Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

ZOSTAŃ JUROREM FESTIWALU PIĘĆ SMAKÓW > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Festiwal Filmowy Pięć SmakówTylko do niedzieli, 9 września, Festiwal Filmowy Pięć Smaków – jedyny w Polsce coroczny przegląd kina azjatyckiego – czeka na zgłoszenia do konkursu o miejsce wśród jurorów szóstej edycji.
Jeżeli pasjonuje Cię azjatyckie kino, lubisz o nim dyskutować i chcesz spędzić tydzień w gronie ludzi dzielących Twoją pasję – zasiądź w People's Jury!

Podczas tegorocznej edycji Pięciu Smaków, która odbędzie się od 24 do 30 października, po raz pierwszy w historii festiwalu, filmy sekcji Nowe Kino Azji będą walczyć o nagrody. Zwycięzców wybierze People's Jury.
Idea jest prosta: 13 pasjonatów kina azjatyckiego spotka się podczas festiwalu w Warszawie, by wspólnie obejrzeć konkursowe filmy i wyłonić z nich najlepszy tytuł.

W chwilach wolnych od jurorskich obowiązków, na członków People's Jury czeka
cykl warsztatów, poprowadzonych przez dziennikarzy i krytyków filmowych, które pomogą im poszerzyć wiedzę i umiejętności filmoznawcze oraz redakcyjne.

Pod okiem profesjonalistek: Iwony Cegiełkówny z miesięcznika „Kino” oraz Edyty Jarząb, redaktorki portalfilmowy.pl, jurorzy będą przygotowywać także krótkie recenzje filmowe i relacje z festiwalu, które publikowane będą na stronie Pięciu Smaków oraz w wybranych mediach patronackich.
Codzienne spotkania warsztatowo-redakcyjne uzupełnią debaty ze znawcami kina azjatyckiego, dziennikarzami, pasjonatami kultur Azji.

Aby zostać jurorem wystarczy napisać dwa krótkie teksty (maksymalnie 800 znaków każdy) na temat wybranych przez siebie scen z dowolnych filmów azjatyckich. Zgłoszenia, tylko w postaci wypełnionych formularzy (dostępne na stronie www.piecsmakow.pl), przyjmowane będą do 9 września na adres jury@piecsmakow.pl.

Do konkursu zapraszamy zafascynowanych kinem azjatyckim i krytyką filmową amatorów i półprofesjonalistów – także blogerów, studentów kierunków filmoznawczych i kulturoznawczych.

Koszty transportu oraz zakwaterowania jurorów spoza Warszawy pokryje organizator Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, Fundacja Sztuki Arteria.

Zgłoszenia do People's Jury przyjmowane są drogą mailową na adres jury@piecsmakow.pl, od 15 lipca do 9 września 2012 roku.
Pełny regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.piecsmakow.pl.

Kontakt, dodatkowe informacje: jury@piecsmakow.pl

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Festiwal Filmowy Pięć Smaków

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl