Forum dyskusyjne

Egipt zimą_plaża i snoorkeling

kategoria podróże po świecie

kraj Egipt

areknow dołączył
03.10.2011

areknow 13:11 | 13.01.2013

Witam. Czy zimą mozna plazowac w Egipcie i pływac z rurką? Czy jest za zimno? Czy są duże robieżnosci regionalne np. między Tabą a Marsa al Alam?
Proszę o opinie osób ktore miały przyjemnosc spędzac urlop w Egipie w styczni i lutym.

nefertari dołączył
23.08.2009

nefertari 08:15 | 14.01.2013

Popatrz sobie w necie na temperatury. W Tabie jest troche zimniej niż w Marsa al Alam. Ja byłam zimą w Sharm el Sheikh i siedzialam w wodzie cały tydzień. Polecam ostatnie miasto.
Z tego co pamiętam jest zimą najcieplejsze!
Pozdrawiam

angelikawtropikach.blog.pl dołączył
04.11.2012

angelikawtropikach.blog.pl 10:37 | 15.01.2013

Potwierdzam słowa nefertari. Byłam kilka razy w okresie grudzień-styczeń. Zwłaszcza zwiedzanie np. rejs po Nilu to dobry pomysł o tej porze roku. Egipt zimą, jak najbardziej się sprawdza. Woda cieplutka, i faktycznie, im dalej na południe tym cieplej. Temperatura powietrza w granicach 20-26 st. Weź, proszę coś ciepłego na wieczór. Wieje od morza. Na plaży warto skorzystać z takich słomianych osłon, które mają w większości hoteli. Życzę udanego wypoczynku:]

nefertari dołączył
23.08.2009

nefertari 18:31 | 15.01.2013

Lokalsi chodzą o tej porze roku w kurtkach puchowych ;D

angelikawtropikach.blog.pl dołączył
04.11.2012

angelikawtropikach.blog.pl 07:54 | 16.01.2013

Taaak, dokładnie!:) Bardzo pocieszny widok- pan w kufajce i czapce naciągniętej głęboko na głowę, podlewający palmę:)

areknow dołączył
03.10.2011

areknow 10:51 | 29.06.2013

Sprawdziłem osobiscie w styczniu w Tabie. Pogoda jak w Chorwacji pod koniec sierpnia. Na 7 dni - 6 było słonecznych, w tym dwa upalne. Przez te dwa dni moglismy nawet ponurkowac z pomostu przy hotelu.Ale bez basenu z podgrzewaną wodą-cięzko bo na plaży wieje. Wieczorem wystarczało cos zarzucic na ramiona. Niestety dzień krótki-opalanie możliwe od godz.9 do16. Ogólnie zima w Egipcie to wspaniała alternatywa dla zimnej Polski. Na dodatek ceny wycieczek niskie i nie ma nigdzie tłoku.Polecam!!!

robert.p dołączył
09.11.2012

robert.p 11:22 | 29.06.2013

Idealna temperatura morza , byłem na przełomie grudnia i stycznia , fakt miejscowi chodzą w kurtkach , ale są przyzwyczajeni do wyższych temperatur w ciągu roku.
Zimno nie będzie , bez obaw

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl