Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Ostatni maraton" Piotr Kuryło- patronat medialny Globtroter.pl > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Piotr Kuryło rozpoczął Bieg dla pokoju 7 sierpnia 2010 roku w Augustowie, wyposażony jedynie w specjalny wózek z ekwipunkiem i kajakiem. Przebiegł 20 tysięcy kilometrów, odwiedził trzy kontynenty, zdarł 15 par butów

Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się właśnie książka pt. Ostatni Maraton, która jest zapisem jego pieszej wyprawy dookoła świata. Maratończyk w 365 dni obiegł świat dookoła. Wyruszył z Polski, przez Niemcy, Francję i Półwysep Iberyjski. Pokonał Stany Zjednoczone ze wschodu na zachód. W końcu przemierzył Rosję – od Irkucka na zachód. Piotr spotkał na swojej drodze wielu ludzi, którzy go wsparli. Bez nich nie ukończyłby misji. Biegł dla pokoju – odwiedził miejsca, którymi w ostatnich latach wstrząsały zamachy terrorystyczne, ufny w to, że dzięki swojej wyprawie skłoni przywódców do zrobienia choć jednego kroku w stronę wykluczenia z naszego życia konfliktów zbrojnych oraz przemocy. Do domu wrócił po roku — 6 sierpnia 2011 ponownie pojawił się na augustowskim rynku. W marcu 2012 za swoje osiągnięcie otrzymał Kolosa 2011 w kategorii „Wyczyn roku”.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- /

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl