Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:KENIA

Liczba wyszukanych artykułów: 22

liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1355

nitkaska Pamiętacie książkę naszego globowego kolegi ARTUSIA, czyli Artura Malka "Banany i cytrusy, czyli jedź do Azji"? Mam nadzieję, że czytaliście, jeśli nie - musicie to błyskiem nadrobić, ponieważ kolejna książka z serii "Banany i cytrusy" już w księgarniach. Tym razem Artur zaprasza na wspólną podróż do Arfyki.

SzczytyAfryki W drodze na najwyższe szczyty Afryki to projekt, który ma na celu zdobycie najwyższych szczytów/miejsc w każdym afrykańskim kraju.

BOLIWIA / Boliwia / Boliwia / Michal Frackowiak
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3614

Ekspedycja Afryka 2013 Prezentacja tworu jakim jest Ekspedycja Michal i Ekspedycja Afryka 2013, naszych celów, planów i marzeń, czyli jak było jest i będzie...

inf.praktczne, zdjęcia

KENIA / . / Nairobi / park Uhuru
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4486

jedrzej Relacja z ostatniego dnia mojego pobytu w Afryce Wschodniej.

KENIA / . / P.N. Amboseli / Kilimandżaro o wschodzie słońca
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3613

jedrzej Krótka relacja z safari po kenijskim Parku Narodowym Amboseli, które odbyłem w styczniu 2006 roku.

KENIA / - / Nairobi / w sirocińcu dla słoni
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2193

vetnolimits Po sukcesie SłonieCznego Patrolu w Kenii postanawiamy poznać bliżej azjatyckich krewnych słonia afrykańskiego i udać się do Parku Narodowego Chitwan w Nepalu.

inf.praktczne, zdjęcia

KENIA / - / Nairobi / kto mówił, że geparda nie da się oswoić? :)
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 4576

vetnolimits Na czym polega praca weterynarza w Afryce, jak w Kenii walczy się z kłusownikami oraz jakie zwierzęta można spotkać w afrykańskim buszu. Karmienie żyrafy, podglądanie maleńkich słoni czy pogoń za rozszalałym nosorożcem - wrażenia bezcenne!

inf.praktczne, zdjęcia

KENIA / - / Nairobi / Centrum Żyraf Rotschilda
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 6971

vetnolimits Kierując się wyborem życiowej drogi, miałam i nadal mam wielką potrzebę samorealizacji, intensywnej pracy umysłowej oraz społecznej przydatności. Niektórzy nazywają to misją. Przecież praca weterynarza to nie tylko zwykła profesja, to też pasja na całe życie i zajęcie, któremu oddaję się już teraz bez reszty – bez względu na porę dnia. To wybór pewnego stylu życia i określonej drogi. Pasję poznawczą we mnie rozbudziła już we wczesnych latach dzieciństwa moja mama. Dzięki wspólnym wycieczkom, wyprawom do zoo i w ukochane góry a także oglądaniu programów i czytaniu książek o podróżach i zwierzętach sprawiła, że poczułam głód wiedzy i świata, który pozostanie mi już na zawsze. Obecnie niezliczone podróże po Europie a także podjęte przeze mnie studia weterynaryjne stały się życiową szansą na realizację moich dwóch największych pasji – podróżowania i poznawania zwierząt.

KENIA / - / Namibia / operacja KENIA - logo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1224

operacja KENIA Pasja, która staje się przyszłością i upragnionym zawodem, jest jak spełnienie wszystkich marzeń na raz. Jednakże, aby osiągnąć postawiony przed sobą tak dalekosiężny cel, należy uzbroić się w cierpliwość i ogrom samozaparcia począwszy już od pierwszych, najdrobniejszych kroków.

KENIA / - / Safari / Safari
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5164

lisek1978 Afryka od zawsze była moim marzeniem i w końcu nadarzyła się okazja, by je spełnić. W artykule znajdziecie porady, gdzie? za ile? i jak w miarę tanio podróżować po Afryce a dokładnie po Kenii i Tanzani. Artykuł jest swoistym dziennikiem z podróży, który na bieżąco starałem się pisać. Poza praktycznymi uwagami zawarte są liczne przygody bez których ta wyprawa nie miała by tyle kolorów... Zapraszam do lektury (całość można również znaleźć na mojej stronie internetowej) www.globtroterskiewyprawy.strefa.pl

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

KENIA / - / Namibia / operacja KENIA - logo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2685

operacja KENIA Cztery szalone przyjaciółki – studentki weterynarii na SGGW – i ich zamiłowanie do świata dzikich zwierząt, to oznacza, że zbliża się przygoda życia!

niebo_nad_maralal Powieść to rodzaj dziennika, w którym autorka przedstawia kilka miesięcy ze swego życia w Afryce. Snując pasjonującą opowieść o codziennym życiu mieszkańców wioski - ich walce o przetrwanie wśród dzikiej przyrody, plemiennych tradycjach i obyczajach - nie stroni od refleksji oscylujących wokół zderzenia dwóch kultur, które nierzadko prowokują do bezkompromisowych osądów.

POLSKA / - / Żywiec / Przygotowania do wyprawy już trwają
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3654

zywcemwafryce Niecodzienny projekt podróżniczo-filmowy młodych górali żywieckich. Wyprawa do Afryki w strojach ludowych, z tańcem i śpiewem, spotkać się z kulturą plemion Kenii, Tanzanii i Ugandy.

zrozumieć Afrykę 26 czerwca br. ruszamy z pod gdańskiego Neptuna w podróż dookoła Afryki pod hasłem „Zrozumieć Afrykę”. Serdecznie zapraszamy na uroczyste pożegnanie wszystkich, którzy będą trzymać za nas i powodzenie naszej wyprawy kciuki. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Prezydent Miasta Gdańska – Pan Paweł Adamowicz.

2007-10-24

dorciakenia Kenia

KENIA / MASAI MARA / MASAI MARA Safari / Wioska Masajów
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 8959

dorciakenia Jechałam pełna obaw i leku,ale również z wielką ciekawością świata................

inf.praktczne, zdjęcia

TANZANIA / brak / Zanzibar / raj na ziemi
liczba komentarzy: 9

liczba odsłon: 13798

gregoriod Od dawna marzyłem o czarnym lądzie, fascynowała mnie Afryka pelna tajemnic, nieznanych zapachów, smaków, obrazów. Pewnego dnia to marzenie sie spełniło.....

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

KENIA / Masyw Kilimanjaro / Kilimanjaro / Kilimanjaro 2007 Expedition
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6114

sokol Która to już wyprawa na Kilimanjaro...Tym razem najwyższy szczyt Afryki wybrała sobie za cel ekipa 4challenge w ramach realizacji projektu Bergson Men’s Health Kilimanjaro 2007. Oprócz teamu 4challenge w składzie: Paweł Sokołowski, Kamil Gabarski, Krzysztof Sieńkowski, najwyższy szczyt Afryki zamierza zdobyć jeszcze 8 osób w tym dwóch reprezentantów mediów: redaktor Men’s Health Paweł Kempa i Jacek Heliasz - obecnie jeden z najbardziej znanych fotografików outdoor’owych w Polsce.

UGANDA / Kampala / Adrift, knajpa, baza raftingu na źródłach Nilu / Tuż przed raftingowym szaleństwem
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 6829

Kiwi64 Jeszcze miesiąc temu pojęcia nie miałam, co to rafting. Wiodę spokojne życie, wbitego w garsonkę konsultanta. Gdy w telewizji pokazują skoki na bungee czy Formułę 1 - po prostu przerzucam kanał na pierwszą z brzegu komedię romantyczną. Kiedy w programie wycieczki do Ugandy zobaczyłam słowo „rafting” – spokojnie uznałam to za jeszcze jedną atrakcję w stylu zwiedzania domu Karen Blixten. A może to rodzaj liftingu? SPA w Ugandzie, wśród palm kokosowych i bananowców, może jakiś przystojny masażysta… brzmi nieźle. Towarzystwo też nie wyglądało na extremalistów. Dwie panie lekarki, pan ginekolog, przedsiębiorca od archiwizacji danych i stateczna rodzina z dwojgiem nastolatków.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

2006-09-12

kretomanka Jestem Mzugu

KENIA / północna Kenia / Lamu /  przedszkole w Lamu
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 5711

kretomanka Jestem mzungu. Przed Kenią tego nie wiedziałam. Teraz już wiem. Mzungu to znaczy biały, biały to znaczy bogaty. Taki mzungu z dalekiej Europy może pomóc każdej kenijskiej rodzinie. To ogromna moc mzungu. Między Poland a Holland nie ma przecież większej różnicy. Przecież to i to Europa.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2622, Łączna liczba odwiedzin: 11645079Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl