Forum dyskusyjne

Autostopem przez Islandię

kategoria podróże po świecie

Sabrik dołączył
08.03.2017

Sabrik 10:47 | 08.03.2017

Brak prawa jazdy i spięcie w ekipie, które doprowadziło do tego, że zostałam sama z biletem, zmusiło mnie do tworzenia planu B. Moje pytanie brzmi, czy podróżował już ktoś stopem po Islandii? Czy jest w ogóle możliwie objechanie wyspy w 9 dni bez własnego transportu? I czy jest tam w razie czego komunikacja publiczna? Wybieram się w terminie 29 maja do 7 czerwca. Chyba, że ktoś będzie tam w tym samym czasie i mógłby przygarnąć jedną osobę?Pozdrawiam

żeglarz dołączył
29.02.2012

żeglarz 12:09 | 08.03.2017

Na drogach "łapiących stopa" nie spotkałem, ale w miejscach "atrakcyjnych" gdzie gromadzi się mnóstwo turystów powinno udać się przyłączyć do kogoś na następny odcinek. Komunikacja publiczna jest i myślę, że będzie dobrą wersją awaryjną.
Marek

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 17:02 | 10.03.2017

Autostopem przez Islandie? - na luzie, zarowno z Islandczykami, jak i z turystami

karorex dołączył
15.12.2016

karorex 20:10 | 16.03.2017

ludzie bardzo mili i pozytywnie nastawieni na turystow

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 16:16 | 25.03.2017

maj/czerwiec to już początek sezonu i sporo więcej turystów, więc raczej ze stopowaniem powinno się udać - jedyne co to fakt, że 9dni może być trochę krótko :) ja byłam w kwietniu zeszłego roku i kilkukrotnie zabieraliśmy stopowiczów ze słynnej jedynki :)

ewentualnie skoro masz jeszcze trochę czasu do wyjazdu to powrzucaj ogłoszenia na CS albo Fb (jest sporo grup z ogłoszeniami o poszukiwanych towarzyszach podróży albo chętnych dołączyć), może uda się zgrać jakąś ekipę :)

a autobusy możesz spr. tutaj:
www.visiticeland.com/plan-your-trip/getting-around/transportati  on
www.east.is/static/files/SV-Aust/aaetlun_01032016b.pdf 

Sabrik dołączył
08.03.2017

Sabrik 19:38 | 26.03.2017

Dzięki serdeczne za odpowiedzi i pomoc. Będę jeszcze kombinować :-) mam jeszcze sporo czasu. Pozdrawiam!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl