Forum dyskusyjne

Lot czarterem do Turcji Maroka a podróżowanie backpacking

kategoria podróże po świecie

kraj Turcja

rytro dołączył
17.10.2011

rytro 08:14 | 04.08.2014

Witam,

Mam jeszcze przed sobą 3 tygodnie wolnego. Planów żadnych, także chciałbym gdzieś polecieć na ostatnią chwilę. Początkowo planowałem Gruzję, aczkolwiek ceny biletów poszły za bardzo w górę. Chodzi mi po głowie myśl, żeby może kupić na stronie Tui bilety czarterowe i polecieć do jakiegoś turystycznego miejsca, tylko zamiast leżeć na plaży pojeździć i pozwiedzać ile się da.

Teraz moje pytanie do Was - czy warto pchać się w tego typu kurorty (Agadir w Maroku, Riwiera Turecka, inne) na własną rękę, w środku sezonu, na tanie podróżowanie...? Mam wątpliwości czy też uda mi się jakąś sensowną trasę ułożyć startując właśnie w jednym z takich miejsc. Czy ktoś z Was może robił już coś takiego i może podzielić się jakimiś doświadczeniami?

Pozdrawiam,
T.

lilou dołączył
16.07.2011

lilou 17:21 | 04.08.2014

W zeszłym roku leciałam na czarterach z Tui najpierw do Maroko a kilka tygodni później do Turcji więc może mogę pomóc. Za bilety zapłaciłam jakieś śmieszne pieniądze (Maroko- 400 zł a Turcja -300 zł) i oba wyjazdy zrobiłam całkowicie backpackersko.

W Maroko wylądowałam w Agadirze (jak większość czarterów). Dla mnie mało atrakcyjne miejsce, pełnie turystów i drogie. Z lotniska ciężko dostać się na własną rękę do miasta bo turystów odbierają specjalne hotelowe autobusy, ale ja się dogadałam z rezydentem (Marokańczykiem, z Polskimi rezydentami to nie ma nawet rozmowy) i podwieźli mnie autobusem do miasta za 5 euro. Z miasta odebrała mnie dziewczyna z coutchsurfingu u której spałam. Następnego dnia odwiozła mnie na dworzec skąd pojechałam do Marrakeszu (ok 4 godziny jazdy). W Marrakeszu bez problemu i wcześniejszej rezerwacji znalazłam dość tani nocleg tuż przy Dżemaa el Fna. Po kilku dniach nocny autobus do Fez i znowu bez problemu znalazłam tani nocleg (zamiast pokoju istnieje jeszcze tańsza opcja, spanie na dachu hotelu pod gwiazdami, trzeba mieć tylko swój śpiwór). Z Fez pojechałam do Rabaru (pociągiem), kolejny nocleg bez rezerwacji. Stamtąd pojechałam do Casablanki, akurat tego miasta nie polecam, oprócz meczetu Hassana nic do zobaczenia, w Casablance spałam w hostelu w dormie. Jako że w mieście nie było nic do roboty pojechałam pociągiem na jeden dzień do Al Dżadida (fajne małe miasteczko). Chciałam jeszcze pojechać do Essaouira ale nie było już biletów na autobus (w sezonie trzeba bookować wcześniej) więc wróciłam do Marrakeszu i prosto do Agadiru na ostatni dzień na plaży. Cała trasa trwała chyba coś około 10 dni. Wyszło tanio i fajnie. żałuje że nie wystarczyło czasu na pustynie, ale to nast razem.

Co do Turcji to wyjazd był tylko na 5 dni i kompletnie na budżecie ;) Poleciałam czarterem do Antalya. Z lotniska kursuje lokalny autobus do miasta. Z centrum odebrał mnie chłopak z coutchsurfingu. Wyjazd do Turcji zbiegał się z moimi urodzinami więc wcześniej znalazłam sobie bilety samolotowe do Istambułu na trzy dni (150 zł w obie strony z Antalya). Pierwszego dnia chłopak z coutchsurfingu obwiózł mnie po całej Antalya a potem okazało się, że też musi lecieć do Istambułu coś załatwić w głównym biurze swojej pracy i tak polecieliśmy obydwoje i spaliśmy w mieszkaniu jego brata :) więc prawie cały wyjazd za free. W Istambule jest mnóstwo ludzi z coutchsurfingu więc warto popróbować.

Jak będziesz mieć jeszcze jakieś pytania, pisz, postaram się pomóc.

Więcej o moich samodzielnych podróżach z plecakiem na moim blogu. Zapraszam:

annakieltyka.wordpress.com 

szami dołączył
02.06.2007

szami 17:07 | 04.08.2014

Agadir jest tak polozony, ze dojedziesz w kazde miejsce, na poludnie, polnoc i wschod...

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 19:31 | 05.08.2014

Z każdego kurortu da się wyjechać tanio do ciekawych miejsc i można to zrobić tanio lub drożej zależnie od chęci i możliwości. Od kiedy przelot czarterowy wyklucza tanie podróżowanie ? Chyba, że ten co skorzysta z czarterów już nie jest prawdziwym podróżnikiem ??;-);-);-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl