Forum dyskusyjne

Kilka pytan mam

kategoria podróże po świecie

kraj Laos

aronia85 dołączył
04.10.2016

aronia85 19:58 | 06.10.2017

Witajcie,
Od 26 listopada bedziemy w Laosie. Ladujemy w Luang Prabang (planujemy pojezdzic rowerem, zwiedzic jaskinie, wodospady itp). Zostajemy w Laosie do 7 lub 8 listopada,tyle, ze teraz nie za bardzo wiem co dalej po Luang Prabang zwiedzic tak aby nie wracac sie tylko wyleciec do Bangkoku z innego lotniska niz Luang Prabang.
Jak Wy to robicie? Co jeszcze polecacie zwiedzic? Slyszalam o 4 tys.wysp, ale jest to na samym poludniu.
Warto?? Co polecacie aby gdzies w poblizu bez problemow mozna bylo potem udac sie na lotnisko?
Czy w Laosie masaze laotanskie sa tak samo popularne i dostepne jak w Tajlandii?

Monsoon dołączył
16.01.2017

Monsoon 13:13 | 11.10.2017

Możecie slow boatem popłynąć do Chiang Rai w Tajlandii, a następnie jechać do Chiang Mai i stamtąd do Bkk.
W Laosie byłam jeszcze w Wientian, ale spokojnie je sobie można podarować. Mojej kumpeli bardzo się podobało na 4 tys wysp. Jeśli lubicie imprezy i happy pizzę to Van Vien.
Masaże są bardzo popularne w Laosie. Jak bedziecie na nocym targu w Luang Prabang to skręccie w prawo idąc od centrum miasta,pod gorą Pou-si, tam posrod kilku domów jest schowana ziolowa sauna, gdzie robią też swietne masaże.

Druga na liście:
www.google.co.th/search?client=firefox-b&dcr=0&q=luang%20praba  ng%20sauna&oq=luang+prabang+sauna&gs_l=psy-ab.3..0i19k1j0i22i30i19k1.1 16631.120095.0.120303.19.19.0.0.0.0.140.1871.10j9.19.0....0...1.1.64.p sy-ab..0.19.1865...0j0i67k1j0i22i30k1j0i22i10i30i19k1.0.HDiHXlxr_aY&np sic=0&rflfq=1&rlha=0&rllag=19889406,102138353,302&tbm=lcl&rldimm=73478 75854024366829&ved=0ahUKEwi84b7vtujWAhXLQY8KHcLSDgIQvS4IPTAB&rldoc=1&t bs=lrf:!2m1!1e2!3sIAE,lf:1,lf_ui:2#rlfi=hd:;si:7347875854024366829;mv: !1m3!1d2950.65774438155!2d102.13835385!3d19.88940645!2m3!1f0!2f0!3f0!3 m2!1i17!2i151!4f13.1;tbs:lrf:!2m1!1e2!3sIAE,lf:1,lf_ui:2

Ja najczęściej chodziłam na ziołowy masaż gorącą parą. W tej saunie niższe ceny niż przy głównych ulicach w Luang Prabang.

Jeżeli macie ochotę poczytać o Laosie to zapraszam na mynameiswind.com/laos-ciekawe-miejsca-luang-prabang-wientian/ 

Pozdrawiam
Monsoon

aronia85 dołączył
04.10.2016

aronia85 18:42 | 12.10.2017

Hej, dzięki za info, ale mysle, ze nie mamy tyle czasu aby plynac slow boatem do Chiang Rai a potem dalej.
Generalnie przylatujemy do Laosu samolotem, trochę szkoda bo chciałam jechać pociągiem, ale jak ma się 2 i pol tygodnia to ciężko jest tak się przemieszczać, wiec stawiamy na szybki transport.
Duzo czytałam o tych 4 tys wysp, ale żeby przebic się na samo południe również potrzebujemy kupe czasu, wiec południe sobie odpuszczamy.
W Luang Prabank będziemy 7 dni..zastanawiam się czy to dużo czy mało, ale mysle ze jak będziemy się delektować miejscem i okolicami (wodospady jaskinie itp.) to będzie w sam raz. Czy może nie?
Chcialysmy jechać do stolicy, ale jest to 400km autobusem i nie wiem czy jest sens...
Czy w Laosie byliście w tym sanktuarium sloni? chciałybyśmy gdzies isc, ale żeby slonie serio nie były meczone. Chcialybysmy się wykapac z nimi, ale tylko wtedy kiedy nie musiałabym wchodzić na kosz nadziany szpikulcem, tylko normalnie aby dalo się siedzieć na jego grzbiecie. Macie jakies info z tego?
Na bank skorzystamy z polecanych masazy! ;)

Monsoon dołączył
16.01.2017

Monsoon 19:04 | 24.10.2017

Jak dla mnie w Luang Pragang i rok będzie za mało:) Ale to zależy co was interesuje.
Dowiadywałam sie w jednej ekonagencji o slonie, Byl tam maly slonik i jego matka, oczywiście slonie byly całkowicie wolne, tylko szly sobie w dżungli czy jej okolicach, a dwojka czy trojka turystow podązala za nimi/obok nich na piechotę. nie ma mowy o żadnym tresowaniu czy wsiadaniu na zwierzęta. ta agencja jest przy głównej drodze, tam gdzie biegnie nocny targ. Nie pamiętam już czy kąpanie też było w planie, bo nie skorzystałam.Pamiętam ze cena byla dość wysoka.
Szczerze mowiac wydaje mi się, że slon, ktory pozwala na siebie wsiąść na bank byl poddany tresurze, nawet jeśli teraz nie widać szpikulca, to nieraz już nim dostał i sobie to zapamiętał.

Pozdrawiam
Monsoon

usunięty/nieznany 14:17 | 13.10.2017

Cześć, podoba mi się twój profil Proszę odpowiedzieć mi graceebibin@gmail.com

usunięty/nieznany 14:17 | 13.10.2017

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 08:40 | 12.10.2017

>Witajcie,
>Od 26 listopada bedziemy w Laosie. Ladujemy w Luang Prabang (planujemy pojezdzic
>rowerem, zwiedzic jaskinie, wodospady itp). Zostajemy w Laosie do 7 lub 8
>listopada

Nie bardzo te daty się zgadzają , ale to nie jest istotne.
Ja bym poparł Monsoona - jedź na północ. My byliśmy w Luang Namtha, niezbyt dużo turystów , za to dużo możliwości różnorodnych trekkingów po okolicznych górach .My co prawda trafilismy na dość hardkorowy , ale wspominam go z satysfakcją. Z LP do LN to cały dzień jazdy autobusem. Z LN jeżdża busy do Tajlandii, jeśli masz czas to poświęc kilka dni na odwiedzenie Chiang Rai albo/i Chiang Mai. Po drodze do BKK warto zatrzymać się w Sukhotai , bardzo klimatyczne miejsce.
Południe Laosu zostawiłbym na następną okazję , poruszanie się po tym kraju zabiera mnóstwo czasu.
pozdr
bm
..............................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

aronia85 dołączył
04.10.2016

aronia85 18:53 | 12.10.2017

Hej,
Tak masz racje..chodzilo mi z datami do 8 grudnia:)
Będziemy na polnocy tylko, chociaż chciałybyśmy do stolicy..no ale te 400 km to same nie wiemy czy jest tego warte. Co jeszcze fajnego zobaczyć podczas naszego pobytu w Luang Prabang? Sa jakies wioski do których warto się udac aby moc zobaczyć prawdziwe laotańskie zycie?
W pierwszym planie podrozy chcialysmy odwiedzić Chiang mai lub Chiang Rai, jednak plan się zmodyfikowal i Laos robimy samolotem, dlatego potem wracamy do Bkk, aby z niego udac się pociągiem do Kanchanaburi (wodospady )zostać tam z 2 dni potem odbic do Ayiuthhaya tam zostać tez 1 lub 2 dni i jechać do Lop Buri na malpy. Bo potem musimy już wracac do BKk na samolot do Polski.
Czy w dobrej kolejności to zrobimy? Najpierw pociąg Kanchanaburi potem Ayuthhaya a potem Lop Buri? Możesz doradzić?
Generalnie plan mamy napięty, rok temu tez był napięty,ale zrealizowany w sumie w 100%:) niestety, majac mało czasu a chcąc cos zobaczyć nie ma czasu na rozdrabnianie się..;)

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 10:33 | 13.10.2017

Plan jak plan , co do Tajlandii sie nie wypowiadam , bo są to miejsca powszechnie znane i dlatego może staram się je omijać.
W okolicach Luang Prabang najfajniejsze są wodospady Kuang Si , warto tam spędzić nawet cały dzień. Generalnie wodospady w Azji to zawracanie głowy , przeważnie to niewysokie skałki , z których spada słaby strumyk, ale te są świetne ( fotki na blogu) . A jeśli chcesz zobaczyć oddalone wioski to musisz albo pożyczyć rower czy skuter i wybrać się na indywidualną wycieczkę ( trzeba uyważać, bo mniejsze drogi są nieoznaczone i można sie zgubić) albo wziąć taksówkę , kierowcy nagabują turystów i nie ma z nimi problemu. Fajny czas spędziliśmy wynajmując łódź i spędziliśmy pół dnia na pływaniu po rzece Namtha.

pozdr
bm
..............................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

Monsoon dołączył
16.01.2017

Monsoon 19:14 | 24.10.2017

W Kanchanaburi nie tylko wodospady są atrakcją, możecie jeszcze pociągiem przjechać dżunglę na odcinku Hellfire pass- ale to już plan na 2 dni, na Ayutthayę starczy jeden dzień, no chyba, ze macie ochotę nacieszyć się i wyczillować w mieście, w Lop Burni nie byłam, ale podobno pół dnia na lajcie wystarczy. Myślę że to dobra kolejność, bo jakby wam brakło czasu to najmniej atrakcjyjna miejscowosc jest na koncu.

usunięty/nieznany 14:16 | 13.10.2017

usunięty/nieznany 14:15 | 13.10.2017

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl
js/custom.js"> ?>