Forum dyskusyjne

Tybet choroba wysokościowa

kategoria podróże po świecie

kraj Tybet

AnnaMann dołączył
17.09.2019

AnnaMann 12:04 | 17.09.2019

Witam. Mam pytanie. Marzy mi się podróż do Tybetu. Obawiam się jednak wysokości, które tam panują. Ktoś z was był już w Tybecie, może mi coś doradzić na aklimatyzację. Polecieć tam na własną rękę, czy wybrać biuro podróży? Jeżeli chodzi o biuro podróży, to znalazłam w internecie tą wycieczkę:
"Tybet z polskim pilotem - spokojna aklimatyzacja do dużych wysokości, 18 dni 07.06.-24.06.20 za 2.995 €"
Jest opisane,że wycieczka zapewnia stosunkowo łagodną aklimatyzację do różnicy czasu i dużych wysokości. Z przystankiem i noclegiem w Xining na wysokości 2.275 m oraz z dłuższym pobytem w Xian i Lhasie.
Co o tym myślicie? Warto?

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 18:28 | 17.09.2019

A co jest w tej cenie, a co nie jest ? Z jaki miasta w Chinach i czym przejazd do Lhasy ? W Xi An 2 dni wystarczy. Armia terakotowa to jeden dzień. Czy bilety wstępu też są w tych 3 tys €, bo myślę, że przelot oczywiście jest. Organizowałem na własną rękę trip do Tybetu w zeszłym roku. Jeszcze dodatkowo ile dni jesteście w Tybecie i co oglądacie ?

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 12:17 | 20.09.2019

Bynio: Organizowałem na własną rękę trip do Tybetu w zeszłym roku.

Co to znaczy "organizować na własną rękę"?

Dostałeś Tibet Entry Permit bez konieczności udziału w wyjeździe zorganizowanym? Lub bez przewodnika?

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 22:51 | 17.09.2019

>Witam. Mam pytanie. Marzy mi się podróż do Tybetu. Obawiam się jednak wysokości,
>które tam panują. Ktoś z was był już w Tybecie, może mi coś doradzić na
>aklimatyzację.

Na aklimatyzację nie można nic polecić, albo się uda albo nie. Niektórzy nie odczuwają szczególnych problemów, inni mają je wiecznie. To jest tak jak ze wszystkimi wycieczkami/wyprawami na tereny powyżej 3 tysięcy. Na tej wycieczce masz sporą zmianę wysokości z 2300 na 3700 przez jedną noc, Później to już wygląda lepiej.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 15:36 | 20.09.2019

>Bynio: Organizowałem na własną rękę trip do Tybetu w zeszłym roku.
>
>Co to znaczy "organizować na własną rękę"?
>
>Dostałeś Tibet Entry Permit bez konieczności udziału w wyjeździe zorganizowanym? Lub
>bez przewodnika?
>

W moim przypadku organizować na własną rękę oznaczało: ułożenie programu po Tybecie pod nas, a nie agencyjną sztampę, wybranie terminu w czasie Shoton Festival, korespondencję z kilkoma agencjami z Lhasy i wybranie najlepszej, a okazało się, że najtańszej, załatwienie biletów na miejsca sypialne relacji Pekin-Lhasa ( nie jest to proste), załatwienie na własną rękę transportu z granicy tybetańsko-nepalskiej do Katmandu. Hotele i bilety lotnicze normalka. Jechała nas piątka przyjaciół.
Pozdrawiam
Zbyszek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 21:38 | 18.09.2019

Edgarku, dałeś się wkręcić. To sprytna reklama biura podróży, a nie pytanie o aklimatyzację, stąd moje pytania o szczegóły. Zobacz datę dołączenia "marzycielki" i datę wpisu. Pytająca i tak nie odpowie, a cena za tą imprezę jest absurdalnie wysoka.
Pozdrawiam
Zbyszek

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 07:24 | 19.09.2019

>Edgarku, dałeś się wkręcić. To sprytna reklama biura podróży, a nie pytanie o
>aklimatyzację, stąd moje pytania o szczegóły. Zobacz datę dołączenia "marzycielki" i
>datę wpisu. Pytająca i tak nie odpowie, a cena za tą imprezę jest absurdalnie
>wysoka.
>Pozdrawiam
> Zbyszek

No to rzeczywiście sprytna bo nie widzę tam nazwy biura ani linków. Ale może ktoś inny skorzysta z informacji, że nie ma leków na chorobę wysokościowa :-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl