Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Polecamy "Na szlaku Czyngis-chana" Tima Cope > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / ---- / --- / Na coraz dłuższe wieczory polecamy opowieść o przygodzie, wytrwałości i realizacji marzeń . "Na szlaku Czyngis-chana" Tima Cope jest zarówno hołdem jak i elegię dla uświęconego tradycją życia koczowników.

Więź między człowiekiem a koniem ze stepów Eurazji zrodziła wiele bogatych kultur nomadzkich. Byli wśród nich Mongołowie z XIII wieku, niewielkie plemię, które pod charyzmatycznym przywództwem Czyngis-chana stworzyło największe w dziejach zwarte imperium lądowe.

Zainspirowany niezwykłym życiem również dzisiejszych koczowników, Tim Cope wyruszył w podróż, jakiej od czasów wielkiego wodza nikt z sukcesem nie podejmował: przejechał konno cały step eurazjatycki od Karakorum, prastarej stolicy Mongołów, przez Kazachstan, Rosję, Krym i Ukrainę, aż po Dunaj na Węgrzech. Po trzech latach i przebyciu konno 10 000 kilometrów nauczył się bronić przed wilkami i potencjalnymi koniokradami oraz radzić sobie z ekstremalnymi warunkami na stepie, przemierzając mroźne płaskowyże, rozpalone pustynie Kazachstanu i wysokogórskie przełęcze Karpat. Po drodze gościny udzielali mu ludzie, którzy nie tylko wtajemniczali go w tradycje koczowniczego życia, lecz także opowiadali o historii najnowszej.

Zdjęcia: ---, ----, "Na szlaku Czyngis-chana. Wielka wędrówka przez krainę nomadów ", POLSKA
---, ----, "Na szlaku Czyngis-chana. Wielka wędrówka przez krainę nomadów ", POLSKA"Na szlaku Czyngis-chana" – opowieść o przygodzie, wytrwałości i realizacji marzeń – stanowi jednocześnie hołd jak i elegię dla uświęconego tradycją życia koczowników.

Wyprawa konna Tima Cope’a przez kontynenty stała się podróżą przez historię, a nawet odyseją w głąb ludzkiego serca. Penetrując najdalsze zakątki świata, doprowadza on nas z powrotem do siebie samych i do lepszego zrozumienia naszego miejsca w dzisiejszym świecie.
Jack Weatherford, autor książki Czyngis-chan

Tim Cope, członek Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, jest podróżnikiem, pisarzem, filmowcem, a także prelegentem na tematy związane zwłaszcza z tradycyjnymi kulturami Azji Środkowej i państw dawnego Związku Sowieckiego. Kształcił się jako przewodnik po terenach dzikich w fińskiej i rosyjskiej strefie podbiegunowej, przejechał na rowerze przez Rosję aż do Chin i przepłynął łodzią Jenisejem przez całą Syberię aż do Oceanu Arktycznego.
Informacje o książce:
Przekład Aleksandra Czwojdrak
Seria : Mundus
ISBN: 978-83-233-3740-9
rok: 2014
format: B5
stron:480
oprawa: miękka
język publikacji: Polski / Polish

Zdjęcia

POLSKA / ---- / --- /

Dodane komentarze

Awa dołączył
23.09.2014

Awa 2014-11-05 13:56:55

Zapowiada się bardzo ciekawię. Kupię, poczytam i może też zrecenzuję ;)

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl