Forum dyskusyjne

BUTY PODEJŚCIOWE

kategoria sprzęt turystyczny

kraj Polska

pronrzwo dołączył
02.06.2020

pronrzwo 14:55 | 02.06.2020

Cześć, jestem typowym Polaczkiem żyjącym sobie w kraju.
Nie jestem fanatykiem wędrówek po górach, a przynajmniej nie traktuję tego jako nieodłączne hobby. Mieszkam nad morzem, więc 80% wypadów jest właśnie tam. Jednak lubię sobie gdzieś wyjechać, a chciałabym robić to częściej niż parę razy do roku, bo tak. Nie chcę się wspinać po górach, ale nie chce też tego odmawiać. Jednym sezonem byłaby wiosna/lato, więc nie potrzebuje niewiadomo jakiego sprzętu. Moje pytanie jest takie- jakie buty najlepiej wybrać, mam na myśli dłuższe wędrówki, nie koniecznie wdrapywanie się po górach. Być może do tego wystarczające są jakiekolwiek buty sportowe, nie trampki. Ja jednak chciałabym mieć takie jedne buty, na zawsze :)
Czytałam w internecie o tym trochę, i jedyne, oprócz butów typowo trekkingowych, które by pasowały do takiego stylu wypraw, to buty podejściowe (może nie xd ja się nie znam!)

Mam jednak problem, ponieważ mam 1. platfusa, jak się okazało od dzieciaka nieleczonego, a do tego mam zamiar kupić profilaktyczne wkładki (lepiej późno niż wcale) 2. Moje nogi są dziwne. Haluksy mi się z tego powodu robią, i raczej nie przestaną, chyba że się stanie cud. Z tego też powodu, nie mogę nosić sztywnych butów. Od zawsze praktycznie noszę vansy. Butów eleganckich w ogólennie mogę nosić. Dlatego też zastanawiam się czy są jakieś buty, w których można przemieszać świat, zarazem nie płacząc z bólu kości? Czy wszystkie buty turystyczne/trekkingowe (jak zwał tak zwał) są sztywne?! Help! Pytanie kolejne rodzi się z tego powodu- czy może lepiej sobie darować, bo dorobię się kontuzji? Czegokolwiek. Kolana, biodra, jakichś stawów.

Kończąc, mam nadzieję, że jakiś znawca tematu, jakiś amator butów odpowie mi. Nie chcę cały czas łazić w trampkach albo butach do biegania...

(szczerze nie mam pojęcia, do którego wątku to psuje, przepraszam jeśli źle dodałam)

Gabi

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 20:31 | 02.06.2020

Gabi, przestań jęczeć, idź do sklepu, przymierz kilka modeli, wybierz i kup.
Chcesz wydać stówę - wydaj stówę, chcesz wydać 500 zł - kup za 500. Kręcą cię buty markowe - kup markowe.

Jakoś nie dowierzam, że parametry butów odgrywają dla ciebie większą rolę. Nie sądzę, abyś lubiła "dłuższe wędrówki" w błocie i deszczu, więc membrana nie jest obowiązkowa. Sztywną podeszwę mają zazwyczaj buty z cholewką poza kostkę, skoro masz delikatną nóżkę - wybierz zwykłe "adidasy".

pronrzwo dołączył
02.06.2020

pronrzwo 23:13 | 02.06.2020

No faktycznie, trochę przesadzam.
Chciałam sobie kupić buty po prostu, takie w
razie wypadu w góry, oprócz częstszych wypraw. W praktyce każdy sklep, sprzedawca, niewiadomo jakie super strony- każdy zaczyna polecać milion rodzajów butów i ostrzegać przed milionem skutków ubocznych po chodzeniu w tej złej parze. Trochę mnie to nakręciło, ale skoro to nie jest aż takie ważne, to luz. Wracam na ziemię xd

Dzięki za odp (przynajmniej ktoś!)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl