Przewodniki

SESZELE - przewodnik, porady, informacje

kontynent:

AfrykaSESZELE
SESZELE
(Republika Seszeli)

Stolica: Victoria
Waluta: rupia (SCR);
Języki urzędowe: kreolski, angielski, francusk

SESZELE


Ważne informacje dla podróżnych z Polski:

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
 Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Podróżni powinni mieć bilet powrotny oraz książeczkę szczepień. Należy podać adres planowanego miejsca pobytu.

PRZEPISY PRAWNE I CELNE
Kary za  posiadanie i używanie narkotyków oraz handel nimi są bardzo restrykcyjne. Służby celne Seszeli wprowadzają okresowe zaostrzenia dotyczące importu lub eksportu broni, sprzętu łowieckiego oraz owoców i warzyw.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze. Możliwość korzystania z opieki medycznej jest bardzo ograniczona, szczególnie na dalej położonych wyspach archipelagu. Na wyspie Mahé znajduje się jedyny szpital państwowy i kilkanaście prywatnych klinik. Na wyspach Mahé, Praslin i La Digue można skorzystać w nagłych przypadkach z ambulansów medycznych. Planując podróż na odległe wyspy archipelagu, należy pamiętać, że pomoc medyczna może tam dotrzeć ze znacznym opóźnieniem, m.in. ze względu na częste w tych okolicach sztormy. Opieka medyczna jest kosztowna. Koszt wizyty lekarskiej to ok. 50 USD, dzień pobytu w szpitalu to ok. 100-200 USD (bez zabiegów). Zaleca się wykupienie przed przyjazdem międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Drogi utrzymane są w dobrym stanie. Obowiązuje ruch lewostronny. Honorowane jest międzynarodowe prawo jazdy, którym można posługiwać się przez trzy miesiące.

PODRÓŻOWANIE PO KRAJU
Bez problemów można korzystać z transportu lokalnego (autobusy i taksówki). Więcej szczegółowych i aktualnych informacji można uzyskać pod adresem poczty elektronicznej Ministerstwa Turystyki Seszeli: dgtmtca@seychelles.net, lub Izby Turystycznej Seszeli: seychelles@aspureasitgets.com.BEZPIECZEŃSTWO
Należy unikać tłumów, wieców politycznych i ulicznych demonstracji. Ze względu na silne prądy morskie, niebezpieczne mogą być kąpiele w oceanie na ustronnych plażach. Zdarzają się drobne kradzieże. Nie odnotowuje się natomiast większych rozbojów i napadów z bronią w ręku. Zalecamy przechowywanie dokumentów i gotówki w sejfach hotelowych.

ŚWIĘTA
18 czerwca - Święto Narodowe, 29 czerwca - Dzień Niepodległości, 10 grudnia - Dzień Wolności.

PRZYDATNE INFORMACJE:

- W Polsce rezyduje konsul honorowy Seszeli (adres: Na Wzgórzu 36, 80-296 Gdańsk, tel. 0058/347 96 69).

- Opłaty hotelowe można regulować, płacąc dolarami lub kartami kredytowymi.

- Koszty utrzymania na wyspach są wysokie. Żywność jest droga, ponieważ właściwie wszystkie artykuły są importowane.

- Opalanie się topless jest tolerowane, jednak nie na wszystkich plażach.


Podczas planowania podróży do opisanego powyżej kraju, zalecamy zapoznanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, zawierającymi najnowsze informacje istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich na świecie.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:

Brak placówki dyplomatycznej

Polskie placówki dyplomatyczne i konsularne:

SESZELE - galerie i zdjęcia z podróży

SESZELE / Mahe / Takamaka / Seszele - a po kościele piknik i zabawa (2)SESZELE / Praslin / PN na wyspie Cousin / SeszeleSESZELE / - / Praslin / cd..SESZELE / Mahe / Takamaka / Seszele - zbieranie kasztanów... o pardon - kokosówSESZELE / wyspa Mahe / Anse Soleil Beachcomber / błogi spokój SESZELE / Inner Islands / MAhe / MAheSESZELE / La Digue / Anse Marron / Anse MarronSESZELE / Mahe / właściwie wszędzie / Wikłacz SeszelskiSESZELE / Praslin / Praslin / plaza...SESZELE / La Digue / okolice Grand Anse / SeszeleSESZELE / Praslin / Po drodze na wyspę Cousin / SeszeleSESZELE / Mahe / Mahe / Szum falSESZELE / La Digue / Anse Patates / Anse PatatesSESZELE / Praslin / Praslin / konkursSESZELE / - / La Digue / plazaSESZELE / Mahe / Mahe / SeszeleSESZELE / ladigue / jeziorko / raj na ziemiSESZELE / - / Praslin / Anse LAzioSESZELE / Praslin / Anse... / Gdzieś na Oceanie Indyjskim - konkursSESZELE / La Digue / Anse Source de Argent / Seszele

SESZELE - forum, opinie, porady i informacje

temat kraj autor odp. data
połaczenia telefoniczne z Seszeli SESZELE 685 17-04-19
Kto rozpozna te ryby :)?? SESZELE 616 09-05-18
transport SESZELE 593 03-03-18
Czy warto wybrać się na Seszele? SESZELE 4727 20-02-18
14dni na Seszelach kto doradzi? SESZELE 2149 26-12-17
Niezwykłe Seszele SESZELE 7774 18-06-16
Rajskie Seszele SESZELE 3059 18-06-16
SESZELE SESZELE 22619 18-05-16
wiza -Dubaj SESZELE 1982 26-04-13
Seszele na własną rękę SESZELE 5095 09-02-13

SESZELE - artykuły i relacje z podróży

SESZELE / La Digue / Anse Marron / Anse Marron
2017-02-20
[fb] Anna Kien

kraje: SESZELE
zawartość: inf.praktczne, zdjęcia
liczba odwiedzin: 1555
liczba komentarzy: 0

Anse Marron - La Digue

Anse Marron, to zatoka położona na południowym końcu wyspy La Digue. Dotarcie do niej nie jest łatwe, ale nie jest też niemożliwe dla przeciętnego turysty :-) . Do plaży przy Anse Marron można dopłynąć łódka lub dojść pieszo. Nie jest jednak łatwo tam trafić. Do Anse Marron nie prowadzi żadna wytyczona ścieżka. Dobrze jest skorzystać z pomocy miejscowego przewodnika, przynajmniej za pierwszym razem.

Czytaj więcej

SESZELE / Ocean Indyjski / Seszele / Zdjęcia z raju - Seszele
2014-10-28
Seszele On

kraje: SESZELE
zawartość: inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia
liczba odwiedzin: 4732
liczba komentarzy: 2

Egzotyczne, wyjątkowe wakacje... Seszele - Perła Oceanu, białe żagle i Ty....

Uwaga! Nie czytaj, jeśli nie chcesz zamarzyć o raju na ziemi, lazurowej wodzie...rejsie prawdziwym katamaranem żaglowym na Seszelach ... Wystarczy 10 dni aby zakosztować egzotyki, wspaniałej przyrody, pustych białych plaż, snoorkowania w krystalicznie czystych i ciepłych wodach tego unikalnego obszaru

Czytaj więcej

SESZELE / - / Praslin / Anse LAzio
2014-10-12
naru1989

kraje: SESZELE
zawartość: inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia
liczba odwiedzin: 2951
liczba komentarzy: 1

KONKURS Seszele - tam, gdzie słowo „piękno” nabiera zupełnie nowego znaczenia

Marzącym o odpoczynku polecamy kolejną konkursową relację z podróży po Seszelach: Mahe/Praslin/La Digue/Bird Island.

Czytaj więcej

Komentarze mogą być dodawane przez zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

brak komentarzy

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-25
Samochodem po Argentynie cz. II

Relacja z objazdu Argentyny wzdłuż Andów (Ruta 40), wszerz pampy (droga 25) i wzdłuż Atlantyku. Łącznie 5 430 kilometrów. Ponadto zwiedzanie Cordoby i Buenos Aires.

10-15
Nepal – nie tylko himalajskie szczyty

Nepal odwiedziłam w ramach dwumiesięcznej wyprawy po subkontynencie indyjskim. Nie zdobyłam żadnego ośmiotysięcznika – nie z takim bowiem zamiarem tam jechałam – chociaż nie miałam nic przeciwko temu aby na himalajskie szczyty popatrzyć. Jadąc do Nepalu, bardziej jednak aniżeli na wędrowanie po górach nastawiam się na poznanie architektury i sztuki Newarów.

10-12
Tajwan... z zapachem imbiru w tle...
01-10
Samochodem po Argentynie cz. I > ...
07-07
Funikular - kolejka linowa w Kijo...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl