Forum dyskusyjne

Maroko w październiku jakie ceny

kategoria tanie podróżowanie

kraj Maroko

kola2 dołączył
18.09.2013

kola2 14:43 | 18.09.2013

Witam

Rozważam ostatnio mała wyprawe do Maroko.
Czy faktycznie jest tam tak drogo jak niektórzy opisują??

W poradnikach natykam sie raczej na pozytywne opinie co do cen ,ale relacje osob ktore stamdąd wróciły sa już różne.

Jak wyglądaja tam ceny paliwa i noclegów?
Spanie za 100 MAD to mit??

Z góry dziekuje i Pozdrawiam

lilou dołączył
16.07.2011

lilou 15:54 | 18.09.2013

Hej, byłam w Maroko w lipcu, więc mogę Ci powiedzieć o noclegach (o paliwie nie wiem, bo poruszałam sie autobusem i pociągiem) Myślę że ceny są porównywalne do polskich. Za nocleg w Marrakeszu, w ścisłym centrum zapłaciłam ok 10 euro (jedynka). Oczywiście bez żadnych luksusów;) Zdecydowanie taniej było w innych miastach. W turystycznym Agadirze spałam na couch'u. W ogóle polecam Ci couchsurfing w Maroko, mega mili ludzie którzy bardzo chętnie oprowadzą po mieście, podrzucą na lotnisko itd. dawaj znać jak będziesz mieć jeszcze jakieś pytania.Tutaj albo na bloga:
annakieltyka.wordpress.com/ 
Pozdrawiam

inzynier dołączył
16.08.2009

inzynier 16:12 | 18.09.2013

Cos pokutuje ten mit drogiego Maroka. Oczywiscie juz nie jest za pol darmo jak jeszcze kilka lat temu, ale nadal jest to kraj duzo tanszy niz europa zachodnia, a na pewno Polska w wiekszosci przypadkow. W Marakeszu nocleg za 100Mad za dwie osoby to nie problem, zazwyczaj z internetem ale bez lazienki. Za 50mad wiecej pokoj znajdziesz z lazienka. Przejazdy na glownych trasach nie przekraczaja 100mad za 250km+ 5mad za bagaz (mowa o autobusach).

Z jedzeniem jest roznie, mozna zamowic wielka porcje kuskusu z kurczakiem i warzywami ktora jest wystarczajaca na 2 osoby i zaplacic za nia 45 mad, albo harire za 3 mad albo wegetarianski tajin za 25 czy bule z miechem za 13 mad. Herbata 1-3 mad, 1,5l wody 6 mad, bagietka 2 mad, drozdzowka 2-5 mad, litr coca-coli w szklanej butelce 6mad + kaucja.

Ze stacji nie korzystalem, ale jak busem podjezdzalismy to widzialem ze benzyna kosztuje 8.3 mad za litr, wiec wynajecie samochodu jest na pewno oplacalne.

Jak zawsze drogie sa taksy na i z lotniska. Reszta jest bardzo przyzwoita a poza sezonem nie ma problemu ze zbiciem cen czy to na autobus jesli zostalo kilka minut do odjazdu a przewoznik ma puste miejsce, czy noclegu.

Ceny na podstawie Marakeszu/As-Sawiry/Ouarzazat/Zagory sprzed niecalego tygodnia.

sorsogona dołączył
19.09.2013

sorsogona 14:44 | 19.09.2013

Byliśmy w Maroko w zeszłym roku lipiec/sierpień prawie 2,5 tygodnia, wylot z Berlina do Agadiru i stamtąd zaczęliśmy podróż, czyli po kolei zjechaliśmy: Agadir-Marrakesh-Essaouira-Casablanca-Fez-Meknes-Volubilis-Khenifra-Az rou-Ifrane-Imouzzer Kandar-Chefchaouen-Tanger, z Tangeru przepłynęliśmy promem do Algeciras, stamtąd Gibraltar, potem Malaga stamtąd przelot do Barcelony i potem przelot do Poznania, całość wyprawy, czyli z przejazdami, noclegami, przelotami, przeprawą promem, jedzeniem wyniosła ok 3tys zł na głowe i dodam, że nie oszczędzaliśmy, więc myślę, że nie jest to wygórowana cena. Spaliśmy w hostelach, rezerwowanych dzień wcześniej na hostelbooking, bardzo fajny kraj, chyba najwięcej czasu spędziliśmy w Fezie:) jedyne miejsce, w którym nie czułam się zbyt dobrze to Casablanca, ale widok meczetu Hassana II od zewnątrz i od środka robi wrażenie, więc myślę, że warto tam zajrzeć:)

sid_wroc dołączył
24.03.2013

sid_wroc 01:08 | 27.09.2013

Ja byłam w sierpniu tego roku.
Cena noclegu w Fez 100MAD za 2 osoby, fatalne sanitariaty i pluskwy, ale ok.
W Szafszawanie 200MAD za 2 osoby, ale to dlatego, że był szczyt sezonu i nocleg złapaliśmy po przejściu naprawdę ze 100 hoteli. Wtedy oni dyktują ceny. Poza sezonem na 100% noclegi są tańsze.
W Marakeszu płaciliśmy 400MAD. A najtańsze co znaleźliśmy (a szukaliśmy tylko bardzo blisko placu) to 150 MAD
Podane ceny są za dwójki.
Jeździliśmy CTM więc cen paliwa nie znam

[konto usuniete] dołączył
09.02.2013

[konto usuniete] 16:26 | 27.09.2013

od 17 wrz 0,79 eu/diesel, 1,14 eu/bezołow
english.alarabiya.net/en/business/economy/2013/09/17/Morocco-hi  kes-fuel-prices-in-bid-to-fix-state-finances.html

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl