Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Nie widząc przeszkód, jeżdżę na rowerze > POLSKA


80rowerow.pl 80rowerow.pl Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / Cała Polska / Kraków / Nie widząc przeszkód, jeżdżę na rowerzeJest to jedyna w swoim rodzaju inicjatywa polegająca na organizowaniu wycieczek rowerowych dla osób w pełni sprawnych w połączeniu tandemowych wypraw dla osób mających zaburzenie funkcjonowania wzroku i słuchu. Projekt realizowany będzie od kwietnia do grudnia 2013 roku przy współpracy Stowarzyszenia Travelling Inspiration i Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, na terenie Polski, Europy i Ameryki Południowej.

„Nie widząc przeszkód, jeżdżę na rowerze”

Jest to jedyna w swoim rodzaju inicjatywa polegająca na organizowaniu tandemowych wypraw osób mających zaburzenie funkcjonowania wzroku i słuchu. Jej celem jest przełamywanie społecznych barier, szerzenie wiedzy na temat głuchoślepoty i alternatywnych form komunikacji. Projekt realizowany będzie od kwietnia do grudnia 2013 roku przy współpracy Stowarzyszenia Travelling Inspiration i Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, na terenie Polski, Europy i Ameryki Południowej.

Osoby głuchoniewidome charakteryzują się jednoczesnym zaburzeniem funkcjonowania zmysłu wzroku i słuchu, w takim stopniu, że uniemożliwia lub utrudnia to komunikację, samodzielne poruszanie się oraz zdobywanie informacji. Dlatego osoby głuchoniewidome, aby móc funkcjonować w społeczeństwie w pełni potrzebują pomocy osób wspierających – tłumaczy-przewodników. Niestety otwarty rynek ofert sportowo-turystycznych jest niedostępny dla osób głuchoniewidomych. Nasz projekt ma to zmienić! I tak w odpowiedzi na potrzeby osób głuchoniewidomych, chcemy przekuć ideę równości w czyn. W tym celu stworzyliśmy projekt, do udziału w którym zapraszamy mieszkańców całej Polski! Uczestnikiem poszczególnych etapów wyprawy rowerowej może zostać każdy. Poniżej znajdują się szczegółowe informacje o projekcie. Inicjatywa składa się z trzech części:

Część I
Projekt 80 Rowerów Dookoła Polski
Jest to projekt, który ma na celu objechanie i zwiedzenie Polski dookoła, skierowany jest do każdego, kto jeździ na rowerze. Założeniem jest objechanie Polski w 12 etapach dwu lub czterodniowych. I etap startuje 20 kwietnia 2013 roku z Krakowa i kończy 21 kwietnia w Rzeszowie. Całe przedsięwzięcie zajmie nam 6 miesięcy. Ostatni etap odbędzie się 12 października 2013 roku, kiedy pokonamy odcinek z Częstochowy do Krakowa. Finalnym wydarzeniem kończącym objazd Polski, będzie impreza podsumowującą w dniu 26.10.2013. Na uroczystość zostaną zaproszeni wszyscy uczestnicy projektu, patroni, media, sponsorzy. Podczas trwania projektu na każdym wyjeździe będzie możliwość zapoznania się z formami komunikacji, którymi posługują się osoby głuchoniewidome: z językiem migowym i alfabetem Lorma. Więcej informacji na temat tego projektu można znaleźć na stronie www.80rowerow.pl

Część II
Projekt 80 Rowerów Dookoła Europy (edycja I) Warszawa – Helsinki
Projekt ma na celu zdobycie wszystkich europejskich stolic na rowerze. Jest również przygotowaniem do ostatniego elementu inicjatywy „Nie widząc przeszkód...”. Skierowany jest do osób, które mają doświadczenie w rowerowych podróżach, jak również do takich, które chcą spróbować swoich sił po raz pierwszy. Dlatego gwarantujemy podczas całości trwania tego etapu obecność samochodu zabezpieczającego. Wspólnie z nami trasę przemierzą osoby głuchoniewidome, które będą jechać na tandemach. Ruszamy 14 sierpnia 2013 roku z Warszawy, a naszym punktem docelowym są Helsinki. Po drodze zdobędziemy również Wilno, Rygę i Tallin. Do pokonania mamy blisko 1200 km. Planowana grupa to 30 osób. Podsumowanie I edycji tego projektu odbędzie się również 26.10.2013r. Już wtedy będziemy rozpatrywać i wybierać następny cel naszych podróży.

Część III
Tandemowe zdobywanie Ameryki Południowej
Finalną akcją w ramach projektu „Nie widząc przeszkód...” będzie w 2013 roku wyprawa tandemowa grupy 10-osobowej po Ameryce Południowej. Wśród uczestników ekspedycji będą 4 osoby głuchoniewidome mieszkające w różnych częściach Polski, 4 wspierających tłumaczy-przewodników oraz 2 logistyków strategicznych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo
i organizację podróży. III etap będzie liczył 14 dni. Myśląc o całym projekcie chcemy pokazać, że świat to otwarte drzwi dla każdego, kto ma ochotę dowiedzieć się, co się za nimi kryje. Dlatego zapraszamy do udziału w poszczególnych częściach projektu wszystkie zainteresowane osoby.


Kontakt do menagera projektu:
Marcin Kozioł
e-mail: organizator.80rowerow@gmail.com
tel.kom.: (+48) 607 505 447

Więcej informacji na stronie: www.80rowerow.pl lub na facebook.pl/80rowerow

Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym etapie inicjatywy. Jak również zachęcamy do śledzenia naszych działań.

Zdjęcia

POLSKA / Cała Polska / Kraków / Nie widząc przeszkód, jeżdżę na rowerze

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl