Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Rowerem Dookoła Polski > POLSKA


Rowerem Dookoła Polski Rowerem Dookoła Polski Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Rowerem Dookoła PolskiTo nic innego jak ok 3000 kilometrów dookoła polski na dwóch kółkach w ciągu 22 dni. Rajd zacznie się na początku lipca 2013 roku.Przedsięwzięcie inspirowane pasją do przygody oraz chęcią spełnienia marzeń.

Od dzieciństwa kierowało mną zamiłowanie do przygody i natury. Ogromną rolę w rozwijaniu tych upodobań odegrało harcerstwo. Uważam, że radość z życia przychodzi z nowymi doświadczeniami, a zatem nie ma większej radości niż mieć wciąż zmieniający się widnokrąg. Istota pomysłu narodziła się na początku września.Dlaczego dookoła polski ?


Polska jest bardzo pięknym krajem, zróżnicowanym geograficznie i posiadającym wiele ciekawych zabytków wartych zwiedzenia. Turyści z całego świata zjeżdżają do Polski, by podziwiać nasze krajobrazy, góry czy też piękne pomorze. Polak ma tendencje do chwalenia tego co cudze nie znając swojego. Jestem zadnia że chcąc zwiedzić inne miejsca w europie trzeba najpierw dobrze poznać to co jest wokół nas by zdobyć pełną wiedzę i wyobrażenie o tym co mamy na wyciągnięcie ręki. Nie tylko poprzez skomercjalizowane przewodniki turystyczne lecz całym sobą. Jestem pewien że to nie będzie moja ostatnia podróż i nie chcę zaczynać od niepoprawnej strony.


Dlaczego rowerem ?


Wiele osób faktycznie nie ma pojęcia jak wydajny jest rower i jak daleko można na nim dojechać. Praktyka wygląda tak, że dowolna osoba z ulicy, która wsiada na rower po raz pierwszy w życiu bez problemu zrobi 50, a nawet 70 kilometrów. Powyżej tego dystansu też nie umrze, choć prawdopodobnie kolejnego dnia poczuje zakwasy. Codzienni, ale nie wyczynowi cykliści, którzy na co dzień dojeżdżają rowerem np. do pracy, są w stanie przejechać znacznie więcej. Przyzwyczajony do niewielkiego, ale jednak regularnego wysiłku organizm, wyrabia wytrzymałość zdolną spokojnie pokonać stu lub 150 kilometrów w ciągu dnia i być w stanie po drodze jeszcze trochę pozwiedzać.


Nie chodzi tu o łatwiznę lecz o wyzwanie. By zmieścić się w przewidywanym czasie będę musiał przez 18 dni robić 135 km co jest sporą poprzeczką ale nie taką której się nie da przeskoczyć.

Celem wyprawy jest zebranie i opublikowanie zdjęć oraz artykułów miejsc niepopularnych turystyczne ale równie atrakcyjnych wartych zobaczenia na własne oczy.
W trakcie przejazdu udostępniać będę artykuły oraz zdjęcia na swoim blogu.Wszystkich was serdecznie zapraszam na swojego bloga :-)
travel-gorski.blogspot.com

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Rowerem Dookoła PolskiPOLSKA / --- / --- / Rowerem Dookoła Polski

Dodane komentarze

foxi1978 dołączył
20.11.2012

foxi1978 2012-11-21 10:40:05

życzę powodzenia i szerokiej drogi.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl