Forum dyskusyjne

Wolny czas w Istamule

kategoria podróże po świecie

kraj Turcja

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 17:05 | 29.06.2011

Witam wszystkich. Będę miał kilkanaście godzin oczekiwania na przesiadkę w Istambule, wobec tego mam 2 pytanka:
1. Czy da się wyskoczyć poszwendać trochę po mieście - mam na myśli czas i odległość od lotniska (jak i jaki koszt przejazdu)
2. Czy na taki kilkugodzinny wypad trzeba wykupywać wizę turecką?
Dzięki za wszelkie info
Pozdrawiam

artur.w dołączył
30.06.2011

artur.w 22:23 | 30.06.2011

Ad1 - pewnie. Lotnisko daleko jest od centrum, ale taksówką wiele czasu nie stracisz na dojazd (uwaga! bierz tylko "żółte" taksówki). Polecam Sultanahmet wraz z Hagia Sofia i Pałacem Topkapi!
Ad2 - tak

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 23:50 | 30.06.2011

Na Sultanahmet możesz dojechać metrem plus przesiadka na szybkim tramwajem, koszt śmieszny bodajże 2 lub 4 liry, czas dojazdu około 40 min. Hahga Sophia - tak, Cysterny - tak, Niebieski Meczet - taki sobie, PałacTopkapi- taki sobie, atmosfera wieczorem przed Hagia Sophia - wspaniała.
Zbyszek

arturo.sz dołączył
25.05.2006

eren dołączył
08.08.2009

eren 11:13 | 01.07.2011

Właśnie metro, to chciałam napisać Ci wczoraj ale wywaliło mi prąd.Przesiadka na stacji Zeytinburn i wsiadasz na Kabatas do metra. Koszt 1żeton 1.75tl.Kupujesz w automatach. Taxowóka to 50tl czyli prawie 100zl w jedną stronę.W metrze zapowiadają każdą stacje, najlepiej sprawdź sobie w necie mapkę. A kiedy będziesz tam?
pozdrawiam

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 13:02 | 01.07.2011

Prawdopodobnie 27-28 październik, podczas lotu do Delhi będziemy mieli ok. 18 g w Istambule. Co do konkretnego terminu będę wiedział jutro wieczorem, bo wtedy będziemy klepać bilety na loty.

eren dołączył
08.08.2009

eren 19:43 | 01.07.2011

Tak zapytałam kiedy , ja będę od 12.07. Jak masz 18 godzin to 2h na dojazd w dwie strony metrem musisz liczyć.A i prawdopodobnie trzeba będzie wizę turecką wykupić.Udanej wyprawy . powodzenia
eren

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 08:49 | 02.07.2011

Eren ma rację, zaraz z metra wychodzisz na szybki tramwaj, który dojeżdża do Sultanahmet. Tramwaj jedzie około 30-40 min. Jak dla mnie max 1 godzina w jedną stronę. Na lotnisku przy wyjściu masz bankomat HSBC to wybierz sobie z niego trochę miejscowej waluty ponieważ za przejazd płacisz lirami i to najlepiej monetami, na które możesz rozmienić banknoty w minimarkecie w podziemiu. Jesteś doświadczony to bez problemu poradzisz sobie. Spróbuję wkleić dzisiaj jakieś zdjęcie Hagia Sophia z fontannami zrobione wieczorem.
Zbyszek

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 12:14 | 07.07.2011

Witam, dzięki za info.
Bilety już kupione, będę tam w nocy z 26/27 paź. Czyli mam cały 27 do 18.45. Ale znalazłem coś takiego: www.istanbulinhours.com/ 
Mam tylko nadzieję, że nie jest to żadna ściema.
Spotkał się ktoś z czymś takim? Będę wdzięczny za opinię.
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl