Forum dyskusyjne

Dubaj

kategoria podróże po świecie

Elżbieta dołączył
02.05.2016

Elżbieta 09:45 | 26.02.2017

Witam. Lece wkrótce do Dubaju. Poproszę o informacje. Jaką walutę najlepiej zabrać ? Co najlepiej zobaczyć ? Czy rzeczywiście należy zwrócić uwagę na strój zwłaszcza dla kobiet? Ogólnie proszę o ciekawe informacje, bo nigdy ich nie za wiele....
Z góry sedecznie dziękuję...

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 14:11 | 26.02.2017

Cześć, byliśmy w Dubaju w grudniu 2014 roku.
Przede wszystkim jeśli lecisz z chłopakiem/narzeczonym ale NIE mężem musisz zwrócić uwagę na to czy hotel nie wymaga okazania aktu małżeństwa. Słyszałam opinie, że jeśli leci się w pojedynkę ( kobieta ) to trzeba uważać, aczkolwiek mówi sie , że ZEA to ogólnie bezpieczny kraj :)

Jeśli chodzi o strój to lepiej mieć zakryte ramiona i kolana jesli wchodzi się gdzieś do świątyń.. Ja ubierałam się w krótkie spodenki i tshirty i było ok, ale np w centrum handlowym ludzie się na mnie mocno patrzyli.

Do Dubaju zabieraliśmy Euro i wymienialiśmy w kantorze mieszczącym się w Carrefour w Dubai Mall :) Tam też przeważnie kupowaliśmy posiłki i przygotowywaliśmy sobie w hotelu ( mieliśmy pokój z kuchnią ).

Warto zobaczyć burj khalife i warto kupić bilet online jeszcze w Polsce - nie stoi sie w kolejce i jest taniej :) No i ma się pewność,że będzie miejsce. Pokaz fontann jest MEGA, nawet moja druga połowa miała ciary na rękach :P

Wypożyczyliśmy auto i pojechaliśmy sobie do Ferrari World i okolic - sama droga niezapomniana, fajne autostrady tylko trzeba uważać na zjazdy - raz przegapiliśmy i prawe wylądowaliśmy w Arabii Saudyjskiej hahaha

Atlantis - warto się przejechać,tam fajny park wodny Adventure Park już sama droga jest fantastyczna a atrakcji moc iwrażenia niezapomniane.

Plaża pod Burj el Arab, Dubai Marina, Deira o ile dobrze pamiętam i tam przeprawić się na drugą stronę rzeki na fajny targ :)

Polecam CI na youtube ma kanał Polka, która mieszka w Dubaju i fantastycznie opowiada w każdym wideowejściu różne ciekawe i przydatne rzeczy. Marcy Shan życie w Dubaju iwww.youtube.com/user/marcyshan 

Był wątek też na Globtroterze : www.globtroter.pl/forum/watek,73042,dubaj,,zjednoczone,em.html 

Mam nadzieję, że coś się przyda:)
Pozdrawiam kiwi

[fb] Alona Smirnova dołączył
15.02.2018

[fb] Alona Smirnova 08:17 | 15.04.2018

Witam, zapraszam wszystkich do nowego portalu wyszukiwania nieruchomości w ZEA moveincat.com. Portal jest calkowicie darmowy ;) polecam :)
moveincat.com/ 

rzdrozny dołączył
10.04.2018

rzdrozny 15:05 | 07.05.2018

O Dubaju na blogu - na 4-5 dni idealny.

jadziemlecim.wordpress.com/2018/04/25/dubaj-w-4-5-dni/ 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl