Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Marina Bay Sands > SINGAPUR


[fb] Anna Kien [fb] Anna Kien Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie SINGAPUR / Singapur / Marina Bay Sands / Marina Bay Sands Zawsze gdy gdzieś jadę, największym problemem jest wybór hotelu w którym będę mieszkać. Ale gdy moje plany podróży wskazały mi Singapur wybór mógł być tylko jeden. Marina Bay Sands !! Ten hotel nie jest tani, ale co tam, raz się żyje :-)


Marina Bay Sands to kompleks składający się z trzech wieżowców połączonych jednym dachem, na którym znajduje się najdłuższy na świecie podwyższony basen.

Trzy wieżowce połączone imponującą platformą ciągnącą się ponad ich dachami, zainspirowane zostały talią kart. Architekrura kompleksu konsultowana była także z mistrzami feng shui.
Weźmy dwie karty do gry i oprzyjmy je o siebie tak, by stworzyły trójkąt. Następnie przyłóżmy dłoń do wierzchołka. Wywierając lekki nacisk spowodujemy, że karty nieznacznie zegną się do środka. Gdy kart jest więcej, stworzymy regularne i wyjątkowo wyraziste kształty.

Zdjęcia: Marina Bay Sands, Singapur, Marina Bay Sands, SINGAPUR
Marina Bay Sands, Singapur, Marina Bay Sands, SINGAPURTeraz, wyobraźmy sobie, że karty do gry zmieniają się w trzy 57-piętrowe (191-metrowe) wieże, na których ustawiony został długi na 340 metrów taras na dachu. Stworzenie budynku o tak złożonej konstrukcji wymaga szczególnej precyzji, głębokiej znajomości nowoczesnych materiałów oraz zaawansowanych technik konstrukcyjnych.

Zdjęcia: Marina Bay Sands, Singapur, Marina Bay Sands, SINGAPUR
Marina Bay Sands, Singapur, Marina Bay Sands, SINGAPURChyba największą atrakcja tego hotelu, jet basen usytuowany na 57 piętrze, wstęp na basen mają tylko goście hotelowi. Pozostali mogą wjechać na górę na punkt widokowy, podziwiać panoramę Singapuru ( koszt ok 20 SD, dokładnie nie pamiętam).

Zdjęcia: Singapur, Singapur, Marina Bay Sands, SINGAPUR
Singapur, Singapur, Marina Bay Sands, SINGAPURMarina Bay Sands to ogromny kompleks, w tym centrum handlowe, w którym jest niezliczona ilość sklepów i atrakcji.
Co wieczór w Marina Bay Sands odbywa się pokaz światła i dźwięku, aby go obejrzeć trzeba udać się na drugą stronę zatoki, na przeciw hotelu. Muzyka gra, a lasery tańczą do rytmu.

Marina Bay Sands, to symbol Singapuru.

Zdjęcia

SINGAPUR / Singapur / Marina Bay Sands / Marina Bay SandsSINGAPUR / Singapur / Marina Bay Sands / Marina Bay SandsSINGAPUR / Singapur / Singapur / Marina Bay SandsSINGAPUR / Singapur / Marina Bay Sands / Marina Bay SandsSINGAPUR / Singapur / Marina Bay Sands / Marina Bay SandsSINGAPUR / Singapur / Marina Bay Sands / Marina Bay SandsSINGAPUR / Singapur / Marina Bay Sands / Marina Bay Sands

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl