Forum dyskusyjne


Jak zalatwic wize

kategoria podróże po świecie

kraj Tybet

charchan dołączył
30.09.2007

charchan 20:43 | 30.09.2007

Czesc. Chce wybrac sie w podróż po Tybecie. Nie mam zupełnie pojecia jak tego dokonać. Nie chce podróżować z wycieczką. Czy ktoś moze mi coś na ten temat powiedzieć?-dziekuje. Może też ktoś sie wybiera- może jakaś grupa sie szykuje- zawsze to lepiej niż w pojedyke


aha53 dołączył
13.11.2003

aha53 22:35 | 30.09.2007

Są 3 sposoby. Można jechać koleją przez Golmud doLhasy, samolotem z Chengdu (a także z Pekinu lub Xian, ale to jest trudniejsze) do Lhasy lub z Kthmandu (za pośrednictwem jakiegoś biura). We wszystkich przypadkach pozwolenie na wjazd jest "ukryte" w bilecie i załatwiane przez biuro sprzedające bilet czy organizujące wyjazd. Tak było przynajmniej 3 lata temu, powoli rygory są luzowane. Podobno niektórym udaje się przejechac indywidualnie bez żadnych pozwoleń i niestandardowymi trasami, ale były przypadki zawracania w połowie drogi. No i oczywiście w każdym przypadku trzeba mieć wizę chińską (w ambasadzie w wa-wie dostaje się w tydzień) A najlepiej gdy kupisz nowe wydanie dobrego przewodnika pt. Tybet i stamtąd dowiesz się wszystkiego.


charchan dołączył
30.09.2007

charchan 13:06 | 02.10.2007

Ok Bardzo dziekuje . Wszystkiego dobrego i pomyslnych podrozy!!!Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl