Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Urlop w Europie. Jak tanio podróżować, wykorzystując kurs euro? > POLSKA


Glob-Admin Glob-Admin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / . / . / .Urlop w jednym z państw należących do strefy euro wcale nie musi wiązać się z gigantycznymi wydatkami. Rzeczywiście cena waluty obcej w stosunku do złotówki jest w ostatnim czasie dość wysoka. Biorąc jednak pod uwagę rosnące ceny w polskich ośrodkach, nie zawsze zagraniczny wyjazd musi być dużo droższy. Wystarczy tylko, że dobrze przygotujesz się do sezonu urlopowego, korzystając m.in. ze zmienności kursu euro.

Budżetowe wakacje z kursem euro w tle


Budżetowe wakacje nie muszą oznaczać wyrzekania się wszelkich przyjemności. Stosunkowo łatwo możesz sprawić, że Twój wyjazd będzie kosztował mniej i to bez radykalnego cięcia wydatków. Wystarczy poszukać oszczędności w kilku miejscach, np. zaoszczędzić na kursie euro i wykorzystać darmowe atrakcje. Jak? Już podpowiadamy.

Wykorzystaj atrakcyjny kurs euro


Podstawową kwestią jest rozważne przewalutowanie euro na wyjazd. Wyrabiając kartę wielowalutową, nie musisz być zdany na kurs, który oferuje Twój bank. Możesz korzystnie wymienić walutę w miejscu, gdzie jest lepszy kurs euro i bezpłatnie przesłać środki na rachunek powiązany z kartą. Śledź stronę https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/ i zmieniający się co kilka sekund kurs. Przeglądaj oferty i ustaw alert na taką stawkę, którą uznajesz za odpowiednią. Walutomat nie jest bowiem zwykłym kantorem. To platforma, na której propozycje wymiany mogą publikować zwykli użytkownicy.

Masz szansę kupić zapas EUR po cenie zdecydowanie niższej od tej, którą oferują inne serwisy, kantory czy banki. Im natomiast tańsze euro znajdziesz, tym więcej go kupisz lub mniej złotówek wydasz. To realna oszczędność i ulga dla Twojego portfela.

Oszczędzaj na biletach i noclegach


Drugi, niezawodny sposób oszczędzania, to rezerwowanie biletów lotniczych i noclegów z wyprzedzeniem. We wszystkich krajach strefy euro sezon turystyczny trwa w tym samym czasie. Oznacza to, że wczasowicze planują wyjazdy w bardzo wąskim przedziale czasowym.

To motywuje właścicieli hoteli i linie lotnicze do podnoszenia cen. Niższe stawki zabookować można natomiast, „zaklepując” miejsce kilka miesięcy wcześniej, przed innymi urlopowiczami. Często stawki są niższe nawet o połowę, jest więc o co walczyć.

Jeśli możesz sobie pozwolić, warto rozważyć wyjazd poza sezonem turystycznym. Dodatkowym plusem, poza niższymi cenami, jest brak tłumów. Możesz wtedy zapomnieć o zatłoczonych szlakach, plażach i bulwarach.

Szukaj darmowych atrakcji i biletów ulgowych


Wiele państw Unii Europejskiej oferuje okazjonalny, darmowy dostęp do swoich największych atrakcji. Czasem jest to np. jeden weekend w miesiącu, dany dzień tygodnia lub określone godziny. Znajdując taką „furtkę”, masz szansę zaoszczędzić znaczną kwotę w euro. Muzea i popularne atrakcje bywają bowiem naprawdę drogie. W wielu przypadkach też uczniowie, studenci czy osoby starsze obowiązuje cenowa taryfa ulgowa, z której również warto skorzystać.

Zaoszczędź pieniądze, płacąc bezpośrednio w euro


Skutecznym sposobem na oszczędzanie w czasie wakacji jest realizacja płatności w walucie obowiązującej w danym kraju. Pamiętaj, aby przed wyjazdem otworzyć konto w euro i upewnić się, że jest do niego podpięta właściwa karta płatnicza. Wtedy będziesz mieć pewność, że każda transakcja zostanie zrealizowana w EUR. Jeśli tego nie zrobisz, może dojść do automatycznego przewalutowania po bieżącym kursie. Kwota zostanie przeliczona z euro na PLN, a niektóre banki jeszcze doliczają do tego dodatkową prowizję.

Zdjęcia

POLSKA / . / . / .

Dodane komentarze

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 2023-10-23 07:56:56

"Tyle przepisywania internetu, by podać jeden link!"

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl