Forum dyskusyjne


Ubezpieczenie na czas dłuższej podróży

kategoria podróże po świecie

[fb] Kamil Witkowski dołączył
15.03.2016

[fb] Kamil Witkowski 10:54 | 15.03.2016

Witam,
Planuję we wrześniu, wraz z dziewczyną, udać się w podróż po ameryce środkowej. Całość zajmie nam około roku (chyba ze kasa skończy się wczesniej;) ) i stąd mój problem.
Będę zmuszony porzucić pracę, a co za tym idzie pracodawca zaprzestanie opłacania składek na ZUS.
Jak mam rozwiązać problem z ubezpieczeniem?
Wykupując polisę NNW chyba nie bardzo się chronię bo z tego co się orientowałem ubezpieczyciel hospitalizuje mnie w miejscu zdarzenia tylko do momentu w którym będzie możliwy transport do PL, a tutaj już leczenie następuje z NFZ którego teoretycznie nie będę miał. Da się jakoś z tego wybrnąć?
A druga sprawa to jakiego ubezpieczyciela polecacie, i jak się ma sprawa gdy ubezpieczę się u zagranicznego ubezpieczyciela (czy on będzie do końca w razie czego leczył mnie na miejscu czy też będzie chciał przetransportować do PL i to będzie koniec jego zadania- reszta na NFZ?)
Z moją dziewczyną sytuacja jest prostsza bo ma mniej niż 26 lat to wtedy może się ubezpieczyć przy rodzicach tak?
Z góry dzięki za wszelkie rady.


PiotrWarszawa dołączył
07.08.2016

PiotrWarszawa 00:50 | 24.08.2016

Rok w Ameryce Środkowej? Wow, to chyba zamierzacie się w jednym miejscu zadekować na dłużej?

Odpowiadam z dużym opóźnieniem (bo dopiero co się zarejestrowałem), ale chyba jeszcze zdążyłem :). To czego szukasz, to dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w ZUS. Ta przyjemność kosztuje obecnie 382,16 miesięcznie i ta kwota zmienia się co kwartał - to jest 9% przeciętnego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału ogłoszonego przez GUS. Możesz łatwo znaleźć informacje na ten temat w sieci, a formalności załatwisz w swoim ZUSie. Trzeba składać takie druczki co kwartał, ale można to robić przez pełnomocnika z tego co wiem.

I że jeszcze przyczepię się (sorki, nie mogłem się powstrzymać) - pracy, mam nadzieję, nie zamierzasz porzucić, tylko z niej zrezygnować przez złożenie wypowiedzenia. Porzucenie pracy to sformułowanie z kodeksu pracy oznaczające, że bez zapowiedzi ni z gruchy ni z pietruchy znikasz i nie przychodzisz do pracy :) (grożą za to konsekwencje).Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl