Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Iceland Adventure 2012 - zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Kubą Saratą > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Iceland Adventure 2012 15 listopada o godz. 17:00 w auli Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie Instytut Badań nad Cywilizacjami zaprasza na spotkanie pt.: Iceland Adventure 2012, czyli Kuba Sarata i jego islandzka przygoda życia. Podróżnik przedstawi relację ze swojej samotnej wyprawy trekkingowej przez Islandię.

15 listopada o godz. 17:00 w auli Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie Instytut Badań nad Cywilizacjami zaprasza na spotkanie pt.: Iceland Adventure 2012, czyli Kuba Sarata i jego islandzka przygoda życia. Podróżnik przedstawi relację ze swojej samotnej wyprawy trekkingowej przez Islandię.

25 filmów, 1084 zdjęcia w tym 17 panoram - w sumie ponad 26 gigabajtów materiału przywiózł Kuba ze swojej wyprawy! Specjalnie na spotkanie wyselekcjonował najciekawsze z nich, by przedstawić najbardziej atrakcyjne miejsca Islandii. Podróżnik nie bez przyczyny wybrał na miejsce swojej wyprawy właśnie tę wyspę. Przyciąga ona bowiem niesamowitymi krajobrazami, których próżno szukać gdziekolwiek indziej na świecie.

Kuba wyruszył w podróż 27 lipca br. z południowo-zachodniego brzegu Islandii, spod latarni Reykjanesta, by samotnie pokonać ponad 600-kilometrową trasę i zgodnie z założeniami dotrzeć do północno-wschodniego brzegu, przy latarni na półwyspie Langanes. Podczas spotkania zrelacjonuje czy podróż przebiegła zgodnie z planem, co najbardziej zaskoczyło go podczas pobytu, a także być może zdradzi swoje plany związane z kontynuacją projektu podróżniczego Adventure: Globe.

Organizatorem spotkania z podróżnikiem jest koło naukowe Instytut Badań nad Cywilizacjami Wyższej Szkoły Europejskiej, którego głównym celem jest promowanie szeroko rozumianej wielokulturowości i dialogu pomiędzy narodami. Duża część pracy Instytutu ma charakter popularyzatorsko-edukacyjny związany z przygotowaniem warsztatów kulturowych, spotkań i seminariów naukowych oraz realizacją projektów międzynarodowych. Ponadto Instytut Badań nad Cywilizacjami jest jednostką badawczą, o nastawieniu politologicznym zajmującym się m.in. analizowaniem zjawisk w skali makro i mikro w poszczególnych cywilizacjach, śledzenie form globalizacji w perspektywie kulturowej, politycznej i gospodarczej.


Więcej informacji na stronie: www.wse.krakow.pl oraz stronie projektu Iceland Adventure 2012: http://www.adventureglobe.pl/ oraz Facebooku https://www.facebook.com/events/343648942398436/

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Iceland Adventure 2012

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl