Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Z wizytą u Czarnej Madonny > HISZPANIA


jedrzej jedrzej Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie HISZPANIA / Katalonia / Barcelona / Czarna Madonna z MontserratRelacja z jednodniowej wycieczki z Barcelony do Sanktuarium Matki Boskiej w Montserrat.

Następnego dnia jedziemy do Montserrat – słynnego Sanktuarium Maryjnego. Podmiejska kolejka odjeżdża z Placu Hiszpańskiego, dokąd dojeżdżamy metrem. Od Placu Hiszpańskiego aż po Muzeum Narodowe Sztuki Katalonii, stojące na wzgórzu Montjuic, rozciąga się centrum wystawowo - konferencyjne. Dalej park prowadzi do terenów olimpijskich. Cały ten obszar jest w pełni przystosowany dla niepełnosprawnych: ruchome schody wiodące na wzgórze do muzeum, szklana winda z poziomu ulicy do stacji metra i kolejki podmiejskiej.

Do Montserrat można dostać się albo kolejką linową albo zębatą. Przy wykupie biletu łączonego na kolejkę podmiejską + wjazd na górę trzeba wybrać jedną z tych opcji. My wybieramy kolejkę linową ze względu na wspaniałe widoki. Na górze odwiedzamy katedrę z figurką Czarnej Madonny, wspinając się po schodach bogato ozdobionej klatki schodowej ( dla niepełnosprawnych – specjalna winda). Długa kolejka wolno przesuwa się do przodu. W międzyczasie w katedrze rozpoczyna się nabożeństwo i słychać śpiew chłopięcego chóru. Spotykamy grupę Polaków, którzy są na wycieczce, mającej na celu odwiedzenie sanktuariów Maryjnych w Hiszpanii i Portugalii. Nad placem, gdzie znajduje się katedra kilka restauracji, hoteliki i sklepy, wznoszą się szczyty okolicznych gór. Na wierzchołku jednej z nich, na który można dotrzeć kolejką linową lub szlakiem turystycznym, zbudowano klasztor. Poniżej droga prowadzi malowniczą trasą do kościółka i groty, w której znaleziono świętą figurkę. Drogą wzdłuż stoku schodzimy do kościółka. Widoki zapierają dech w piersiach. Niestety wycieczka obfituje w dramatyczne momenty. Najpierw wyładowują się baterie w aparacie i nie ma jak uwiecznić tych bajecznych widoków. Jakby tego było mało Andrzej obciera sobie nogę o pasek w sandale i musi kontynuować wędrówkę boso. Nie jest to przyjemne, gdyż drogę pokrywają drobne kamyczki. W końcu radzi sobie w ten sposób, że obtarte miejsce zabezpiecza chusteczką higieniczną Wracamy do katedry i wspinamy się szlakiem w kierunku klasztoru. W dole głęboki wąwóz. Do szczytu nie docieramy, bo ostatni pociąg do Barcelony odchodzi o osiemnastej, a trzeba jeszcze zjechać kolejką linową do stacji. Szkoda, że nie mieliśmy czasu, żeby spędzić tutaj noc. Z żalem żegnamy Montserrat.

Zdjęcia

HISZPANIA / Katalonia / Barcelona / Czarna Madonna z MontserratHISZPANIA / Katalonia / okolice Barcelony / klasztor na MontserratHISZPANIA / Katalonia / okolice Barcelony / klasztor na MontserratHISZPANIA / Katalonia / okolice Barcelony / MontserratHISZPANIA / Katalonia / okolice Barcelony / MontserratHISZPANIA / Katalonia / okolice Barcelony / MontserratHISZPANIA / Katalonia / okolice Barcelony / Montserrat

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl