/ / > bIESZCZADY > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne


bIESZCZADY

kategoria podróżowanie z dziećmi

Inkluzja dołączył
28.05.2016

Inkluzja 01:15 | 28.05.2016

Witam.
Poprosze o porade:
chcemy wyjechac na ok 2 tyg z dziecmi w Bieszczady. Chcielibysmy miec szanse popatrzec na ukochane żubry naszego Synka.. Potrzebujemy takze popluskac sie w jakims jeziorku

Nie znamy Bieszczad w ogole.. Marzy sie nam zakwaterowanie w agroturystyce, z dojsciem do wody i do zubrow ;-)

Nasz Synek jest niepelnosprawny i musimy miec takze mozliwosc dojechania samochodem do najblizszego lekarza pedaitry ( tzw czarny scenariusz)

Poradzcie nam prosze Ewa


paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 00:21 | 17.07.2016

Niestety tak się nie da. Popluskać możesz się nad Soliną, ale to nie są Bieszczady (mimo, że wielu tak błędnie uważa) W Bieszczadach nie ma się gdzie popluskać. Ale jest wiele innych znacznie ciekawszych atrakcji. Są dwa nowe stada żubrów (stare, introdukowane (chyba) z Uralu, wymarło na jakąś chorobę) Jedne stado jest w okolicy Komańczy, a drugie w nadleśnictwie Stuposiany. W okolicach osady Muczne jest zagroda pokazowa. Ja poleciłbym Wam Muczne (stara rezydencja partyjnych bonzów) Jak na Bieszczady jest tam całkiem fajnie rozwinięta baza noclegowa - są fajne domki z bali, ale luksusów się nie spodziewajcie. Przez lata był to zamknięty teren, więc przyroda jest w fantastycznej kondycji. Z Mucznego jest najkrótsza droga na Bukowe Berdo - najpiękniejszą połoninę w Bieszczadach.


paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 00:31 | 17.07.2016

Jeszcze kwestia lekarza. Z Mucznego do Stuposian jest 10 km. Ewentualnie jeżeli zdecydujecie się na pluskanie nad jeziorem Solińskim, to do żubrów będziecie mieli około 60 km w jedna stronę. Tylko pamiętajcie, że to nie jest zoo, wybieg jest bardzo duży, żubry mają znaczną swobodę i nie zawsze można je zobaczyć.


fit_Jolka dołączył
09.12.2016

fit_Jolka 15:21 | 12.12.2017

paweł.p ma racje Jezioro to już nie Bieszczady, ale wszystko jest w miarę fajnych odległościach od siebie, wiec można zaplanować naprawdę udany urlop. Akurat jeśli chodzi o wyjście w góry z dzieckiem to Bieszczady są pod tym względem na plus, gdyż nie są tak wysokie jak np. Tatry. Większy minus jest taki, że faktycznie nie są one jeszcze bardzo skomercjalizowane, bo właściwie jest to taka głusza jeszcze. Najbliższe miasto to Ustrzyki Górne i myślę, ze jeśli chodzi o jakaś pomoc lekarską to tam jest ona najbardziej możliwa.


Patka88 dołączył
28.12.2015

Patka88 10:40 | 20.02.2018

Z takich domków to bardzo polecam Dom Gościnny Borsuczyna . Jak już mówimy o domkach ;) pokoje przytulne i wygodne do tego z własnymi łazienkami ;)poza tym każdy segment ma osobne wejśćie w związk z czym jest zachowana prywatnośćStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl