Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Tędy droga czyli Team-from.pl w drodze na Bałkany. > SłOWACJA, WĘGRY, RUMUNIA, BUłGARIA, TURCJA, GRECJA, ALBANIA, KOSOWO, CZARNOGÓRA, CHORWACJA, BOśNIA i HERCEGOWINA, SERBIA, CZECHY


team-from.pl team-from.pl Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie RUMUNIA / f / f / trasaBalcanica Poland Team, czyli 2edycja wypraw Team-from.pl. Tym razem planujemy wyprawę na Bałkany. Nasze kombi przejadą 6000km w 14dni.

Zdjęcia: f, f, trasa, RUMUNIA
f, f, trasa, RUMUNIA


Trasa prawie gotowa! :-) Startujemy 4 lipca z Rybnika. Przez Słowację jedziemy do Hajdúböszörmény na Węgrzech. Stąd do Rumunii jest już tylko rzut kamieniem. Jak Rumunia, to na pewno Zamek Drakuli, Trasa Transfogarska, Bukareszt i Morze Czarne.

Wybrzeżem przez Bułgarię jedziemy do Stambułu. Sprawdzimy czy tureckie kebaby są lepsze niż te w Polsce. Bez obaw, nie zapomnimy popić tego turecką kawą. A pamiątki będziemy kupować na pewno na Wielkim Bazarze.

Zdjęcia: Kraków, Kraków, Logo, POLSKA
Kraków, Kraków, Logo, POLSKA


Skoro Bułgaria i Turcja zaliczone, to obieramy kierunek na zachód i zwiedzamy północ Grecji – Alexandropol i Saloniki. Musaka? Sałatka grecka? Spróbujemy i na pewno napiszemy czy warto zamówić to w greckiej restauracji. Następna w kolejce do zwiedzania jest Albania, a zwłaszcza albańskie plaże. Tu na pewno wypoczniemy, jako że Albania jest całkiem tania i ma bardzo dobre wina.

Zmęczeni odpoczywaniem jedziemy w głąb lądu odwiedzając Skopje w Macedonii i Prisztinę w Kosowie. Po czym wracamy do Albanii, bo tu przekraczamy granicę z Czarnogórą. Stąd jedziemy przez Chorwację do Sarajewa w Bośni i Hercegowinie. Pamiętacie jak śpiewał Nohavica „tamhle za kopcem je Sarajevo tam budeme se zítra ráno brát”?

Potem kierunek na Belgrad – jedno z najstarszych miast w Europie. Będziemy mieć prawie cały dzień na zapoznanie się z Serbią. Taka znajomość wyłącznie ze słyszenia to niewiele. Następnego dnia powiemy „Węgry” i pewnie sami się zdziwimy, że to brzmi jakoś swojsko i pachnie już jakby granicą z Polską. Noc nad Balatonem to będzie czas wspominania i planowania kolejnej podróży. Stąd już tylko 600 km do Rybnika.

Zdjęcia: Kraków, Kraków, Team-from.pl, POLSKA
Kraków, Kraków, Team-from.pl, POLSKA4 Lipca 2015 roku
Słowacja, Węgry, Rumunia, Mołdawia, Bułgaria, Turcja, Grecja, Albania, Macedonia, Kosowo, Serbia,
Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Austria i Czechy
12 osób…
Trzy auta…
Kilka namiotów…
Setki wrażeń
Tysiące kilometrów…
To MY – Balcanica Poland Team

Zdjęcia

RUMUNIA / f / f / trasaPOLSKA / Kraków / Kraków / LogoPOLSKA / Kraków / Kraków / Team-from.plPOLSKA / Kraków / Kraków / Team-from.pl

Dodane komentarze

lech651 dołączył
31.01.2015

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Inne materiały

SłOWACJA

WĘGRY

RUMUNIA

BUłGARIA

TURCJA

GRECJA

ALBANIA

KOSOWO

CZARNOGÓRA

CHORWACJA

BOśNIA i HERCEGOWINA

SERBIA

CZECHY


Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl