Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Adis Abeba - Arba Minch > ETIOPIA


fotoel fotoel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie ETIOPIA / Etiopia / Etiopia / Adis Abeba - Arba Minch

Wylądowaliśmy na międzynarodowym lotnisku Bole w Addis Abebie – stolicy Etiopii. Dla nas będzie to na pewno także nowy świat, świat, w którym będziemy egzystować trzy tygodnie. Już dziś niektórzy z nas stracili telefoniczny zasięg w komórkach -moja Era też odmówiła posłuszeństwa i przestała działać – ale z tego uzależnienia szybko się wyleczyłem. Po załatwieniu formalności wizowych (30$) podstawionymi jeepami z Addis Abeby wyruszamy na południe wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego do Arba Minch Początkowo droga wydaje się w miarę przyzwoita (asfalt), który skończył się w miasteczku Sodo

Drooga z kilometra na kilometr stawała się coraz bardziej dziurawa i wyboista im dalej na południe tym gorzej. Otaczają nas chmury pyłu i kurzu. Nasze terenowe Toyoty wyposażone w napęd na cztery koła wydają się niezastąpione w tym trudnym terenie. Po obu stronach drogi pojawiają się różne krajobrazy – wioski zbudowane z lepianek (drewno, glina i krowie łajno) i chat pokrytych strzechami. Zabudowy pokryte blachą falistą to objaw  połączonej natury z tzw. nowoczesnością. Na naszej trasie często spotykamy biegnące za naszymi autkami dzieci krzyczące „Ju, Ju, Ju”…...

Późnym popołudniem zmęczeni lotem i wielokilometrową kiepską drogą docieramy do Arba Minch. W dość ładnym jak na te tereny hotelu „Paradaise” z pięknym widokiem na  jeziora Abaya i Chamo kończymy dzień pierwszy.

Zdjęcia

ETIOPIA / Etiopia / Etiopia / Adis Abeba - Arba Minch

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl