Forum dyskusyjne


Przestroga

kategoria podróże po świecie

tom66 dołączył
28.08.2017

tom66 23:08 | 28.08.2017

Witam
Tak jak zaznaczyłem w tytule piszę aby przestrzec chcących wypocząć w Chorwacji przed pewnym apartamentem w miejscowości Umag - robię to po to aby po prostu inni nie zawiedli się jak ja.
W tym roku po raz czwarty wybrałem się wraz z rodziną do Chorwacji i jak za każdym razem sami wyszukaliśmy apartament poprzez internet. Tym razem wybraliśmy apartament w miejscowości Umag (Apartamenty Muratović - Umag - Istria; adres: wg strony internetowej Punta Pegola 2, natomiast na google maps: Ul. M. Raka). Kontakt e-mailowy był dobry ale niestety na miejscu przeżyliśmy duże rozczarowanie. Same apartamenty wyglądały tak jak na zdjęciach (nowe, zadbane) jednak problemem był właściciel i jego podejście do nas. Na początku przy przekazaniu apartamentu właściciel po prostu dał nam klucze i nie zainteresował się niczym - inni właściciele zazwyczaj oprowadzali po apartamencie, mówili co i jak, powiedzieli o pewnych zasadach (np segregacja śmieci, w połowie pobyt wymieniali pościele), pokazali ewentualne awarie, uszkodzenia (aby na koniec wyjazdu nie było wątpliwości czy wada istniała przed naszym przyjazdem czy po). Nie było takich - moim zdaniem - podstawowych artykułów jak: płyn do naczyń, ręcznik do naczyń, papier toaletowy, itd., więc na początku musieliśmy szukać sklepu aby zrobić podstawowe zakupy. Jednak największe rozczarowanie spotkało nas wieczorem: podczas naszych wcześniejszych pobytów nigdzie nie obowiązywała cisza nocna - zdarzało się nawet, że właściciele siedzieli z nami do nocy. Tutaj obowiązywała "cisza nocna" ale tylko dla nas bo nasi niemieccy i włoscy sąsiedzi mogli sobie biesiadować, do której chcieli. Dodatkowo polegało to na tym, że o 23 właściciel przychodził i wymagał żebyśmy poszli spać (zrozumiałbym jakby po prostu chciał abyśmy zachowywali się cicho po pewnej godzinie ale nie żeby decydował o której kładę się spać)!!! Dodatkowo przychodził co 5-10 min, tak długo dopóki nie poszliśmy spać. Co nas bardziej oburzyło jednego wieczoru podczas "inspekcji", stwierdziwszy, że jeszcze nie śpimy zaczął się agresywnie zachowywać (popychać) i groził, że wezwie policję!!! Powiedzieliśmy, że nie życzymy sobie takiego traktowania, na co on stwierdził, że jak się nie podoba to możemy się wynieść. My powiedzieliśmy, że oczywiście możemy ale jeżeli odda nam pieniądze. Na co właściciel obraził się i do końca wyjazdu nie odzywał się do nas (poza wieczornymi inspekcjami). W dniu wyjazdu nasi inni zagraniczni sąsiedzi po prostu zostawili klucze w pokoju i pojechali (i wszystko było ok) a w naszym przypadku przeprowadził dokładną inspekcję - inaczej nie chciał nam otworzyć bramy wyjazdowej (ku jemu niezadowoleniu nie mógł się do niczego przyczepić - apartament zostawiliśmy w takim stanie w jakim dostaliśmy).
Nasze rozczarowanie było tym większe, że poprzednich właścicieli bardzo miło wspominamy - byli mili, pomocni, profesjonalni, uczciwi. Tutaj miałem wrażenie, że właściciel po prostu jest negatywnie nastawiony do Polaków i pokazywał to na każdym kroku.
Na pewno nie jest to nasz ostatni wyjazd do Chorwacji bo naprawdę wspaniałe miejsce na wakacje ale w tym roku niestety zawiedliśmy się jeżeli chodzi apartament - a dokładniej na właścicielu.
Dlatego przestrzegam przed tym miejscem aby inni mieli bardziej udane wakacje :)Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl