Forum dyskusyjne

Oludeniz - atrakcje niedaleko tej wioski

kategoria podróże po świecie

kraj Turcja

pbskarpy dołączył
27.02.2014

pbskarpy 10:25 | 27.02.2014

Witam,

Pod koniec maja wybieram się z dziewczyną do Oludeniz (albo gdzieś niedaleko). Nigdy nie byłem fanem Turcji więc nie cieszę się jakoś bardzo z tego wyjazdu, ale chciałbym zasięgnąć trochę informacji.

Jestem zapalonym góralem i wiem, że ta miejscowość połozona jest wśród wysokich gór. czy jest jakas możliwość prawnego wejścia na któryś ze szczytów?

Nie lubię miejscowości stricte turystycznych, a Oludeniz chyba taką jest. Czy w okolicy jest coś innego do zobaczenia? Coś ciekawszego? Jakieś mniejsze miejscowości?

Czy autostop tam funkcjonuje? Jak?

dziękuję

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 14:11 | 27.02.2014

Oludeniz jest wioską mocno turystyczną, ale w maju nie powinno być jeszcze tłumów. Kilka restauracji, trochę hoteli, plaża publiczna bezpłatna, na plażę przy lagunie trzeba było zapłacić za wejście. Kilka plażyczek przy retauracjach - zamawiasz piwo i masz leżaki :)

Dookoła świetne trasy do łażenia po górach - z Oludeniz można dojść do wymarłego miasta przel las i góry uważając by nie rozdeptać ganiających luzem żółwi :) Idąc dalej można dojść do miejscowości Ovacik - kilka fajnych lokali, dużo restauracji dla Anglików (jajka, bekon itp). W Ovaciku jest sporo tanich przed sezonem hoteli - mieszkałem w hotelu za 20 kilka zł za noc - prawie pusty. Rezerwacja na hotels4u.com.

Z dużych miast Fethyie - dojazd busikiem za kilka euro - warto.

Pozdrawiam

Magda i Maciek dołączył
22.01.2014

Magda i Maciek 17:37 | 21.06.2014

>Oludeniz jest wioską mocno turystyczną, ale w maju nie powinno być jeszcze tłumów.
>Kilka restauracji, trochę hoteli, plaża publiczna bezpłatna, na plażę przy lagunie
>trzeba było zapłacić za wejście. Kilka plażyczek przy retauracjach - zamawiasz piwo i
>masz leżaki :)
>
>Dookoła świetne trasy do łażenia po górach - z Oludeniz można dojść do wymarłego
>miasta przel las i góry uważając by nie rozdeptać ganiających luzem żółwi :) Idąc
>dalej można dojść do miejscowości Ovacik - kilka fajnych lokali, dużo restauracji dla
>Anglików (jajka, bekon itp). W Ovaciku jest sporo tanich przed sezonem hoteli -
>mieszkałem w hotelu za 20 kilka zł za noc - prawie pusty. Rezerwacja na hotels4u.com.
>
>
>Z dużych miast Fethyie - dojazd busikiem za kilka euro - warto.
>
>Pozdrawiam

paramedic dołączył
04.12.2008

paramedic 11:41 | 28.02.2014

Witam, faktycznie warto zwiedzić niedaleko oludeniz opuszczone miasto Kaya Koy - pozostałość po grekach, A jeśli Cie interesuje świat pod wodą, to polecam podjechać do miasta Fathiye tam jest kilka baz nurkowych, mu skorzystaliśmy z Europen Diving Center Fathiye ( czy jakoś tak) prowadzą to Anglicy. Wzięli nas na łódź z grupą nurków ze Stambułu i nurkowaliśmy z nimi. Maja fajne trasy "szlaki" pod wodą, profesjonalna i przyjacielska obsługa.

Małgorzata2014 dołączył
12.03.2014

Małgorzata2014 10:44 | 27.04.2014

Podczas pobytu w Oludeniz nie można się nudzic. Liczba atrakcji, jakie pobliski region proponuje jest wystarczająco długa, aby ciekawie spędzic tam czas. Podam najważniejsze atrakcje:

1. Paragliding - wjazd na Górę Badabag i z jej szczytu 45-minutowy lot paralotnią z instruktorem nad najpiękniejszą laguną w Turcji (polecam fotki w internecie).
2. Rafting na rzece Dalaman - wspaniała przygoda pontonem na rwącej górskiej rzece.
3. Wąwóz Saklikent (potrzebne odpowiednie obuwie, przejście może byc ekstremalne: częściowo w wodzie).
4. Rzeka Dalyan zw. turecką Amazonką. Podczas spływu podziwia się grobowce wykute w skałach i zażywa kąpieli błotnych w siarkowych źródłach.
5. Pammukale - słynne wapienne tarasy.
6. Rejs wokół wybrzeża (piękne krajobrazy).
7. Dolina Motyli - plaża położona przy wylocie wąwozu, można podejśc do wodospadów. Łódką z plaży Oludeniz lub pieszo drogą wzdłuż wybrzeża(kilka km).
8. Fethiye - grobowce likijskie w skałach, targ rybny (można kupic tanio przeróżne ryby i w pobliskich restauracjach poprosic o przyrządzenie, wybierając przyprawy i dodatki).
9. Tzw. wymarłe miasto Kayakoy (kiedyś było zamieszkane przez Greków) - pieszo z Oludeniz lub dolmuszem.
10.Laguna oraz plaże: Paradise Beach (ok. 2 km od plaży publicznej w Oludeniz).
11. Miasteczka Kas, Kankan.

Też wybieram się do Oludeniz w maju i mam zamiar wszystkie te atrakcje zaliczyc.

Magda i Maciek dołączył
22.01.2014

Magda i Maciek 17:39 | 21.06.2014

Mam pytanie do Kudika,napisz mi prosze jak dojsc pieszo do Kayakoy,w ktorym miejscu z Oludeniz musze wejsc w las?Lecimy za pare dni i strasznie chcemy sie tam dostac na wlasnych nogach :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl