Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Anse Marron - La Digue > SESZELE


[fb] Anna Kien [fb] Anna Kien Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie SESZELE / La Digue / Anse Marron / Anse MarronAnse Marron, to zatoka położona na południowym końcu wyspy La Digue. Dotarcie do niej nie jest łatwe, ale nie jest też niemożliwe dla przeciętnego turysty :-) . Do plaży przy Anse Marron można dopłynąć łódka lub dojść pieszo. Nie jest jednak łatwo tam trafić. Do Anse Marron nie prowadzi żadna wytyczona ścieżka. Dobrze jest skorzystać z pomocy miejscowego przewodnika, przynajmniej za pierwszym razem.

My korzystamy z usług lokalnego przewodnika i organizatora wycieczek wszelakich.
http://www.sunnytrailguide.net/

Miejsce zbiórki jest przy lądowisku dla helikopterów, nieopodal do wejścia na teren L\'Union Esteta.
Stamtąd, o dziwo jedziemy kawałek samochodem terenowym na pace :-) Docieramy w okolice Grand Anse i stamtąd już na własnych nogach w drogę !!

Zdjęcia: Anse Marron, La Digue, Anse Marron, SESZELE
Anse Marron, La Digue, Anse Marron, SESZELENa Anse Marron można oczywiście próbować dotrzeć samemu. W internecie znalazłam kilka opisów wyprawy, zarówno tych które się powiodły jak i takich w których śmiałkowie nie dotarli na miejsce.

Zdjęcia: Anse Marron, La Digue, Anse Marron, SESZELE
Anse Marron, La Digue, Anse Marron, SESZELEIdziemy kawałek brzegiem, za nami znika już Grand Anse. Trzeba też się przeciskać przez szczeliny w skałach.
I tak na przemian, raz przez szczelinkę, raz skałami nad brzegiem morza.
Było jedno takie miejsce, gdzie nóżki mi trochę bardziej się zatrzęsły. Trzeba było przejść po wąskiej skale, gdzie jakby nóżka się poślizgnęła, to można wylądować w szczelinie... W chwilach grozy nawet zaczęłam rozmawiać z współtowarzyszami wycieczki zza naszej zachodniej granicy w ich ojczystym języku :-)

Zdjęcia: Anse Marron, La Digue, Anse Marron, SESZELE
Anse Marron, La Digue, Anse Marron, SESZELEWarto jednak się troszkę spocić i pomęczyć dla widoków jakie mamy po drodze.
Idziemy wzdłuż Anse Songe i Grand l\'Anse.
Punkty widokowe, malinowe, bajkowe, lazurowe :-)

Zdjęcia: Anse Marron, La Digue, Anse Marron, SESZELE
Anse Marron, La Digue, Anse Marron, SESZELENasza grupa na miejscu jest pierwsza. Cała plaża nasza !!!
Na plaży spędzamy godzinę, może dwie... Nie wiem, bo czas jakby stanął w miejscu...Zdjęcia

SESZELE / La Digue / Anse Marron / Anse MarronSESZELE / La Digue / Anse Marron / Anse MarronSESZELE / La Digue / Anse Marron / Anse MarronSESZELE / La Digue / Anse Marron / Anse MarronSESZELE / La Digue / Anse Marron / Anse MarronSESZELE / La Digue / Anse Marron / Anse MarronSESZELE / La Digue / Anse Marron / Anse MarronSESZELE / La Digue / La Digue / Droga na Anse MarronSESZELE / La Digue / La Digue / Droga na Anse MarronSESZELE / La Digue / La Digue / Droga na Anse MarronSESZELE / La Digue / La Digue / Droga na Anse MarronSESZELE / La Digue / La Digue / Droga na Anse Marron

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl