Forum dyskusyjne

Bagaż do samolotu

kategoria podróże po świecie

YoAsia dołączył
09.04.2013

YoAsia 21:13 | 04.06.2018

Zakupiłam lot do Dubaju z bagażem podręcznym o wymiarach 55x40x23 (max 10kg). Ale logując się na stronę czytam: "Z powodu ograniczonego miejsca nie możemy zabrać całego bagażu podręcznego na pokład. Jeśli chcesz wziąć na pokład swój bagaż podręczny, dodaj do rezerwacji WIZZ Priority."
A z kolei WIZZ Priority to:
"- Bądź wśród pierwszych osób na pokładzie
- Wnieś dodatkową małą torbę (musi mieścić się pod fotelem przed Tobą)
- Gwarancja wniesienia bagażu podręcznego na pokład " koszt to 35 zł.

Wiec już nie wiem czy mój bagaż wejdzie ze mną na pokład czy będę musiała go zdać przy odprawie?

Czy ktoś ma orientację w tej kwestii?

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 23:32 | 04.06.2018

Normalna praktyka tanich linii w ostatnim czasie. Jeżeli zapłacisz priority (teoretyczne pierwszeństwo przy wejściu na pokład) to masz gwarancję zabrania ze sobą bagażu podręcznego. Pozostali pasażerowie muszą liczyć się, że przed wejściem na pokład będą musieli zdać bagaż i odbiorą go po przylocie z taśmy. Z reguły wygląda tak, że przy gate pracownicy przewoźnika idą wzdłuż kolejki pasażerów i większe bagaże podręczne oznaczają do oddania.Mniejsze przepuszczają. Jak nie ma kompletu pasażerów to jest szansa, że wejdziesz z bagażem na pokład. Taka zabawa w loterię.

YoAsia dołączył
09.04.2013

YoAsia 22:17 | 05.06.2018

Zastanawiam się, czy do takiego bagażu "podręczno-głównego" mogę włożyć prostownicę do włosów.
Nosz qrde, nie chciałabym, żeby mi ją wrzucili do kosza z pilniczkami i nożyczkami do paznokci... Raczej szanse odzyskania są zerowe? Bo aparat foto (lustrzanka) powinien przejść?

rzdrozny dołączył
10.04.2018

rzdrozny 23:19 | 05.06.2018

Priorytet to dobra sprawa, ale nie zawsze konieczna. Jeżeli przyjedziesz na lotnisko o normalnej porze, czyli ok. 2h przed odlotem, siądź na krzesełkach przy odpowiednim gate. Jeżeli będziesz jedną z pierwszych osób bez priorytetu, nie będziesz mieć żadnego problemu z bagażem. Tak naprawdę, problem mogą mieć tylko osoby z końca kolejki.

Prostownicę możesz włożyć. Nie możesz nożyczek, noży, itp.

rzdrozny dołączył
10.04.2018

rzdrozny 23:19 | 05.06.2018

Lustrzanka bez problemu.

Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 00:53 | 06.06.2018

>Zastanawiam się, czy do takiego bagażu "podręczno-głównego" mogę włożyć prostownicę
>do włosów.
>Nosz qrde, nie chciałabym, żeby mi ją wrzucili do kosza z pilniczkami i nożyczkami do
>paznokci... Raczej szanse odzyskania są zerowe? Bo aparat foto (lustrzanka) powinien
>przejść?

Nożyczki do paznokci i pilniczek też można przewieźć w podręcznym bagażu.

YoAsia dołączył
09.04.2013

YoAsia 23:09 | 13.06.2018

Dziękuję Kochani za odpowiedzi!!! :*

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl