dołączył
06.08.2014

selfer 10:29 | 02.09.2014

Jeśli uda Ci się dostać bilety w dobrej cenie, bardziej opłaca się lecieć samolotem i ewentualnie na miejscu wypożyczyć auto.

Polecam stronę www.eloty.pl 

Beatris dołączył
30.07.2014

Beatris 13:47 | 03.09.2014

ja tam wolę samolotem niż tłuc się kilka lub kilkanascia godzin autem. Taka wyprawa to nie dla mnie

woytas dołączył
07.12.2014

woytas 12:56 | 07.12.2014

Samolotem może jest i szybciej, ale jadąc samochodem nawet kilkanaście godzin organizm ma czas na powolną adaptację do nowego klimatu.Podróż samolotem to olbrzymia różnica ciśnień,tlen na pokładzie praktycznie z butli, no i złe krążenie zwłaszcza w kończynach dolnych.Na wysokości 10 /12 km jest też rejestrowalna dawka promieniowania kosmicznego.Podobno lot np z USA do Japonii odpowiada dawce jaką przyjmuje technik radiolog w ciągu roku.Podróż samochodem trwa dłużej, ale jest mniej agresywna pod względem wielu czynników dla człowieka, a występujące zmęczenia jest bardziej naturalne i łatwiejsze do przezwyciężenia dla organizmu.Latanie może skutkować bólami głowy i jest niewskazane dla małych dzieci, kobiet w ciąży i osób chorych na serce, bądź mających żylaki.Jesteśmy przystosowani przez naturę do chodzenia bądź jeżdżenia , a nie latania.

Kiwi_Lemon dołączył
09.10.2014

Kiwi_Lemon 12:38 | 09.12.2014

Akurat z Wrocławia do Chorwacji jeździ się samochodem bardzo przyjemnie. Zwykle zajmowało mi to ok 10 godzin. Wolę tę opcję od samolotu bo po drodze można odwiedzić fantastyczne miejsca jak Park Narodowy Plitvickie Jeziora czy Park Narodowy rzeki Krka. Jeśli się poleci prosto do Dubrownika to raczej nie ma szans na wycieczkę do Plitvic.

Polako dołączył
06.03.2014

Polako 16:13 | 29.10.2015

Ja lubię latać samolotem bo jest szybko i nie trzeba męczyć się całej doby w podróży.
Co prawda jechałam też autokarem i nie było wcale tak źle. Da się wytrzymać. I co najważniejsze bilety na autokar w dwie strony są dość przystępne cenowo a z samolotami na obecna chwile nie jest tak wesoło. Połączenia z przesiadkami, a bilety drogie :-(
[moderacja przez GlobAdmina]

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl