Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Najciekawsze miejsca w Atenach > GRECJA


sylwialiako sylwialiako Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie GRECJA / ateny / ateny / AkropolAteny to nie tylko sławny Akropol i Partenon , Ateny to ciekawe stare miasto , gdzie można się świetnie bawić i wspaniale wypocząć.

Każdy turysta będąc w Atenach zwiedzanie miasta zaczyna i kończy na zwiedzaniu Akropolu (ceny są kosmiczne i lepiej zwiedzanie nie zaczynać na głodno i lepiej mieć z soba wodę i jakąś przekąskę ).
Na dokładne zwiedzanie Akropolu potrzebne jest jakieś 8 godzin.Jeśli weźmiemy pod uwagę zwiedzanie antycznej Agory,świątynie Hefajstosa lub Erechtejon . Te budowle są na pewno warte zobaczenia, to bardzo ważny kawałek historii i żaden turysta nie powinien przegapić tego miejsca .

Lecz gdy pobyt w Atenach wam się troche przedłuży warto to zobaczyć pare ciekawych miejsc i odwiedzić dzielnicę o nazwie Plaka . Ta dzielnica znajduje się tuż przy Akropolu dosłownie w jego majestatycznym cieniu . Władze miasta nie pozwoliły zmieniać nic na tej dzielnicy od czasu drugiej wojny światowej, dlatego Plaka ma dziś swój specyficzny urok .
Do najciekawszych miejsc w tej dzielnicy należy Wieża Wiatrów , przez wiele lat Ateńczycy wierzyli ze jest to grób Filipa Macedońskiego i magiczne miejsce. Z czasem okazało się że jest to stacja meteorologiczna z pierwszego wieku nasze ery .


Na dzielnicy Plaka znajduje się naj bardziej niesamowite letnie kino ulokowane na dachu budynku z widokiem na Akropol. Będąc w tym miejscu nie wiadomo co podziwiać film czy widok ?
Dla wielbicieli mocnych trunków polecam najstarszą w Europie gorzelnie gdzie można się napić najprzeróżniejszych alkoholi świata.
Wielbiciele kultury tez będą mieli co robić, ponieważ tutaj można zobaczyć najatrakcyjniejsze kolekcje obrazów oraz wytwory rzemiosła artystycznego .
A jeśli lubiany plażować to najbardziej polecanym przeze mnie miejscem jest Ateńska Glifada , można zajrzeć na mapę gdzie są najczyściejsze plaże w Athenach, i zapewniam że Glifada takie posiada .
Ale jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Atenach to Jezioro Vulagmenis . To niesamowite jezioro jest ulokowane przy jaskiniach, które ciągną się aż po Pireusu (wejście do jaskiń jest zablokowane , z powodu niewyjaśnionych zaginięć turystów i badaczy którzy próbowali poznać to miejsce dogłębniej). Vulagmenis to nie tylko dobry sposób na spędzenie czasu ale bardzo polecane przez lekarzy i z powodów rehabilitacyjnych. Woda w jeziorze pomaga w leczeniu altruizmu , chorobach skóry i problemach ginekologicznych .
Jak widzimy Ateny to dobre miejsce na spędzenie czasu . Każdy turysta jest w stanie znaleźć coś dla siebie w zależności od preferencji i czasu jaki mamy na zwiedzenie tego niesamowitego miejsca .

Jak widzimy Ateny to dobre miejsce na spędzenie czasu . Każdy turysta jest w stanie znaleźć coś dla siebie w zależności od preferencji i czasu jaki mamy na zwiedzenie tego niesamowitego miejsca . Jeśli czasu jest naprawdę mało można skorzystać z prywatnej wycieczki i zobaczyć najciekawsze miejsca w 4 godziny , zachęcam http://greektours.eu/

Zdjęcia

GRECJA / ateny / ateny / AkropolGRECJA / ateny / plaka / Wieża WiatrówGRECJA / ateny / ateny / Jezioro Vulagmenis

Dodane komentarze

Matek dołączył
11.10.2016

Matek 2016-10-11 20:01:14

Po takiej podróży greckie prawo jazdy będzie wspaniała pamiątką. :) Polecam te z fastidcard com.

Matek dołączył
11.10.2016

Matek 2016-10-11 20:00:57

Po takiej podróży greckie prawo jazdy będzie wspaniała pamiątką. :) Polecam te z fastidcard com.

Agnieszka5345 dołączył
29.07.2016

Agnieszka5345 2016-07-30 15:20:56

Dzielnica Plaka jest niesamowita, szczególnie w godzinach 23:00 - 1:00. Ja zwiedziłam wszystkie najciekawsze miejsca w Atenach w niecały jeden dzień. Polecam zobaczyć bardzo charakterystyczną zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, przed Parlamentem.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 2016-07-09 11:18:19

Mnie z kolei zaciekawiło leczenie altruizmu. Czyżby Grecy doszli do takiego etapu, że to trzeba leczyć ?

toronegro dołączył
06.12.2014

toronegro 2016-07-08 23:50:00

"zobaczyć najciekawsze miejsca w 4 godziny"-to ma być żart?

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl