Forum dyskusyjne

Nasza wina

kategoria podróże po świecie

kraj Egipt

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 16:22 | 17.08.2013

Mam wrażenie , ze sytuacja w Egipcie spowodowana jest nasza tzn europejska i oczywiście amerykańska wina . To my cieszylismy sie z arabskiej wiosny to my popieralismy walki o obalenie Mubaraka . Telewizje nazywaly Go zbrodniarzem a teraz te same telewizje epatuja strachem i newsami z Kairu . Mubarak tyle lat trzymał ich za brody . Jedynie Izrael stanął w obronie Mubaraka bo dobrze wiedział jak to sie skończy szkoda tylko ze dyplomatolki z Europy tym rownież z Polski tego nie przewidziala .

Podróżnikświat dołączył
07.03.2013

Podróżnikświat 19:32 | 17.08.2013

Piotr to wszystko się zgadza,ale to ich bajka i niech to rozwiązują sami,ale na chwilę obecną dla naszego kraju najważniejszą sprawą w obecnej chwili jest obrona naszych obywateli,a co rząd robi? posyła nas na rzeź,gdzie inne kraje wstrzymały jakiekolwiek wyjazdy już dwa tygodnie temu.TVN-24 trąbi,że wszystko O.K,tylko nie należy wychodzić z hotelu-kpina totalna,ja zrezygnowałem z wyjazdu i odradzam wszystkim bo mam znajomych ,którzy ram mieszkają i wie ci się dzieje,ale nasze władze o kurzym mózgu wciskają herezje,że cala Europa z nas się śmieje-zgroza.!

miejska dołączył
26.12.2008

miejska 20:37 | 17.08.2013

No zaraz, bo nie ogarniam - że niby kto nas wysyła na rzeź? Czy na używanie mózgu własnego trzeba mieć jakieś pozwolenie? Przecież niepokoje tam trwają już od dawna i średnio zaawansowany w logicznym myśleniu mógłby przecież poskładać elementy w całość.
Jeżeli wchodzę na pole minowe to mogę oberwać, jeżeli wybieram się do kraju ogarniętego rewolucją to może być niebezpiecznie.
A co rząd może wyjaśnić bardziej?

Podróżnikświat dołączył
07.03.2013

Podróżnikświat 21:45 | 17.08.2013

miejska-Wspaniała układanka z Twej strony,nie dziwię się ,że nie kumasz!

arysto dołączył
09.07.2012

arysto 22:55 | 17.08.2013

Widzę, że niektórzy mają jakieś problemy ze sobą i winę za wszystko obarczą rząd i wszystko inne. Ja bym Ciebie nazwał idiotą, z którego powinna się śmiać cała Europa! Jakoś od roku z okładem wiadomo jest, że w Egipcie niebezpiecznie i warto odczekać jakiś czas by móc znowu do niego jeździć, a niektórzy - tacy jak Ty - posyłają się na rzeź bo wycieczka/loty potaniały o 100$.
Polecam używać własnego rozumu i nauczyć się czytać ze zrozumieniem bo z tego co jeszcze wiem to polski rząd nikomu wczasów w Egipcie nie zafundował.

swift dołączył
27.02.2007

swift 22:05 | 18.08.2013

Dawno juz nie czytałem takiej idiotycznej teori spiskowej jaką wymyślił PodróżnikŚwiat.. Teoria stworzona dla straszenia z ambony moherowych beretów

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 10:13 | 19.08.2013

Naszej winy jest w tym tyle, ze zobaczyli jak mozna zyc... Lepiej, inaczej. Moja teoria jest taka, ze "wiosny" zaczynaja sie w krajach o duzym ruchu turystycznym. Miejscowi zarabiaja kase, chca ja wykorzystywac. Dlatego powoli nie chca dawac sie "trzymac za brody". NIe twierdze, ze jestesmy "od nich" lepsi, twierdze, ze mamy swobode, ktora tez im sie marzy a im wiecej przebywaja z nami tym bardziej im sie to podoba. Moja teoria :)

radionx dołączył
19.03.2012

radionx 11:22 | 19.08.2013

Tylko do Egiptu ta teoria niezbyt przystaje. Im się właśnie nie podoba wiosna i rozprężenie zwyczajów. Trochę się ci związani z turystyką i w miastach rozpuścili, a teraz większość ze wsi i innych dziur pragnie bardziej radykalnego podejścia. Nie walczą o wolność, bo się na nią napatrzyli - tylko wręcz przeciwnie o twardszą wersję islamu, którą im ta wolność zaburza. Nałożyć na nich embargo i nie wpuszczać do cywilizowanych krajów dopóki nie wprowadzą równouprawnienia. Zakaz osiedlania się bez rezygnacji z religii i zakaz wszystkich zwyczajów przez nas nie akceptowanych. Jak chcą żyć w Europie, to po europejsku :)

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 12:20 | 19.08.2013

Sa dwie strony konfliktu. Jedni walcza o "wolnosc" a drudzy przeciwko. Wiec teoria jak dla mnie przystaje :) Tutaj wojsko i czesc ludnosci walczy o odsuniecie Bractwa Muzulmanskiego od wladzy a druga czesc o przywrocenie im wladzy. Wojsko i policja staje po stronie przeciwnej BM z prostego powodu - dostaja duze dotacje od USA i zyje im sie relatywnie dobrze. Gdyby opowiedzieli sie za BM pewnie by stracili granty z USA. Podobnie jak w Turcji. W tych krajach poszly na prawde duze pieniadze na utrzymanie armii i policji z USA. Nasz zachodni styl zycia wywoluje wscieklosc w krajach bardzo biednych, gdzie nie ma szans na podobne zycie. W krajach jak Egipt, Tunezja, Turcja, gdzie czesc spoleczenstwa zyje na nieco wyzszym poziomie , widza, ze jest to "bogactwo" w ich zasiegu i go pragna. Jedno co mi nie "przystaje" do moich rozmyslan to ZEA i Arabia Saudyjska :):):)

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 14:48 | 19.08.2013

O jakiej walce o wolność i demokracją piszesz? Przecież Islam i demokracja sama się wyklucza . Nie ma powtarzam nie ma państwa islamskiego z wdrożoną demokracją ! W krajach muzułmańskich nie ma rozdziału państwa od religii. Wręcz przeciwnie. Religia oraz zasady zorganizowania społeczeństwa są ze sobą ściśle związane, ponieważ wszelkie zasady dotyczące obu dziedzin są zawarte w jednej i tej samej księdze: w Koranie. Islam jest antydemokratyczny antychrześcijański i antyzachodni. Jężeli by tak było jak piszesz ,że poczuli i zobaczyli demokracje i do niej dążą to masowo nie koranizowali by np. Francji gdzie 10 km od wieży zaczyna się afryka .. Państwa Islamu muszą mieć dyktatora lub monarchę a najlepiej jedno i drugie.

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 17:30 | 19.08.2013

Islam to wiara. Chrześcijaństwo to wiara. Religia i zasady zorganizowania społeczeństwa sa jak napisałeś zawarte w jednej księdze - Koranie. Ha, sa tez zawarte w Bibli. Chrześcijaństwo jest antydemokratyczne i antyzachodnie. Dokładnie odnoszą sie do niego te same zarzuty o jakich piszesz. Rozdzielenie religii od panstwa jest mozliwe w obu przypadkach. Mialo miejsce w Turcji ( np. ustawa kapeluszowa). To ludzie chcą rządzić innymi, tryzymac "za morde". A ze najlatwiej robic to pod płaszczykiem wiary ? Tak tez robią. Wszystko zależy od interpretacji i podejścia do fundamentu wiary. Piszesz o francji i jej islamizacji... Tak, tylko, że ci, którzy ją krzewią jakoś nie chcą rezygnować z osiągnięć demokracji.... Znam muzułman i jakoś potrafią żyć i funkcjonować w demokratycznych państwach.. Mówimy o skrajnościach, o fanatykach grających o własne interesy.. Ja kończę udział w ej interesującej dyskusji bo daleko odbiegła ona od tematu podróży.. A ruszam właśnie do kolejnego muzułmańskiego kraju poznawać ludzi, smaki i zapachy. Pozdrawiam

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 17:42 | 19.08.2013

Jakoś nie zauważyłem aby chrześcijanie palili meczety. Nie słyszałem również aby w krajach arabskich jakoś specjalnie się je budowało . Nie słyszałem aby w np. Emiratach ,A.S. można było życ na sposób zachodni np. pić piwo na ulicy> Oczywiście idąc za klasykiem ,że nie każdy islamista jest terrorystą ale każdy terrorysta jest islamistą .I coś w tym jest.

Podróżnikświat dołączył
07.03.2013

Podróżnikświat 19:35 | 19.08.2013

arysto--Właśnie tą wypowiedzią zrobiłeś z siebie idiotę i na tym przestań!,bo pod sufitem masz mało miejsca.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 11:56 | 20.08.2013

Witam

po prześledzeniu tego wątku, myślę, że juz pora przypomnieć i regulaminie i zasadach panujących na forum.
Osoby, które nie są w stanie pwrowadzić dyskusji bez obrażania innych uzytkwoników proszę o wyłączenie się z dyskusji.

pozdrawiam
Globadmin

paramedic dołączył
04.12.2008

paramedic 13:23 | 20.08.2013

W biednej czesci często muzulmańskiej Afryki od ddawna trwa chrystianizacja ludności, a co do "cudownego i wolnego" stylu zachodniego przypominam, że u nas rownież nie wolno pic alkoholu na ulicy. Kiedyś słyszalem wypowiedź pewnego poety Afrykańskiego (wybaczcie nie pamietam jak się nazywał) powiedział "Kiedy przybyli do nas misjonarze, my mieliśmy ziemię a przybysze Biblię. Uczyli nas że podczas modlitwy powinniśmy miec oczy zamknięte. Kiedy je otworzyliśmy misjonarze mieli ziemię a my biblie" To chyba dużo objaśnia. Uważam ze niektore wypowiedzi sa wynikiem niewiedzy i ignorancji, ale łatwo jest pisać o czyjejś wolności przed ekranem swojego komputera w ciepłym mieszkaniu.

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 14:55 | 20.08.2013

Niewiem kogo miałeś na myśli pisząc o niewiedzy i ignorancji ? Może samego siebie ? Piszesz ze u nas nie wolno pić alkoholu ba ulicy - pragnę Cię uspokoić wczoraj jeszcze wolno było piłem piwo w ogródku na Piotrkowskiej .

swift dołączył
27.02.2007

swift 15:40 | 20.08.2013

Paramedic - a której to biednej części Afryki trwa chrystianizacja ludności ? Chyba słyszałeś to w będąc gdzieś w meczecie. Ja w przeciwieństwie do Ciebie byłem w Czarnej Afryce i widziałem w kilkunastu krajach postepującą islamizację ludności. I jeszcze jedno - gdy misjonarze przybyli do Ameryki Płd. to otwierająć oczy zobaczyli tysiące ludzi mordowanych i składanych w ofierze .przez tubylców. To chyba duzo objaśnia i swiadczy o Twojej niewiedzy

[konto usuniete] dołączył
25.01.2011

[konto usuniete] 17:36 | 20.08.2013

Może warto zauważyć, że islam i islamizm to nie jest to samo. Islam to religia, islamizm to ideologia i ruch polityczny, który próbuje budować państwa oparte na prawie szariatu. Wielu wyznawców islamu odcina się od tak radykalnej ideologii politycznej, która przynosi muzułmanom jako społeczności więcej strat niż korzyści. Uproszczenia i stereotypu, którymi niektórzy się tutaj posługują raczej nie pomogą w zrozumieniu problemu, co najwyżej będą podsycać niepotrzebne fobie.
Mam nadzieję, że portal nie zmierza w kierunku globtrotyl.pl i nadal będzie mu bliżej do "podróże, które łączą" a nie "religie, które dzielą" :)

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 18:45 | 20.08.2013

Sobi super ,że tak w krótkich żołnierskich słowach scharakteryzowałeś coś co nawet Muzułmanie do końca nie potrafią wytłumaczyć sobie a innym to już wcale. Jeżeli to takie proste to wytłumacz Koptom kto teraz na ich domach ,warsztatach , mieszkaniach maluje czarnego "X" aby za moment doprowadzić do czystek etnicznych ? To robią Islamiści wyznawcy Islamu ? Czy Islamiści wyznawcy Islamu z ruchu politycznego. Przecież zdajesz sobie sprawę ,że to nie są pojedyncze akty terroryzmu. Zwolenników Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie jest 50 % to nie tylko ideologia i ruch polityczny .

paramedic dołączył
04.12.2008

paramedic 18:22 | 20.08.2013

Bardzo duży wplyw chrześcijaństwa w Afryce jest w Nigeri lub Zambi. I nie słyszałem tego w meczecie tylko interesuje sie historia i stosunkami miedzynarodowymi. Nie wiem czemu wśrod niektórych "podróźnikow" jest żenujące przekonanie ze jesli gdzies byli to sa jedynymi i njlepszymi specjalistami dotyczacymi danego obszaru. Zapewniam cie kolego SWIFT, ze choc wiele osób nie bylo tam gdzie ty dotarleś to moga posiadac obszerną wiedze na pewne tematy. Widzieć nie znaczy rozumieć. ale nie bede sie kłócił - masz racje uslyszalem to w meczecie a ty byłes w afryce wiec co ja tu bede gadał. Pozdrawiam.

swift dołączył
27.02.2007

swift 21:25 | 20.08.2013

Jeszcze raz do "paramedic" - proszę nie nazywać moich wypowiedzi żenującymi i nie nazywać mnie "podróżnikiem" w cudzysłowie. Akurat Afrykę znam na pewno lepiej niż Ty, a to,że jestem najlepszym i jedynym to już jest Twój osąd - bardzo głupi i płytki. Ciekawe gdzie wyczytałeś o tej Nigeri i panujących tam stosunkach międzynarodowych . Islam w tym kraju wypiera chrześcijaństwo, a mordy na ludzich i palenie kościołów na północy kraju są na porządku dziennym. Lepiej zmień zródło swojej wiedzy, a raczej niewiedzy.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl