Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Patronat medialny Globtroter.pl - Bergson Men's Health Kilimanjaro 2007 > KENIA


sokol sokol Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie KENIA / Masyw Kilimanjaro / Kilimanjaro / Kilimanjaro 2007 ExpeditionKtóra to już wyprawa na Kilimanjaro...Tym razem najwyższy szczyt Afryki wybrała sobie za cel ekipa 4challenge w ramach realizacji projektu Bergson Men’s Health Kilimanjaro 2007. Oprócz teamu 4challenge w składzie: Paweł Sokołowski, Kamil Gabarski, Krzysztof Sieńkowski, najwyższy szczyt Afryki zamierza zdobyć jeszcze 8 osób w tym dwóch reprezentantów mediów: redaktor Men’s Health Paweł Kempa i Jacek Heliasz - obecnie jeden z najbardziej znanych fotografików outdoor’owych w Polsce.

Która to już wyprawa na Kilimanjaro...Tym razem najwyższy szczyt Afryki wybrała sobie za cel ekipa 4challenge w ramach realizacji projektu Bergson Men’s Health Kilimanjaro 2007. Oprócz teamu 4challenge w składzie: Paweł Sokołowski, Kamil Gabarski, Krzysztof Sieńkowski, najwyższy szczyt Afryki zamierza zdobyć jeszcze 8 osób w tym dwóch reprezentantów mediów: redaktor Men’s Health Paweł Kempa i Jacek Heliasz - obecnie jeden z najbardziej znanych fotografików outdoor’owych w Polsce. Już w sobotę 3 lutego polecą do Nairobii skąd wyruszą w dalszą pełną przygód podróż. W programie wyprawy jest jeszcze miejsce na 6 dniowe safari w dzikich i niedostępnych dla komercyjnych turystów zakątkach Tanzanii. Powrót zaplanowany jest na 17 lutego.

Więcej na oficjalnej stronie wyprawy: www.kilimanjaro.4challenge.org

Kilimanjaro to druga po Mount Everest najbardziej znana góra świata. Wznosząca się na wysokość 5896 m n.p.m. jest nie tylko najwyższym masywem górskim Afryki, ale i również jedną z najwyższych wolno stojących gór na świecie.

Nazwa ,,Kilimanjaro'' w języku suahili oznacza "iskrzącą się górę". Antyczny wulkan, dzisiaj uśpiony, o którym wciąż krążą opowieści, że może się w przyszłości obudzić wyrasta z równin na ponad 2000 metrów. Spektakularny masyw Kilimanjaro zwieńczony lodową koroną z większej odległości jest niczym wyspa wyrastająca z gorących i suchych równin Tanzanii.

Poz zakończeniu wyprawy ekipa zaprezentuje na stronach Globtroter.pl fotorelacje z wyprawy.


SPONSORZY WYPRAWY


Zdjęcia

KENIA / Masyw Kilimanjaro / Kilimanjaro / Kilimanjaro 2007 Expedition

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

05-10
ROSJA - rozmowy trochę nietypowe

Do Rosji a konkretnie do Republiki Kałmucji wybrałem się dla tulipanów. Brzmi to pewnie dość dziwnie ale są tam regiony (w Kałmucji) gdzie na przełomie kwietnia i maja na stepach kwitną dzikie tulipany. Widok podobno bajkowy, tak przynajmniej można było wywnioskować po obrazkach z netu i dlatego tam pojechałem. Niestety tamtego roku wiosna przyszła wcześniej i kiedy przyjechałem, tulipany już przekwitły.

05-06
Gruzja jest piękna! Na pewno?

Przyznaje, że tytuł relacji jest dość prowokujący. Pytanie. Ile razy rozmawiając o wakacyjnych wojażach, kiedy pada słowo Gruzja słyszycie zdanie “Gruzja jest piękna”? Jak jest naprawde wie ogromna rzesza naszych rodaków odwiedzających corocznie ten kraj. Dla mnie jest to trzeci wypad do tego kraju. Pierwszy był w roku 2014, potem w 2016 i teraz, mam więc trochę wyciągniętych wniosków, porównań i przemyśleń.

05-04
Wokół Wysp Brytyjskich - część pi...
05-03
Skiathos – przerwa na nicni...
05-01
Wokół Indii i Nepalu...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl
koniec koniec }); //}); koniec koniec