Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Malezja i Singapur na talerzu > MALEZJA, SINGAPUR


kasai kasai Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MALEZJA / - / Malezja / Malezja i Singapur na talerzuLubimy podróżować. Ale jeszcze bardziej lubimy poznawać nowe smaki i potrawy. Oczywiście najlepiej to robić podróżując!

Prawie z każdego wyjazdu uda się nam przywieść jakiś smak czy ciekawostkę kulinarną która potem „przemycamy” do naszego codziennego jadłospisu w domu, w Krakowie.

Tym razem znaleźliśmy się dosłownie w mega centrum jedzeniowym. Bo jak inaczej nazwać to co spotkamy zarówno w Singapurze jak i w Malezji? Jest tam totalny mix smaków hinduskich, chińskich i arabskich.
Podobnie jak kuchnia, tak też te trzy, tak odmienne kultury, doskonale funkcjonują obok siebie i częściowo się przenikają.
Takiej różnorodności a zarazem harmonii stara Europa może Azjatom pozazdrościć. Po kilku dniach nie dziwiło nas już to, że zwiedzając świątynie hinduską widzimy zaraz obok minaret, a idąc w jego kierunku spotykamy chińską świątynię!Tym razem wyjątkowo dużo nazw potraw zapamiętaliśmy. Było to ułatwione ponieważ w tej części Azji z angielskim nie ma problemu. A zatem zapraszamy do stołu!

Więcej smaczków, ceny, szczegóły i praktyczne informacje znajdziecie na naszym blogu - zapraszam wszystkich prawdziwych podróżników:
http://kasai.eu/tag/azja/

Podsumowując - wszyscy łowcy nowych smaków będą się czuć w Azji fantastycznie. Niestety typowy "Schaboszczak" (czyli miłośnik i wyznawca tylko tradycyjnej polskiej kuchni) będzie się czuł bardzo nieszczęśliwy już po trzech dniach. :)

Zdjęcia

MALEZJA / - / Malezja / Malezja i Singapur na talerzuMALEZJA / - / Malezja / Malezja i Singapur na talerzuMALEZJA / - / Malezja / Malezja i Singapur na talerzuMALEZJA / - / Malezja / Malezja i Singapur na talerzu 4MALEZJA / - / Malezja / Malezja i Singapur na talerzu 5

Dodane komentarze

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

piotrwaz dołączył
31.01.2010

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Z widelcem po Azji 366 Poznawanie Azji od kuchni - blog kulinarny
Świat Obiezyświatki 694 Blog kulinarny - czyli prawie cały świat na talerzu ;)
Mniam Mniam 38 Blog kulinarny - czyli prawie cały świat na talerzu ;)
Singapur i Malezja na talerzu 306 Singapur i Malezja od Kuchni
Malezja i Singapur – praktycznie i pomocnie 996 Tylko fakty - hotele, przejazdy, ceny - zapraszam
Malezja – urok prawdziwej Azji – wyspa Penang 537 Malezja praktycznie - ale w skali micro - jedna wyspa i setki ciekawostek.
Singapur – wzór czystości i porządku w azjatyckim klimacie 437 Polecam wszystkim którzy wybierają się do Singapuru - szczegółowa relacja z kilku dni pobytu.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl