Forum dyskusyjne

2016 bezpieczeństwo

kategoria podróże po świecie

[fb] Justyna Piwowarczyk dołączył
05.04.2016

[fb] Justyna Piwowarczyk 19:52 | 05.04.2016

Cześć! Czy ktoś z obecnych był w ostatnich miesiącach w Gwatemali i może podzielić się doświadczeniem? Zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa. Czytałam raporty z których wynikałoby, że lepiej udać się gdzie indziej. Ale nie chcę odpuszczać. Będę wdzięczna za relacje z pierwszej ręki.

Servus dołączył
17.03.2016

Servus 18:27 | 07.04.2016

Hej, zaznaczam ze ostatnio tam nie byłem, ale właśnie wrócili stamtad moi znajomi z pobytu Sylwestrowego. Generalnie Gwatemalę i Honduras bardzo ... odradzali - właśnie ze względu na poczucie bezpieczeństwa. W czasie całego wyjazdu, który obejmował Peru, Kolumbię, Panamę, Honduras, Kostarykę i Gwatemalę właśnie te dwa kraje określali "tam czulismy sie niepewnie". A są to ludzie, któryrych posłałem kiedys do Amazonii i w drodze powrotnej trafili do slumsów w Manaus, gdzie bawili się z lokalesami w najlepsze:)). Moja dobra znajoma, która ma męża Gwatemalczyka wyprowadziła sie stamtad kilka lat temu do Polski, a głównym powodem było własnie bezpieczenstwo. Nie chę Ci psuć planów - chciałem tylko ich zacytować. pzdr

linkalinka dołączył
06.09.2011

linkalinka 22:42 | 10.04.2016

Jeżeli nie Gwatemala, to czy możesz polecić któryś z krajów Ameryki Łacińskiej do nauki hiszpańskiego - duża sieć szkółek, tanio?
Moze ktoś z Was zna temat?

Bertolek dołączył
15.08.2011

Bertolek 05:49 | 09.06.2016

>Cześć! Czy ktoś z obecnych był w ostatnich miesiącach w Gwatemali i może podzielić
>się doświadczeniem? Zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa. Czytałam raporty
>z których wynikałoby, że lepiej udać się gdzie indziej. Ale nie chcę odpuszczać. Będę
>wdzięczna za relacje z pierwszej ręki.

Przebywam właśnie w Gwatemali i nie odczuwam jakiegoś ekstremalnego napięcia, o którym tyle się naczytałam. Owszem widać dużo uzbrojonego wojska i policji, co działa na wyobraźnię ale generalnie jest ok. Ludzie są sympatyczni i pomocni. W Antigua jest sporo dobrych szkół językowych.Myślę, że to może być dobre miejsce na rozpoczęcie nauki hiszpańskiego ponieważ, w innych krajach Ameryki centralnej akcent jest dość twardy i trudny do zrozumienia jak na początek. Poza tym inne kraje są o wiele droższe...

plecakowicz dołączył
13.06.2016

plecakowicz 13:12 | 14.06.2016

Gwatemala nie jest zbyt bezpiecznym miejscem:

"Ameryka Środkowa to jedna z najbardziej niebezpiecznych części świata. [..] w całym regionie zaleca się rezygnację z podróży indywidualnych, w szczególności z wypraw pieszych, rowerowych, motocyklowych, a także własnym lub wynajętym samochodem. Bardzo często ofiarami napadów stają się zagraniczni turyści podróżujący wynajętymi busami. Bandyci z reguły wchodzą do pojazdu na stacjach benzynowych, podczas tankowania i postoju. Aby zminimalizować ryzyko, zaleca się podróżowanie samolotami i w większych, zorganizowanych grupach."

www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/gwatema  la;jsessionid=69BA2C7C8A7F10B84E145234490CCE47.cmsap4p

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl