Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Spotkanie z pasją: Jakub Czajkowski Mongolia - podróże w krainie Czyngis-chana > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: Jakub Czajkowski „Mongolia – podróże w krainie Czyngis-chanaJuż w najbliższy piątek 16.01.2015 zapraszamy na Spotkanie z pasją! Tym razem będziecie mieli okazję posłuchać Jakuba Czajkowskiego, który opowie o Mongolii.

16 stycznia, godz. 18:30

Spotkanie z pasją: Jakub Czajkowski „Mongolia – podróże w krainie Czyngis-chana”
Miejsce: Sala Koncertowa BCK Warszawa, wstęp wolny

Zdjęcia: ---, ---, Spotkanie z pasją: Jakub Czajkowski „Mongolia – podróże w krainie Czyngis-chana, POLSKA
---, ---, Spotkanie z pasją: Jakub Czajkowski „Mongolia – podróże w krainie Czyngis-chana, POLSKAPodczas spotkania będziemy mieli okazję podróżować przez zielone, ciągnące się po horyzont stepy. Po drodze odwiedzimy jurty nomadów i przyjrzymy się tradycyjnemu sposobowi życia pasterzy. Dotrzemy też nad jedno
z najpiękniejszych jezior świata – Chubsuguł, aby z końskich grzbietów podziwiać malownicze krajobrazy górskiego jeziora. Wśród śpiewających wydm i płonących klifów Pustyni Gobi poszukamy szkieletów dinozaurów. W trakcie podróży zatrzymamy się w wielu buddyjskich klasztorach i zupełnie przypadkiem trafimy na narodowe mongolskie święto - Naadam.

Mongolia – to kraj o bogatej kulturze i imponującej historii. Jej najcenniejszym skarbem jest przyroda. Nieskażona, dziewicza i wbrew powszechnemu mniemaniu niezwykle różnorodna. Na mongolskim stepie niewiele zmieniło się
od czasów Czyngis-Chana, a Mongołowie bardzo chętnie witają gości i często zapraszają do swoich jurt. To jeden
z nielicznych narodów niezmienionych jeszcze współczesnością.

Jakub Czajkowski - geograf, przewodnik górski; połączył naukę z pasją podróżowania i poznawania świata; kilkakrotnie podróżował po Mongolii, wędrował po górskich pustkowiach Azji Centralnej, przemierzał szlaki Indochin i syberyjską tajgę, wielokrotnie organizował trekkingi górskie w różnych pasmach Karpat; najbardziej ceni sobie kontakt z dziką przyrodą; interesuje się fotografią i różnymi formami turystyki aktywnej; zajmuje się organizacją wypraw przygodowych.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: Jakub Czajkowski „Mongolia – podróże w krainie Czyngis-chana

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl