Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Wakacje marzeń Inspirujące trasy, najciekawsze miejsca" Mary-Ann Gallagher, wyd Arkady > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Książka Wakacje marzeń opisuje 50 inspirujących tras wycieczkowych na wszystkich kontynentach, od przysłowiowego krańca Ziemi na Antarktydzie po najwyższe szczyty gór, jak Kilimandżaro. Są to wyprawy piesze, samochodowe, rejsy łodzią, statkiem, podróże pociągiem lub samolotem.

Książka Wakacje marzeń opisuje 50 inspirujących tras wycieczkowych na wszystkich kontynentach, od przysłowiowego krańca Ziemi na Antarktydzie po najwyższe szczyty gór, jak Kilimandżaro. Są to wyprawy piesze, samochodowe, rejsy łodzią, statkiem, podróże pociągiem lub samolotem. Trasy prowadzą przez dżungle i pustynie, ich celem są zarówno wspaniałe miasta, jak i najbardziej zapadłe zakątki naszego globu. Wyprawa dłubankami przez amazońską dżunglę, skok z wyspy na wyspę w archipelagach Indonezji lub Wysp Karaibskich, lub wędrówki po huczących wydmach namibijskiego Wybrzeża Szkieletów.
Wiele wypraw jest okazją do podróży w głąb czasu, na przykład wyprawa śladami Inków, budowniczych potężnych zespołów piramid, które w Machu Picchu wznieśli w XV w., czy szlakiem karawan kupieckich przemierzających blisko 2000 lat temu Jedwabny Szlak, wiozących z Azji do Europy jedwab i przyprawy. Część tras prowadzi do uroczych średniowiecznych niemieckich i czeskich miast, nad którymi często górują baśniowe zamki, do lśniących świątyń królestwa Lanna obejmującego niegdyś większość obszarów dzisiejszej Tajlandii. Dotrzemy na Islandię, poznamy lśniące kopuły mauzoleów i madras Samarkandy.
Zachwycimy się „złotym wiekiem” kolei, której chlubą był luksusowy Orient Express. Wybierzemy się także pociągiem przez Andy słynnym Szlakiem Inków. Poznamy uroki korzystania z kolei transsyberyjskiej. Przejedziemy niezwykłą Drogą 66 w Stanach Zjednoczonych, ale też powędrujemy dawnymi szlakami pielgrzymkowymi, np. do Santiago de Compostela w Hiszpanii. W Japonii zapuścimy się w dzikie lasy półwyspu Kii, odwiedzimy świątynie i sanktuaria wzniesione przed tysiącem lat przez potężnych cesarzy, w Indonezji zobaczymy największe na świecie sanktuarium buddyjskie, wielką świątynię-piramidę z budowana w 750 r n.e. jako obraz wszechświata.
Książka przedstawia także propozycje kilku tras prowadzących do najbardziej spektakularnych cudów natury: tropikalnej dżungli, na skute lodem wyspy, do czynnych wulkanów i fiordów. Popłyniemy największą rzeką świata…
Każda w tych niezwykłych i niezapomnianych wypraw wiedzie nas do pobudzających wyobraźnię cudów stworzonych przez przyrodę lub człowieka.
Żywej, fascynującej narracji ilustrowanej zachwycającymi zdjęciami towarzyszą wskazówki dla podróżujących. Czytelnik znajdzie w książce mnóstwo interesujących informacji, a także kilka niezbędnych rad i wskazówek, jak podczas podróży odkrywać kolejne wspaniałości. Nieważne czy jesteście niestrudzonymi poszukiwaczami nowych przygód, czy też wolicie przemierzać świat, nie ruszając się z domu, książka Wakacje marzeń zabierze was w podróż życia.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- /

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl