Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Rodzinna rowerowa wyprawa do Szwecji i Danii 2007 > SZWECJA


BIKER BIKER Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

W lecie 2007 planuje wyjazd wraz ze swoimi 5 córkami rowerami do Skandynawii. Będzie to nasz pierwszy wyjazd na rowerach aż tak daleko. Szukamy wsparcia tej wyprawy i realizacji naszego wielkiego marzenia. Potrzebujemy wszelkiego sprzętu, któwy pomógłby nam pomóc zrealizować ten cel.

W lipcu b.r. planujemy odbyć 21 dniową biwakową wyprawę rowerową do Szwecji i Danii.W wyprawie weźmie, jmam nadzieję, udział cała nasza 7 osobowa rodzina.

Nasz ekwipunek i zakupioną żywność, spakujemy w sakwy, i zamocujemy na rowerach, rozkładająć wielkość stosownie do indywidualnych możliwości fizycznych. Z Łodzi do Gdańska przejedziemy koleją, uzupełnimy zapasy żywności i skierujemy się na prom do NYNASHAMN.

Miasto leży ok. 50 km. od Sztokholmu. W stolicy Szwecji chcemy spędzić 2-3 dni, aby poznać jej walory turystyczne, i uwiecznić nasz pobyt fotografiami. Ze Sztokholmu wyruszymy rowerami w kierunku Geteborga. Zaopatrzeni w tzw. kartę kampingową, nocować będziemy na znanych z wygody i bezpieczeństa kampingach. Spodziewam się że dotarcie od drugiego miasta kraju Trzech Koron, powinno nam zająć kilka dni, w zależności od tempa jazdy dzieci i ciekawych miejsc odwiedzanych po drodze. Zapewne jedną z najkwiększych atrakcji będzie największe szwedzkie jezioro VANERN.

W Geteborgu postaramy się zobaczyć, z sfotografować, atrakcyjne miejsca z których to miasto słynie, a jest ich zapewne niemało. Następnym etapem naszej wyprawy, będzie Malme, gdzie spodziewam się dojechać po kilku dniach. Po zwiedzeniu miasta, skierujemy się do Kopenhagi. Nie bedę ukrywał, że dla nas wszystkich graniczny przejazd przez most łączący Szwecję z Danią, będzie fantastycznym przeżyciem. Stolica Danii- Kopenhaga, jest mi znana tylko z przewodników, jako bardzo ładne i kolorowe miasto. Nie mam wątpliwości, że jej zwiedzenie stanowić będzie swoiste ukoronowanie naszej wyprawy. Po okresie przeznaczonych na zwiedzanie, wypłyniemy promem w drogę powrotną do kraju (Świnoujście), skąd koleją wrócimy do Łodzi. Możliwy jest również przejazd do Ystad, i powrót promem do kraju z tego miasta. O tym czy będzie to możliwe, zadecydują środki finansowe jakie będziemy mieli do dyspozycji przygotowując wyprawę.

Wybór Szwecji i Danii jako celu naszej wyprawy, nie był przypadkowy. Atrakcyjność turystyczna tych krajów, jest zbieżna z przychylnością władz tych krajów, do rodzinnych form turystyki, co miało przy planowaniu wyprawy duże znaczenie.

CEL- zwiedzenie Szwecji i miast na trasie STOKHOLM-GETEBORG-MALME, oraz atrakcyjnych miejsc na trasie przejazdu.
Zwiedzenie KOPENHAGI.

KOSZTY i potrzebny sprzęt:
SPRZĘT- 5 śpiworów, 7 szt.maty samopompujące lub karimaty,3 szt. kuchenki gazowe+ zapas, sakwy i bagażniki rowerowe,przyczepka rowerowa, zestaw
częsci zapasowych.
ŻYWNOŚĆ-zupy "gorący kubek", makaron, ser żółty, pasztet, konserwy rybne,chałwa, batony energetyzujące, napoje.
TRANSPORT- kolej, promy.
NOCLEGI- campingi.

POMOC:
Jeśli ktoś bedzie miał możliwość i ochotę nas wesprzeć, proszę o kontakt z bikefamilly@oit.plWyprawa jest kontynuacją krzewienia wspólnego aktywnego wypoczynku na rowerach z dziećmi, fascynacji podrózami, fotografią, kontaktem z naturą i ludźmi. Niesie w sobie wartości wychowawcze, rodzinne i edukacyjne u dzieci, utrwalające wiarę we własne możliwości.
Na naszej stronie www.bikefamilly.oit.pl, są prezentowane informacje o stanie aktualnych przygotowań do realizacji wyprawy.
Na obecnym etapie przygotowań do wyprawy staramy się pozyskać sponsorów na sprzęt turystyczny i pozostałe koszty. Do momentu wyjazdu, znany będzie również nasz udział finansowy.

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl