Forum dyskusyjne

WAKACJE Z DZIEĆMI

kategoria podróże po świecie

EN dołączył
16.02.2018

EN 11:55 | 16.02.2018

Witam mam ogromną prośbę o poradę, chcielibyśmy wraz z mężem i z dwójką naszych dzieci 7 i 16 w lipcu ok 22 do 05.08.2018 spędzić wakacje na Madagaskarze (hotel zatoce Madirokely lub hotel ok. 5 km od wioski Dzamandzar, ok. 7 km od miejscowości AMBATOLOAKA ), ale nie wiem czy to dobra pora, ogólnie zależy nam na pięknej pogodzie i cudnych widokach. Widoki pewnie takie będą ale co z tą pogodą może ktoś był na przełomie lipca/sierpnia i powie jak jest faktycznie iż różnie piszą (termin tylko taki - chyba że gdzieś indziej ???)
Proszę o info czy warto by się zaszczepić, a jeśli tak to na co, najbardziej martwię się o dzieci. Proszę również o info o czym powinniśmy wiedzieć wybierając się do tego kraju. Z góry dziękuję życzliwemu za odpowiedź

[fb] Jerzy Jankowski dołączył
16.04.2018

[fb] Jerzy Jankowski 20:51 | 16.04.2018

To raczej nie stricte Madagaskar,a raczej Nosy Be. Trzeba lecieć bezpośrednio na Nosy Be,bo Madagaskar to tylko stołeczne lotnisko Ivato,a potem setki kilometrów przez busz. Pogoda powinna być ok,deszcze to raczej nasza zima. Nie ma wielkich upałów ale cały czas ok 27. Szczepienia w/g uznania,warto zadbać o repelenty (Mugga,Ultrathon deep) przeciw moskitom i moskitiery. Ludzie przyjaźni,język głównie francuski (oprócz oczywiście malgaskiego )) Nosy Be (duża wyspa po malgasku) leży ok 20 km od Mada i jest nastawiona głównie na turystów

Ferrari1976 dołączył
02.11.2016

Ferrari1976 09:37 | 23.07.2018

Witam! Szczepienia nigdy nie zaszkodzą! Ja z rodziną stosowałem profilaktykę anty malaryczną i brałem specyfik o nazwie Maloran. Stosuje się go na dwa dni przed wejściem w strefę zagrożenia malarią i tydzień po wyjściu ze strefy. Z podróżujących z nami osób byliśmy chyba jedynymi którzy zastosowali profilaktykę, choć jak dzwoniłem do lekarza medycyny tropikalnej stosować trzeba bo ryzyko jest znaczne. Pogoda w okresie w jakim się wybieracie jest raczej stabilna - powinno być pogodnie i nie za gorąco! Wyjeżdzając z dziećmi musisz wiedzieć że sklepy są bardzo słabo zaopatrzone np. nie ma mleka i produktów mlecznych - tylko mleko skondensowane. W sklepach oprócz owoców i warzyw strasznie biednie kilka produktów i przeważnie to puszki i ciastka. Unikajcie jedzenia mięsa kupowanego na straganach. Na Madagaskarze należy uważać na drobne oszustwa przy zakupach i rozliczaniu, na drobne kradzieże. Ludzie są bardzo mili i pomocni. Dogadasz się po 100%francuzku i 70 %anglielsku.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl