Forum dyskusyjne

Podróż do Pekinu

kategoria podróżowanie z dziećmi

Hanka_84 dołączył
20.07.2012

Hanka_84 13:23 | 20.07.2012

Hej, na początku lipca wróciliśmy z mężem i naszym trzyletnim synem z Pekinu. Służę informacjami nt. podróży i życia w Pekinie. Lecieliśmy LOTem, bo podróż 9 h, a nie chcieliśmy męczyć syna przesiadkami. Bilety rezerwowaliśmy z wyprzedzeniem, aby jak najtaniej. Podróż w jedną i drugą stronę była bardzo spokojna, trafiły nam się super stewardessy, pomocne i wyrozumiałe. Pierwszy kontakt z kulturą chińską był bardzo...mocny. Szczególnie dla młodego, który niewiele rozumiał (ciężko mu było wytłumaczyć, by nie pokazywał podeszwy swoich butów chociażby). Sama wycieczka była niesamowita, mam nadzieje, że syn będzie pamiętał swoje wrażenia jak podrośnie, bo bardzo mu się spodobało. Nam również. Dlatego chętnie służę pomocą, jeżeli ktoś potrzebuje. :)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 13:42 | 20.07.2012

Jak jechaliście z lotniska do centrum ? Jeździ ta szybka kolej ? Ciekaw jestem ile to zajmuje czasu ...

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 15:20 | 20.07.2012

pół godziny ale tylko do północy chodzi, i nie da się wsiąść z mieczem więc prezenty tego typu odpadają

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 20:35 | 20.07.2012

Ja będę miał parę godzin, i zastanawiam się, czy warto połazić po centrum ...

Hanka_84 dołączył
20.07.2012

Hanka_84 10:55 | 23.07.2012

Ja bym połaziła, tak jak Marcel napisał - w pół godziny da radę dojechać. Szybką koleją, albo autobusem ekspresowym, ale lepiej koleją. Chociaż lotnisko w Pekinie jest wielkie, pewnie ze sto sklepów i mnóstwo chińskich restauracji, więc tak czy siak, nudzić się tam nie będziesz.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 22:04 | 20.07.2012

Da się wsiąść z kataną, jestem przykładem. Mimo skanerów.
Zbyszek

Czarodziejki_com_pl dołączył
15.03.2012

Czarodziejki_com_pl 16:07 | 26.07.2012

A ile taka wycieczka może kosztować razem z dzieckiem? My akurat mamy dziecko 2 letnie? Ciekawi mnie taka podróż ale daleko trochę, jeżeli trzeba tyle lecieć, nie wiem czy moje dziecko tyle wytrzyma w samolocie:(

lukaszekmisio dołączył
13.07.2011

lukaszekmisio 21:31 | 25.09.2012

Z mojej podróży do chin pamiętam tyle. że miałem ze sobą pistolet z wymiennymi końcówkami: race, śruty, naboje usypiające, A to dlatego że jechałem przez syberie stopem i musiałem być przygotowany na niedzwiedzie, Nigdzie na żadnej bramce go nie wykryli. Dopiero na samym końcu gdy jechałem na granice zapikała bramka na dworcu pkp i zatrzymali mnie na 24h na posterunku do wyjaśnienia

Hanka_84 dołączył
20.07.2012

Hanka_84 13:16 | 27.07.2012

My lot mieliśmy o 16.10, synek zwykle chodzi spać w okolicach 20 - 21, tu (pewnie z podekscytowania) wytrzymał do 22, a potem spał jak zabity. Przed siódmą byliśmy na miejscu, trochę markotny był, rozespany, ale szybko mu przeszło. Tak ja pisałam wyżej, bilety zamawialiśmy z wyprzedzeniem, bo chcieliśmy jak najtaniej kupić. Udało nam się zdobyć za 1900 zł w obie strony (w Lotcie dziecko ma 25 % zniżki), bezpośrednie z Warszawy do Pekinu. Więc oferta świetna. Co do samego życia w Pekinie to już zależy od Was, jak zamierzacie mieszkać i jak zwiedzać, gdzie jeść. A na ile zamierzacie jechać?

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 11:51 | 25.09.2012

nas wyłapali wcześniej w Luayangu ale udało się uprosić- okleili, opieczętowali i pojechaliśmy dalej ale żeby nie ryzykować wysłaliśmy potem kurierem miecze do ostatniego hostelu w Pekinie - (poczyta też nie chciała przesyłać takich upominków).

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 21:01 | 25.09.2012

Kupiłem katany w Wutai Shanie, prawie na początku podróży. Też miałem niezłe jaja, pierwsze jak chciałem wsiąść do speed traina przy Hua Shan, niedaleko Xi An. Powiedzieli mi, że mam je zostawić w domu, a ja im na to, że właśnie jadę do domu, do Polski (dziw, bo pani mówiła po angielsku). Odpuścili. Potem nosiłem je w plecaku, może stelaż ich trochę mylił. Na lotnisku w Szanghaju zapakowałem je razem z plecakiem do wielkiej torby i oleiłem taśmą. Udało się i dojechały do Warszawy. Teraz lubię na nie czasami popatrzeć.
Pozdrawiam Zbyszek

Jaro2000 dołączył
25.09.2012

Jaro2000 23:34 | 25.09.2012

My też zrobilismy tę trasę LOTem w te wakacje, w cztery osoby chociaż dzieci już nastoletnie, kupowaliśmy bilet z wyprzedzeniem taki bez możliwości zwrotu - koszt 1790 w obie strony. Warto było, Pekin i Wielki mur warte zobaczenia (choć niektórzy twierdzą że oklepany). Zlotniska wziąłem taksówkę (bagaże, dzieci - trzeba tylko wziąć tą legalną a nie kotzystać z natrętnych naganiaczy, koszt legalnej 100 Yuanów. Wiecej szczególów opisałem na: tripolo.pl/turystyka/ogolne/pekin-w-kilka-dni-%E2%80%93-wyciecz  ka-do-stolicy-chin-i-na-wielki-mur/

TheOneHostel_pl dołączył
27.08.2012

TheOneHostel_pl 12:39 | 26.09.2012

Jeżeli możesz to napisz ile ogólnie wyniosła Was ta cała podróż do Pekinu,oraz zwiedzanie tamtejszych zabytków. Ja wiem czy Wielki Mur jest oklepany? Moim zdaniem absolutnie nie.

Jaro2000 dołączył
25.09.2012

Jaro2000 22:37 | 26.09.2012

Cała wycieczka na 5 dni około 12500PLN na cztery osoby. Biliet LOTem po 1780PLN, hotel 1200 (bardzo tani ale raczej słaby, za to blisko centrum, pieszo chodziliśmy 5 minut do Tienanmen). Wstępy do świątyń np. Nieba, Lama Temple czy Knfucjusza,to nie są wileki wydatki. Taksówki sa dość tanie (tylko trzeba pilnować by właczyli licznik na 1 taryfę), metro 2 yuany=1PLN gdzie by nie jechać. nawet do letniego pałacu można dojechać metrem! za 2 yuany. Jedzenie tez tanie jeśli dacie radę jeść lokalne,. Wielki mur naprawdę warty jest zwiedzenia, wbrew temu co czasem niektórzy piszą że oklepany. Najlepiej zachowany (czesciowo odbudowany) odcinek muru mieści sie 60km od Pekinu w Badaling. Kosdzt wycieczki z Pekino to 20USD i w ramach wycieczki zwiedza sie również grobowce cesarskie po drodze i niestety tez odwiedza dwa pseudo-muzea ze sklepami: gdzie namawiają do zakupów (przez to cena wycieczki taka atrakcyjna) jedno to z jedwabiem a drugie z posążkami i rzeźbami - oczywiwći nie trzeba kupować, obiad jest w cenie. Za to trzeba kupić bilety na kolejkę linową żeby wjechać na mur, można wejść pieszo ale wtedy traci się 45 minut z 2,5 godziny pjakie mamy na zwiedzanie muru. Bilety na kolejkę ś aodść drogie jakieś 50PLN w obie strony x 4 osoby to 200PLN za pare minut jazdy. Więcej szczegółów opisałem na tripolo.pl/turystyka/ogolne/pekin-w-kilka-dni-%E2%80%93-wyciecz  ka-do-stolicy-chin-i-na-wielki-mur/ Zapraszam do przeczytania, jeśli by były jeszcze jakieś pytania to służe pomocą na ile będę mógł.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl